Spartak zbabral zápas v Ružomberku, prehral gólom z poslednej sekundy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.4.2024, 18.20, Ján Král

Trnave sa s Ružomberkom dlhodobo nedarí, z Liptova opäť odišla bez bodu.

Spartak zbabral zápas v Ružomberku, prehral gólom z poslednej sekundy

Gól Spartaka strelil Philip Azango. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak Trnava opäť nenašiel recept na Ružomberok, na jeho pôde prehral 1:2, rozhodol gól z poslednej sekundy zápasu.

Hralo sa na nekvalitnom teréne, tréner Gašparík nechal odpočívať po dueloch so Žilinou a pohári s Podbrezovou viacerých hráčov základnej zostavy. Od začiatku naskočili aj Ujlaky či Bolaji, ktorí mali doposiaľ slabú minutáž.

Polčas bol bezgólový, domáci udreli v 56. minúte, keď po dlhom autovom vhadzovaní vznikla v trnavskej šestnástke skrumáž, lopta sa dostala na k Seleckému a ten prekonal Takáča.

Trnavčania odpovedali o dve minúty, z ľavej strane poslal prihrávku na päťku Bolaji, lopta prešla až k Azangovi a ten zblízka vyrovnal.

Keď už to vyzeralo na deľbu bodov, prišiel roh v piatej minúte nadstaveného času, Takáč nedokázal loptu vyraziť do bezpečia, prišlo k závare v trnavskej šestnástke a Malý zblízka dopravil loptu do siete.

Spartak prehral na Liptove 1:2, napriek tomu si udržal druhé miesto tabuľky so štvorbodovým odstupom na Žilinu, keďže tá prehrala so Slovanom.

Niké liga – nadstavba – skupina o titul – 4. kolo:

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)
Góly: 56. Selecký, 90+. Malý – 58. Azango
ŽK: Malý – Zeljkovič, Kóša
Diváci: 1629
RUŽOMBEROK: Frühwald – Luterán, Gabriel, Maslo (46. Malý), Mojžiš (46. Chobot), Selecký – Hladík (85. Jackuliak), Lavričník, Zsigmund, Domonkos (77. Múdry) – Boďa (46. Gerec)
SPARTAK: Takáč – Šulek (66. Daniel), Ujlaky, Djurič, Kóša, Bolaji (66. Koštrna) – Ofori (46. Azango), Zeljkovič, Bainovič, Bukata (66. Mikovič) – Ďuriš (84. Poznar)

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Bojovný, vyrovnaný, remízový zápas na zlom ihrisku a tak aj ten futbal vyzeral. Veľa strát a málo šancí, veľa bojovnosti a nakopávaných lôpt. Po autovom vhadzovaní dostaneme gól, vrátime sa do zápasu a znovu rozhodla ďalšia štandardka. My sme v priebehu druhého polčasu poslali na trávnik chalanov, ktorí stabilne hrávajú, ale tie striedania nám ublížili. Nepomohli nám a to bol aj dôvod, prečo sme sa nezmyslene na konci dostali pod tlak. Robili sme štandardky. Po rohu prišlo nedorozumenie medzi brankárom a stopérom. Djurič to mal na hlave, brankár mu to zobral z hlavy a v poslednej sekunde padol gól. Deväť zápasov sme s Ružomberkom nevyhrali a dnes bol ten záver pre nás neuveriteľný.“

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: „Tréner Gašparík to zhodnotil presne, aj čo sa týka bojovného výkonu. Bol to skôr remízový zápas. Je pravda, že to ihrisko sa zlepšilo, ale vidíte, že v tej prípravnej fáze je to občas prekážka a futbal drhne. Myslím, že v prvom polčase bola Trnava na nás dobre pripravená, s čím sme počítali, ale nevedeli sme si s tým poradiť. V druhom polčase chlapci dobre zareagovali a naša prípravná fáza bola lepšia. Dostali sme do priestorov, kde sme mohli viac hrať, ale bolo ťažké sa do ich obrany dostať a vytvoriť si nejaké šance. Vtedy musí prísť dlhý aut, štandardky, vytvoriť tlak a na tú ich kvalitnú obranu a to sa nám párkrát podarilo a takto to dopadlo. Za víťazstvo sme radi a proti takému súperovi ako je Trnava, je veľmi cenné.“