Futbal, 5. liga: Horná Krupá bodovala naplno, Piešťany potvrdili úlohu lídra

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 6.4.2024, 21.25, prispievatelia

V sobotu Piešťany podľa očakávania dominovali v Podolí, Horná Krupá tentoraz doma body nepustila.

Hornokrupčania získali tri body, prispel k tomu aj Matej Zaoral. Foto: Ján Král

Z Piešťan je to do Podolia len kúsok, ale čo sa týka postavenia v tabuľke, tak obe mužstvá sú od seba poriadne vzdialené.

Piešťany potvrdili úlohu jednoznačného favorita a už po polčase vyhrávali rozdielom triedy. V druhom polčase sa trénerovi Branislavovi Palkechovi odvďačili gólom striedajúci Tomaga a Valachovič.

Výsledok 0:5 hovorí za všetko.

Zabodovala aj Horná Krupá, keď zdolala Myjavu B 2:0. Prvý gól vsietil pred koncom prvého polčasu Fogel, druhý pridal na začiatku druhého Šoka. Posledných desať minút hrala Horná Krupá bez vylúčeného Martina Guldana, ale výsledok sa už nemenil.

Hlohovec v zápase s Kaniankou vyhrával od začiatku zápasu gólom Kluku. Po prvom polčase išli mužstvá do kabín za zmierlivého stavu 1:0, ale v druhom polčase spustili domáci kanonádu na bránu hostí. Výsledkom bolo ďalších päť gólov, z toho jeden z pokutového kopu. Hostia výsledok skorigovali len jediným gólom, takisto z pokutového kopu.

5. liga – 20. kolo

Podolie – Piešťany 0:5 (0:3)

Góly: 22. Espinoza, 43. Kovchar, 44. Allina, 72. Tomaga, 86. Valachovič

PIEŠŤANY: Červenka – Sloboda, Ďurina, Stanek, Gula, Kusý, Buchel, Kovchar, Guemache, Espinoza, Allina (Tomaga, Martin Modrovič, Ostrovský, Valachovič)

Horná Krupá – Myjava B 2:0 (1:0)

Góly: 45. Fogel, 50. Šoka

ČK: 81. Guldan (H. Krupá)

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Dobiš, Fogel, Hrčka, Olšinský, Šoka, Orihel, Javorek, Zaoral, Fodor, Guldan (Sudin, Hájnik, Haberl, Baláž, Mego)

Hlohovec – Kanianka 6:1 (1:0)

Góly: 5. Kluka, 48. a 64. Rojas, 61. Srnec, 89. Sedlák (pen), 90. S. Kočí – 63. Stehlík (pen)

HLOHOVEC: Trautenberger – Tvrdý, Delinčák, Torres, Rojas, Troják, Planieta, Polák, Srnec, Kluka, Hornák (Jakub Kočí, Danek, Samuel Kočí, Sedlák)

Chynorany – Veľké Uherce 0:0

Ladce – Brvnište 1:1 (0:0)

Prečín – Partizánske 4:1 (3:1)

Kvašov – Domaniža 3:2 (1:1)

voľno: Vrbové