Trnavské rybníky
reklama

Tréner trnavských hádzanárov Matúšek dostal k sedemdesiatke výhru nad Pezinkom

ŠPORT - Hádzaná | 7.4.2024, 15.26, Ján Král

V stretnutí nastúpil za Trnavu aj jeho vnuk David Blaho.

Tréner trnavských hádzanárov Matúšek dostal k sedemdesiatke výhru nad Pezinkom

Filip Jurkovič strelil za Trnavu šesť gólov. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hádzanári HBC Trnava zdolali v štrnástom kole prvej ligy Pezinok 29:26. Vo vyrovnanom stretnutí dokázali ustáť dve oslabenia o dvoch hráčov a hoci sa im nedarilo podľa predstáv v streľbe, napokon súpera zdolali. 


Priebeh bol vyrovnaný, v prvom dejstve pustili Trnavčania súpera do vedenia dvakrát, na prestávku však odchádzali s vedením 14:12.


Po zmene strán dokázali hostia ešte vyrovnať na 18:18, potom však už boli misky váh naklonené len na trnavskú stranu, napokon HBC vyhralo 29:26.

ŠUPA technika
reklama


Najlepším trnavským strelcom bol osemgólový Tomáš Laho, pivot Filip Jurkovič pridal šesť gólov.


„Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Mali sme v dueli problémy, súper má šikovných strelcov, každá spojka vie dať gól. Krídla sme im ubránili, ale z ich brankárov sme spravili hrdinov. Keby sme premenili o tretinu viac šancí, zápas by bol omnoho skôr rozhodnutý, takto sme museli čakať až do konca,“ hodnotil duel tréner HBC Trnava Richard Matúšek.


V piatok mal mal 70. narodeniny, dva dni predtým oslavoval meniny, takže od hráčov dostal darček v podobe víťazstva.


„S chlapcami je taký zvyk, že som priniesol punčové rezy. Oni to zapíjajú čajom a neviem čím... My sme v našej ére zapíjali stále a nie čajom,“ zasmial sa Matúšek, ktorý teraz oslavy jubilea nechystá.


„Veľkú oslavu mám až 11. mája po skončení sezóny, naraz sa stretnem s celou rodinou i kamarátmi, zíde sa nás asi 45,“ dodal.

 

David Blaho a Richard Matúšek. Foto: Ján Král

 

 

V dueli mu robil radosť aj jeho vnuk. David Blaho nazbieral ďalšie cenné minúty medzi mužmi. Počas zápasu naskočil na oboch krídelných pozíciách, zaznamenal aj jeden gól. 


„Ide o jeho štvrtý zásah, v zápase mal stopercentnú streľbu, nesklamal. Dnes dostal viac šancí, obvykle hrá len niekoľko minút v závere. Bol som s ním spokojný, ubránil si svoje. Má 19 rokov, tri roky si dal prestávku od hádzanej, hrával futbal. Má ešte nedostatky, ale snaží sa chodiť pravidelne na tréningy. Nemal som syna, tak mi to trochu nahrádza. Zvažujem, či mám trénovať aj v budúcej sezóne, keby som pokračoval, tak hlavne kvôli nemu,“ dodal trnavský kouč, ktorý na lavičke spolupracuje s Petrom Lužák.

 

V ďalšom kole cestuje HBC Trnava na ihrisko tímu Štart pre deti, doma sa opäť predstavia v nedeľu 21. apríla, keď o 10:30 privítajú v derby zápase Sokol Cífer.

 

 

1. liga hádzanej mužov – 14. kolo:

HBC Trnava – HC Pezinok 29:26 (14:12)
HBC: Augustín, Šatura, Just – Karkuš, Mančuška 3, Blaho 1, Daniel, Govedarica 5, Laho 8, Opálek 2, Benczy, Jurkovič 6, Dudžák, Ruman 3, Djordjevič 1. Tréner: Matúšek.
PEZINOK: Bachorec – Brunovský 1, D. Baďura 6, Féder, Turek 2, Kiš 5, M. Baďura 3, Karel 9, Porubský, Golub, Lachmann, Hudec, Durdovanský. Tréner: Belanský.
Pok. hody: 6/3 – 4/4, vylúčenia: 6 – 8, diváci: 200.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama