Futbal, 4. liga: Boleráz s prvou jarnou výhrou, Jaslovské Bohunice a Trebatice prehrali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.4.2024, 19.12, prispievatelia

V 20. kole 4. ligy sa z prvého jarného víťazstva tešil Boleráz, ostatným účastníkom z nášho regiónu sa darilo menej a na ihriskách súperov nebodovali.

Boleráz prelomil smolu a vyhral. Foto: Ján Král

Boleráz sa dočkal prvej jarnej výhry, na domácej pôde si poradil s Trsticami pomerom 2:1. Skóre otvoril v 42. minúte hosťujúci Ladislav Botló, no ešte do prestávky vyrovnal Adanu Nathaniel Edeh.

O troch bodoch pre Slavoj rozhodol v 69. minúte striedajúci Erik Drozda.

Boleráz sa vďaka trom bodom posunul na štvrté miesto tabuľky.

Menej sa darilo Jaslovským Bohuniciam, ktoré na ihrisku o postup bojujúceho Gabčíkova prehrali 0:2. Domácich poslal do vedenia v 8. minúte Kevin Zsigmond, poisťujúcu trefu pridal desať minút pred koncom Štefan Molnár, ktorý v minulosti krátko pôsobil aj v trnavskom Spartaku.

ŠK Blava patrí 10. miesto tabuľky 4. ligy.

Na minulotýždňový triumf nenadviazali futbalisti Trebatíc, ktorí prehrali na pôde B-tímu ViOn-u 2:3. Domáci mali po polhodine už trojgólový náskok zásluhou Patrika Gahíra a dvojgólového Michala Zrubca, Trebatice vo zvyšku duelu iba korigovali prehru zásahmi Matúša Bartošeka a Samuela Vala. Po zápase ešte videl červenú kartu hosťujúci Enriko Kirka.

Trebatickí futbalisti zostávajú na predposlednej 15. pozícii ligového pelotónu.