Trnavské rybníky
reklama

Veľtrh JobSpoTT má novinku: Okrem voľných pracovných pozícií ukáže aj remeslá

AKTUALITY - Trnava | 8.4.2024, 13.29, reklamný článok

Vstup na podujatie je zdarma, na workshopy sa ale treba vopred prihlásiť.

Veľtrh JobSpoTT má novinku: Okrem voľných pracovných pozícií ukáže aj remeslá

Návštevníci JobSpoTT-u si budú môcť vyskúšať aj remeslá. Foto: archív KS


Tohtoročný veľtrh práce JobSpoTT 2024 prinesie aj novinku, svet pracovných príležítostí prepojí s ukážkami remeselných zručností.

 

Návštevníci podujatia budú mať možnosť v utorok 16. apríla od 9:00 do 16:00 nájsť si u vystavovateľov v Mestskej športovej hale v Trnave nové zamestnanie a zároveň aj spoznať tajomstvá tradičných remesiel.


Vstup je pre všetkých zdarma, účasť na veľtrhu potvrdili aj veľkí zamestnávatelia z regiónu ako sú Železnice slovenskej republike, Slovenské elektrárne, DHL Logistics, SPP distribúcia, ale tiež armádna zložka Ministerstva obrany SR či firmy ako ZF, MAHLE, Plastic Omnium, Boge Elastmetall, Martur Slovakia Automotive Seating and Interiors a mnohí ďalší.


Firmy ponúknu na veľtrhu stovky voľných pracovných príležitostí z výroby, služieb, finančníctva či obchodu, stredoškoláci budú mať možnosť spoznať ponuku vysokoškolských univerzít.

 

Aj takéto produkty vyrába Katarína Slatinská.

 

Návštevníci si môžu vyskúšať remeslá

Na remeselné workshopy, ktoré budú na podujatí v rámci sprievodného programu, sa treba pre obmedzenú kapacitu vopred prihlásiť na tomto linku


Katarína Slatinská z ateliéru Keralaka predvedie modelovanie z hliny, z ktorej vyrába keramiku či šperky. Ako sama hovorí, všetky kúsky sú originály, v jej tvorbe nenájdete dva rovnaké. 


"Pre mňa predstavuje hlina kontakt s prírodou, jej formou a tvarom, dáva mi možnosť vyjadriť svoje pocity bez slov," vraví Katarína Slatinská.


"Keď tvorím, nechávam široký priestor každej osobnosti. V mojom ponímaní je dielo dokončené až v spojitosti so svojím majiteľom, ktorý si ho nájde a vie, že práve toto dielo je jeho. Lebo tak ako si my k sebe priťahujeme ľudí, ktorí k nám patria, tak si pritiahneme aj umenie, ktoré nám prináleží. Moja tvorba je nekonečná, osobná aj intuitívna," dodáva.

 

Z tvorby Petra Šťastného.

 


S hlinou bude na JobSpoTT-e pracovať aj Peter Šťastný, na hrnčiarskom kruhu ukáže, ako sa dá vyrobiť miska alebo malá váza.

 

 

Frivolitka, vyrezávanie do dreva aj postavička zo šúpolia

Silvia Habardová z FINIMI zase vysvetlí, ako hlinu premeniť na striebro. Vopred pripravené srdiečko z modelovaného striebra si návštevníci vlastnoručne vypália, vyleštia a dokončia do podoby náramku.

 

V akcii Silvia Habardová.

 


Frivolitkovú krajku príde predstaviť Elena Bernátová. Frivolitka je druh ručne viazanej čipky a vznikná vhodným preväzovaním priadze, pomocou frivolitkového člnku alebo frivolitkovej ihly, čím vznikajú uzlíky a fascinujúce vzory.

 

Takto sa dajú vytvárať nielen rôzne ozdoby a dečky, ale i náhrdelníky, náramky, náušnice a pod.

 

Elena Bernátová tvorí aj takéto krásne diela.

 

 

 

Darina Lárišová povedie workshop určený pre päť záujemcov, na ktorom vyrobia osemcentimetrovú postavičku s názvom Dievčatko zo šúpolia.

 

Použijú pri tom tiež výrobky z modrotlače, s ktorou autorka často pracuje a rôzne ďalšie materiály. 

 

Darina Lárišová vyhotoví postavičky zo šúpolia.

 


Vyrezávanie do lipového dreva ukáže na JobSpoTT-e Peter Hubert. Spoločne s manželkou vyrábajú z dreva praktické veci i dekorácie.

 

Záujemcovia o workshop si budú môcť vyrezať podľa predlohy ornament alebo jednoduchý obrázok, získajú znalosti o technike práce i hustote rôznych drevín.

 

Z tvorby Petra Huberta.

 

 

Prezentácia autorov

Okrem spomínaných remeselníkov budú prezentovať svoje výrobky na JobSpoTT-e aj Daša Budajová, ktorá predstaví svoje šperky ručne šité šujtášovou technikou.


Miroslav Matuščin prinesie so sebou kresby, cez ktoré sa pokúša objaviť, zachytiť a naplniť ten moment, v ktorom sa vzácne stretáva skutočnosť s našimi tajnými pocitmi. Zameriava sa nielen na kompozíciu kresby, ale aj štruktúru papiera na ktorom vzniká dielo.


Príde tiež Martin Maglay.  Surrealistické prvky jeho v maľbe napĺňajú cestu za poznaním do sveta imaginácie a iného videnia princípov života. 

 

Viac o veľtrhu pracovných príležitostí sa dozviete na jobspott.sk

 

Kedy budú workshopy remesiel?

JOBSPOTT 2024 - utorok 16. apríla, Mestská športová hala Trnava

 

10:00 – 11:00  Slavomíra Habardová FINIMI - Strieborná alchýmia


11:15 – 12:15  Darina Lárišová  - Dievčatko zo šúpolia


12:30 – 13:30  Elena Bernátová - Frivolitková krajka


13:45 – 14:45  Peter Hubert - Vyrezávanie do lipového dreva


15:00 – 16:00  Katarína Slatinská a Peter Šťastný - Modelovanie z hliny a točenie na hrnčiarskom kruhu

 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama