Trnavské rybníky
reklama

V Hlohovci robia 12-hodinový beh do kopca, aby pomohli malej Linduške

AKTUALITY - Hlohovec | 9.4.2024, 11.02, Ján Král

Dievčatko trpí vzácnou chorobou, slovenské poisťovne liek, ktorý by jej pomohol, nepreplácajú. Kamaráti tak chcú rodine pomôcť zorganizovaním zbierky počas športového podujaia.

V Hlohovci robia 12-hodinový beh do kopca, aby pomohli malej Linduške

Jozef Kamenčík drží v náručí Lindu Görogövú. Foto: facebook

Cukrovar
reklama

 

V Hlohovci chystajú v sobotu charitatívne športové podujatie Centimetre pre Lindušku. Pôjde o dvanásťhodinový beh do kopca, výťažok venujú organizátori na pomoc Linde Görogövej.


Jedenapolročné dievčatko trpí zriedkavým ochorením achondroplázia, teda poruchou rastu kostí. 


Liečba stojí približne 160-tisíc eur ročne, slovenské poisťovne však liek na rozdiel napr. od českých nepreplácajú. Pre rodinu je to o to ťažšie, že liečba netrvá rok, ale až do ukončenia rastu človeka.

Víno Tirnavia
reklama


Rodinný kamarát Görögovcov Jozef Kamenčík, ktorý sa venuje triatlonu, sa rozhodol, že svojím kamarátom pomôže a pokúsi sa na liečbu ich dcéry vyzbierať čo najviac peňazí.

 

Organizuje preto náročnú fyzickú aktivitu a zároveň pozýva všetkých, aby sa k nemu pridali. 


Pobeží sa v sobotu 13. apríla od 7:00 do 19:00 vo vinohrade pána Sojáka pri Poniklecovej ulici za Pánskymi nivami v Hlohovci. Kopec je dlhý 600 metrov a prevýšenie trate je 48 metrov.


„Chcel by som, obrazne povedané, každým jedným výškovým metrom pridať tomuto malému dievčatku „centimetrík“ do jej výšky. Rovnako aj poukázať na to, že nie sme žiadna výnimka, a ak sa dajú nájsť financie na takýto liek v zahraničí, musí sa to dať aj na Slovensku,“ uviedol Jozef Kamenčík.


Ľudia sa môžu zapojiť podľa svojho uváženia, vybehnúť kopec raz alebo aj viackrát, prípadne len sa prísť pozrieť. Registrácia na beh nie je potrebná.

 

Ak príbeh oslovil niekoho, kto nemôže prísť osobne a rád by poslal finančný dar, môže tak spraviť na účet SK45 8330 0000 0026 0269 2613. Prispieť sa dá tiež hotovosťou na mieste.


Jozef Kamenčík a Tomáš Görög sú priatelia od detstva. Spolu hrávali hádzanú, pri športe zostali dodnes, Tomáš presedlal na cyklistiku.

 

Na behu sa osobne zúčastní, kopec plánuje zdolať 21-krát, aby prekonal tisíc výškových metrov.


„Viem, že Jozef sa snažil pomáhať športovými výkonmi aj v minulosti, potešilo ma, že robí takúto akciu aj pre mňa a moju rodinu. Veľmi si to cením a som zvedavý na akciu. Aj od chalanov, s ktorými bicyklujeme, pribúdajú nápady, ako ešte vylepšiť akciu. Vážim si, že ľudia sa myšlienky tak chytili,“ povedal Tomáš Görög.


Pre účastníkov bude pripravené aj občerstvenie, na sobotu hlásia predbežne pekné počasie a 24 stupňov Celzia, takže to bude zároveň aj príjemne strávený čas na čerstvom vzduchu.

 

Viac podrobností o akcii nájdete aj na facebookovej udalosti.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama