Trnavské rybníky
reklama

Countryfest Bohunice: Vystúpia Adam Ďurica, Pokáč, Vidiek aj mladí Nedvědi

AKTUALITY - Región | 11.4.2024, 16.22, Ján Král

Festival si zachováva svoj rodinný rozmer, organizátori chystajú množstvo sprievodných podujatí.

Countryfest Bohunice: Vystúpia Adam Ďurica, Pokáč, Vidiek aj mladí Nedvědi

Festival je známy svojou pozitívnou atmosférou.

Cukrovar Trnava
reklama


Countryfest Bohunice predstavil hlavné hudobné hviezdy tohtoročného festivalu. Ťahákmi podujatia, ktoré sa uskutoční od 19. do 21. júla v amfiteátri v Jaslovských Bohuniciach, sú slovenský spevák Adam Ďurica, český pesničkár Pokáč a skupiny Vidiek, Honza Nedvěd mladší a Přibuzní, Robert Křešťan a Druhá tráva.


V rámci programu vystúpia aj Bukasový masív, Irish Elements, Poutníci, Neznámi, Belasí, Madalen, Madam, Nový Rownák, Flashback, Pacipacifik, Ľubo Konečný a LPS ako i ďalší.


Deti sa môžu tešiť na vystúpenia Dúhalky a Divadla SpozaVoza. Akciu bude moderovať Martin Chyno Chynoranský

Víno Tirnavia
reklama


Country, folková a popová hudba nebudú jediným lákadlom festivalom, ktorý pripravuje Obec Jaslovské Bohunice. Organizátori už tradične chystajú množstvo sprievodných podujatí pre deti i dospelých.


"Chceme zachovať tradíciu rodinného festivalu, ktorý nie je len o hudbe. Chceme pritiahnuť celé rodiny, čo sa nám darí. Stanový tábor nám rastie takmer o sto percent, v rámci detského programu budeme mať až dve predstavenia. Z hudobného pohľadu máme dosť noviniek vrátane headlinerov, ktorí u nás ešte nevystupovali. Zároveň sa tešíme zo stálic ako je napr. Bukasový masív," hovorí poverený organizáciou festivalu Roman Áč.

 


V minulosti nechýbali pre návštevníkov festivalu rôzne súťaže, ako boli majstrovstvá sveta v skoku pupkáčov do vody, či pretláčanie rukou. V podobnom duchu bude nastavený program aj tento rok.


"Osvedčila sa nám vodácka súťaž na rybníku, kde tím tvorí rodič s dieťaťom. Malo to úspech. V obci máme nový šípkarský oddiel, minulý rok spravili turnaj pre dospelých, teraz chceme turnaj aj pre deti. Máme ešte rozrobené ďalšie veci, postupne ich budeme zverejňovať," pokračuje Áč.

 


Kapacita festivalu je daná na 3500 ľudí, program bude v piatok a sobotu do noci. V nedeľu už budú účastníci festivalu opúšťať areál. 


"Teší ma, že festival má meno aj za hranicami okresu. Chodí k nám aj množstvo Stredoslovákov, východniarov a ľudí spoza rieky Moravy z Českej republiky. Teší nás to. Sme pohodový festival, nezvnikajú u nás konflikty, SBS takmer nemá prácu. Postretávajú sa neraz celé rodiny, ktoré sa na festivale spoznali a trávia tu spoločne čas. V dobrej atmosfére vznikajú nové priateľstvá a to je veľkou pridanou hodnotou," dodal.


Permanentka na celý festival je aktuálne v predaji za 26 eur, zakúpiť sa dá na predpredaj.sk

 

Od júla bude cena vyššia. Jednodňový lístok stojí 19 eur. Viac o podujatí sa dozviete na facebookovej stránke festivalu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama