Trnavské rybníky
reklama

Na Spartak čakajú dva zápasy s Podbrezovou, Štetina už trénuje s mužstvom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.4.2024, 14.49, Ján Král

Andeli bojujú o druhé miesto v lige, v stredu ich zároveň čaká kľúčový zápas v národnom pohári. Oba zápasy na rovnakom štadióne.

Na Spartak čakajú dva zápasy s Podbrezovou, Štetina už trénuje s mužstvom

Lukáš Štetina už opäť zarezáva v tréningovom procese. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Trnavskému Spartaku nevyšiel duel v Ružomberku, ktorý stratil v poslednej sekunde hry, všetko si chce vynahradiť na pôde Podbrezovej.

 

So železiarmi odohrajú andeli v priebehu štyroch dní dva zápasy. Najprv v nedeľu 14. apríla o 17:30 ligový, následne v stredu  17.4. o 18:00 pohárový - odvetu semifinále Slovnaft Cup-u. 


"V Ružomberku som po veľmi dlhom čase nebol spokojný s prístupom hráčov a hlavne so striedajúcimi. Nebolo to o futbalovosti, niektorí ale vyzerali na ihrisku ako primadony a to je neprípustné. Herný prejav máme postavený na emócii, kolektíve, fyzickej pripravenosti, behaní, pressingu a súbojovosti. To mi v našej hre posledných 30 minút chýbalo, Ružomberok bol v týchto parametroch lepší a preto si, možno aj za pomoci šťastia, naklonil misky váh a výsledok na svoju stranu," vrátil sa ešte naposledy k prehre 1:2 v Ružomberku tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Všetku pozornosť už teraz sústreďuje na dôležitý dvojzápas v Podbrezovej. Dve stretnutia s rovnakým súperom v priebehu pár dní nie sú pre červeno-čiernych neznámou.


"Máme s tým skúsenosť, hrali sme takto v lige so Slovanom pred minuloročným finále pohára. Teraz je pre nás semifinále akoby malým finále, delí nás od hlavného zápasu národného pohára. Potrebujeme ten súboj zvládnuť. V lige nemôžeme úplne kalkulovať, keďže sme zaváhali s Ružomberkom, potrebujeme body do tabuľky. Musíme zabrať aj v lige a v stredu si v pohári ustrážiť jednogólový náskok z prvého merania síl," pokračuje lodivod Spartaka.


"Hrali sme s nimi veľa zápasov, v mnohom boli podobné. Často je to o nás, vždy si vieme vytvoriť dostatok šancí, je to o tom ako situácie vyriešime. V prvom semifinále sme mohli dať tri - štyri góly, strelili sme len jeden. Predtým sme im dokázali dať doma aj šesť gólov, na ihrisku súpera sme vyhrali aj o dva, aj o tri góly, ale aj sme prehrali, keď súper zahral extrémne dobre. V tom sú nevyspytateľní, dokážu vysoko vyhrať, ale aj prehrať. Strieľajú veľa gólov, pretože majú hru postavenú viac na ofenzíve ako defenzíve."

 

Tréner Michal Gašparík. Foto: Ján Král

 


Trnavčania absolvovali v piatok predpoludním tréningovú jednotku na trnavskej Slávii. Pred jej štartom sa k mužstvu prihovoril kondičný tréner Michal Kukučka. Hráčom zdôrazňoval v nabitom programe potrebu kvalitnej stravy.


"Začali sme spolupracovať s dietológom, niektorí hráči od neho dostávajú jedálniček. Chceme popraviť ich výkonnosť, tak ako sa to podarilo u Martina Mikoviča, ktorý s ním spolupracoval ako prvý. Klub investuje do výživových doplnkov tak, aby sme čo najskôr regenerovali. Teraz máme dva kľúčové zápasy, chceme byť čo najlepšie pripravení," zdôraznil Gašparík.


S mužstvom už zarezáva Lukáš Štetina, skúsený stopér sa vrátil po dlhšom svalovom zranení.


"Chceli sme so Šteťom počítať aj ligový zápas v Podbrezovej. Kontrolné sono ukázalo, že potrebuje ešte týždeň navyše. Trénovať už môže s mužstvom takmer všetko, o týždeň pôjde naplno. Predpokladám, že na domáce derby so Slovanom bude pripravený."


Naopak, asi mesiac bude chýbať mužstvu Roman Procházka.

 

"Ján Bernát po svalovom zranení potrebuje tiež ešte zopár dní, od pondelka začne trénovať s mužstvom naplno. Dlhšie bude mimo hry Miha Kompan Breznik, dlhodobejšie vypadol pre zranenie Jaheem Burke. Naopak, už môžeme rátať so Samuelom Štefánikom aj Kazeemom Bolajim, ktorý výborne zahral v Ružomberku," uzavrel trnavský kouč.

 

Zbierka dresov sa rozrastá

K najdlhšie slúžiacim postavám v trnavskom kolektíve patrí Martin Bohunický. V klube si prešiel viacerými funkciami, posledné roky zastáva funkciu vedúceho mužstva.

 

V Ružomberku videl z rúk rozhodcu Petra Ziembu prvú červenú kartu vo svojej spartakovskej kariére.


"Bola prvá a dúfam, že aj posledná," usmial sa Bohunický. Vylúčený bol za odkopnutie lopty, čo je v pravidlách po novom vnímané ako "narušenie riadneho priebehu hry – zmarenie znovu nadviazania na hru súperovho družstva".

 

Martin Bohunický. Foto: Ján Král

 

Teda v preklade do ľudovej reči, červenú dostal za zdržiavanie hry. Rozhodca má za takéto previnenie člena realizačného tímu udeliť červenú kartu.


Disciplinárna komisia SFZ Bohunickému vymerala pokutu 300 eur, stopku však nedostal, takže na lavičke môže byť opäť už v Podbrezovej.


Inak, Bohunický žije so svojou rodinou v neďalekých Špačinciach a odkedy sa oteplilo, jazdí do práce na bicykli.


"Využívam novú cyklotrasu, ktorá je vybudovaná z našej obce až do Bohdanoviec, zatiaľ chýba napojenie na Trnavu, takže ešte časť musím ísť po poľných cestičkách alebo po ceste. Každopádne, na Hlbokej ulici ráno získavam náskok pre autami, ktoré v rannej dopravnej špičke stoja v kolóne a ja predbieham aj niektorých, ktorí ma míňali kdesi pri obchodnej akadémii," dodal chlapík, ktorý je známy aj svojou záľubou.

 

Doma má početnú zbierku futbalových dresov, ktorá už počíta asi 500 kúskov. "Tie najcennejšie mám doma zarámované na stene," dodáva.

 

Nechýbajú medzi nimi ani dresy svetových hviezd ako sú Sterling (Anglicko), Fred (Fenerbahce), Salah (Liverpool), dres Martin Škrtela z finále Slovnaft Cup-u či iných popredných slovenských reprezentantov.

 

Časť zo zbierky dresov Martina Bohunického. Foto: archív MB

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama