Trnavské rybníky
reklama

Na hádzanárov po výhre v Malackách čaká Cífer, za Trnavu má nastúpiť aj Péchy

ŠPORT - Hádzaná | 15.4.2024, 09.13, Ján Král

Trnavskí hádzanári by mali proti Cíferu nastúpiť v silnej zostave.

Na hádzanárov po výhre v Malackách čaká Cífer, za Trnavu má nastúpiť aj Péchy

Lukáš Péchy opäť plánuje obliecť trnavský dres. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

V Malackách sa tešila Trnava, hádzanári HBC vyhrali na ihrisku Štart pre naše deti 29:26. Domáci si držali vedenie celý prvý polčas, do kabín sa odchádzalo za stavu 15:13.

 

Trnavčanom sa podarilo zvrátiť duel v 36. minúte a potom už tím z Malaciek do vedenia nepustili. Naopak, v prvej polovici 58. minúty viedli dokonca už o päť gólov. Napokon z toho bolo víťazstvo 29:26.


Na trnavskej strane bol najlepším strelcom osemgólový pivot Filip Jurkovič, o jeden gól menej dal Tomáš Laho, krídelník Ľuboš Mančuška pridal šesť presných zásahov. Na domácej strane exceloval s deviatimi presnými zásahmi Dávid Stachovič.

ŠUPA technika
reklama


„Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, ťahali sme sa gól na gól. Dominovali sme v obrane, len sme mali zo začiatku niektoré šance nepremenili, resp. sme urobili technické chyby. V obrane sa to ale napokon rozhodlo, domáci si možno mysleli, že nebudeme vládať, ale my sme ich v druhom polčase fyzicky prevýšili. Dobre zachytali naši brankári Šatura a v závere aj Augustín,“ hodnotil zápas Peter Lužák, asistent trnavského trénera Richarda Matúšeka.

 

HBC je v tabuľke aktuálne na štvrtom mieste, 

 

V ďalšom kole čaká na Trnavu domáci derby zápas s Cíferom, v Mestskej športovej hale sa bude hrať v nedeľu 21. apríla tradične od 10:30.


„Bude to okresné derby, chceme sa zodpovedne pripraviť, už som chlapcom hovoril, že v týždni potrebujeme poriadne potrénovať, mať dostatočnú účasť na tréningoch a ešte vyšperkovať obranu. S hráčmi súpera sa poznáme, sme kamaráti, vedie ich Jaroslav Nemček, ktorý u nás v minulej sezóne, všetci majú určite motiváciu poraziť nás. Musíme zabrať naplno,“ dodal Lužák.


Za Trnavu by mohli nastúpiť aj posily z extraligového Hlohovca – Lukáš Rakús a Lukáš Péchy. Druhý menovaný v nedávnej talkšou Fajront potvrdil, že v dueli s Cíferom by mal za Trnavu opäť nastúpiť.

 

 

1. liga hádzanej mužov – 15. kolo:

Štart pre naše deti – HBC Trnava 26:29 (15:13)
ŠTART: Hollý, Rummel, Stejskal, Bízek 1, Havlík 3, Roško, Spuchlák 1, Stachovič 9, Galovič 2, Urbanovič 1, Škoda 6, Dobrocký 3. Tréner: Stejskal.
HBC: Augustín, Šatura – Karkuš, Mančuška 6, Blaho, Daniel, Govedarica, Laho 7, Just, Opálek 1, 
Benczy, Cozens, Jurkovič 8, Mikovic 4, M. Baran 3, Djordjevič. Tréner: Matúšek.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama