Trnavské rybníky
reklama

Hlohovčania budú rozhodovať o prerozdelení 60-tisíc eur z mestského rozpočtu

AKTUALITY - Hlohovec | 15.4.2024, 10.13, prispievatelia

Cez participatívny rozpočet môžu podporiť nízkonákladové občianske projekty zamerané na zlepšenie života v meste, alebo finančne náročnejšie zadania pre mestský úrad.

Hlohovčania budú rozhodovať o prerozdelení 60-tisíc eur z mestského rozpočtu

Ilustračné foto: mesto Hlohovec

Cukrovar Trnava
reklama

 

Mesto Hlohovec spustilo prihlasovanie projektov a nápadov do 9. ročníka participatívneho rozpočtu.

 

Obyvatelia mesta v ňom dostanú možnosť rozhodnúť o prerozdelení čiastky 60-tisíc eur, ktorú na tieto účely vyčlenilo mestské zastupiteľstvo.

 

Hlohovčania môžu predložiť vlastný nízkonákladový projekt na zlepšenie života v meste, na ktorý môžu získať 5 000 eur. Ak majú nápad, na ktorý je potrebných viac peňazí, môžu navrhnúť zadanie pre mesto.

Víno Tirnavia
reklama

 

Takéto zadanie by do konca dotiahol mestský úrad, podmienkou je jeho dlhodobý prínos pre obyvateľov.

 

Posielať projekty alebo zadania pre mesto je možné do 30. júna, počas letných mesiacov bude prebiehať ich kontrola, v septembri verejná prezentácia a hlasovanie obyvateľov. S realizáciou projektov a zadaní pre mesto sa ráta v roku 2025.

 

V minulom ročníku obyvatelia Hlohovca v rámci participatívneho rozpočtu podporili napríklad vybudovanie workoutového ihriska pri Základnej škole Vilka Šuleka v mestskej časti Šulekovo, projekt pre malých programátorov občianskeho združenia Čas pre rodinu alebo záchranu storočnej kaplnky Urbánok, ktorú naplánoval Cech vinárov Hlohovecka.

 

Mesto Hlohovec participatívnym rozpočtom umožňuje občanom zapájať sa do verejného života a rozhodovať o tom, na čo bude vynaložená časť rozpočtu mesta.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama