Trnavské rybníky
reklama

Ako z hororu: Rodičia strašným spôsobom týrali vlastné deti

AKTUALITY - Región | 15.4.2024, 12.03, prispievatelia

Nechýbali bitky reťazou, ani nútené hladovky. Rodičia sú už vo väzbe, hrozí im dlhoročné väzenie.

Ako z hororu: Rodičia strašným spôsobom týrali vlastné deti

Doma bolo všetko na zámok - izby aj chladnička. FOTO: polícia

Cukrovar
reklama

 

Trnavská polícia má na stole hrôzostrašný prípad týrania, ktorého sa podľa doterajších zistení dopustili rodičia na svojich štyroch deťoch.

 

Políciu na prípad upozornila škola v okrese Trnava, ktorú dve zo štyroch detí navštevovali. Najstarší, 12 ročný syn, mal na tele stopy po bití reťazou a modriny. Trpeli aj ďalšie deti, ktoré mali osem, päť a tri roky.

 

„Pri výsluchu policajti zistili, že k bitkám malo dochádzať dlhšie, minimálne od roku 2020 a otec ich mal biť aj trikrát do týždňa. Za trest ich bil reťazou, remeňom, rukou, zamykal ich spolu v izbách na zámok a zámky našli policajti aj na chladničke,“ informovala o prípade trnavská polícia.

Víno Tirnavia
reklama

 

Ak deti neposlúchali, museli byť za trest 24 hodín hladné. Kým hladovali, rodičia pred nimi jedli, a tak ich provokovali. Ako ďalej informovala polícia, aj keď k bitkám malo dochádzať najmä zo strany otca, mama detí mu v takomto spôsobe výchovy údajne nebránila. Konanie rodičov sa na deťoch malo podpísať nielen na fyzickom, ale aj psychickom zdraví.

 

Ihneď po oznámení školy kontaktovali vyšetrovatelia aj pracovníkov sociálnej právnej kurately a po súhlase prokurátora polícia zadržala podozrivé osoby, 32-ročnú matku a 47-ročného otca.

 

Skončili v cele policajného zaistenia, krátko na to ich vyšetrovateľ oboch obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Vzhľadom na závažnosť konania zároveň predložil návrh na podnet, aby boli obaja stíhaní väzobne.

 

Sudca sa s návrhom na väzbu stotožnil, rodičia boli hliadkami eskortovaní do ústavu na výkon väzby. Obvineným môže za takéto konanie hroziť v zmysle zákona strata slobody na 7 až 15 rokov.

 

Všetky deti boli rodičom odobraté. Tri staršie skončili v detskom domove a najmladšie z nich, trojročný chlapček, bude pravdepodobne umiestnený do profesionálnej rodiny.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama