Trnavské rybníky
reklama

Spartak oznámil prvú posilu pre novú sezónu, lovil v Českej republike

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.4.2024, 09.10, Ján Král

Český defenzívny univerzál sa k trnavskému tímu pripojí v letnej príprave.

Spartak oznámil prvú posilu pre novú sezónu, lovil v Českej republike

Vojtěch Kubista pri podpise zmluvy s prezidentom Spartaka Petrom Machom. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava oznámil prvú posilu pre novú sezónu. Andeli sa dohodli na spolupráci s 31-ročným českým futbalistom Vojtěchom Kubistom. Hráčovi po aktuálnom ročníku skončí zmluva v Mladej Boleslavi a k trnavskému tímu sa pripojí v letnej príprave.


Kubista môže hrávať na poste stredného defenzívneho záložníka i stopéra. Vysoký je 192 centimetrov, ide o súbojového hráča, ktorý robí pre mužstvo „čiernu robotu“.


„Je to skúsený hráč, ktorý je využiteľný na viacerých pozíciách.Dokáže zahrať na šestke alebo na osmičke. Vybrali sme si ho kvôli tomu, že potrebujeme dostať do mužstva väčšiu fyzičnosť a hlavne výškový parameter. Celú kariéru vyniká v defenzívnych činnostiach a najmä v nami vybraných defenzívnych ukazovateľoch patrí k špičke v českej lige. Sme radi, že sme takéhoto hráča získali,“ pochvaľuje si transfer tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Kubista má v českej lige na konte viac ako 220 zápasov, hrával za Jablonec, Jihlavu, Karvinú a Mladú Boleslav, kde ho viedol  aj Pavel Hoftych, svojho času tréner i manažér Spartaka.

 

S Jabloncom si zahral skupinovú fázu európskych pohárových súťaží.


„Pán Hoftych mi Trnavu odporúčal, povedal mi len príjemné veci, vyzdvihol, že Spartak je veľký klub, s výbornými fanúšikmi a celé mesto tu žije futbalom,“ povedal Vojtech Kubista

 


Rokovania s Trnavou označil za priame a korektné, Spartaku prikývol na ponuku i preto, že ho oslovili športové ambície mužstva a jasný postoj zo strany klubových činovníkov.


„Keď o vás tréner prejaví záujem, je to veľmi dôležité. Na rovnakej vlne bol tiež prezident klubu, pre hráča je podstatné, aby cítil takúto dôveru. Teraz je to na mne, aby som podával výkony hodné mena Spartak,“ uzavrel Kubista.

 

Vojtěch Kubista v drese Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama