Spartak ide do finále pohára! V Podbrezovej dosiahol postupový výsledok

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.4.2024, 19.57, Ján Král

Finále bude 1. mája o 15:00 v Košiciach, súperom Trnavy bude Ružomberok.

Spartak ide do finále pohára! V Podbrezovej dosiahol postupový výsledok

Momentka zo zápasu. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak Trnava si vybojoval tretí postup do finále Slovnaft Cup-u za sebou, po domácom víťazstve 1:0 v prvom zápase, uhral na ihrisku Podbrezovej bezgólovú remízu.

Zápas sa začínal pri zapadajúcom slnku, domáci si takticky vybrali stranu, aby brankárovi Trnavy Takáčovi svietilo slnko do očí.

Andeli mali aj preto problém pri prvých strelách a štandardkách domácich. Assinorov tečovaný pokus ešte Takáč vyrazil na roh, po ktorom skóroval Bartoš, po intervencii videorozhodcu ale gól neplatil, pretože ešte pred zahraním rohu Kabongo sotil v šestnástke do Koštrnu v rozpore s pravidlami.

Domáci pokračovali v aktívnej hre, Galčíkov priamy kop Takáč vyrazil, do veľkej šance sa dostal Assinor, tentoraz netrafil bránku.

Výkon Spartaka v prvom polčase nepripomínal dôležitosť zápasu, prejavu tímu chýbala poriadna šťava.

Železiari mohli trnavskú pasivitu viackrát potrestať, veľké šance mali Assinor a Sanusi, trnavskú ekipu však držal nad vodou výbornými zákrokmi brankár Takáč.

Jedinú príležitosť červeno-čiernych mal Azango, v 36. minúte našiel jehos pokus z uhla pripraveného brankára Danka.

Po zmene strán Trnavčania o čosi zlepšili pohyb a čiastočne otupili podbrezovské ostrie, naďalej však hrali v blokovej obrany a dopredu sa snažili dostať dlhými nákopmi, Ďuriš na hrote však nemal dostatočnú podporu z druhej línie a proti presile sa nemal šancu presadzovať.

Brankár Spartaka Takáč vyriešil strelu Galčíka a neskôr kryl aj Kováčikov pokus zo strednej vzdialenosti. Vytlačil aj nebezpečný priamy kop Bartoša.

Horúco bolo v trnavskej šestnástke v 83. minúte, po závare v červenej zóne mieril mimo bránky zblízka Bakaľa.

Spartakovci pohrozili v druhom polčase nepresnou strelou Bukatu, Ďurišove zakončenie zneškodnil brankár Danko.

Andeli mohli napokon aj vyhrať, keď v závere do otvorenej domácej obrany unikli Bukata so Štefánikom, druhému menovanému však nedôrazné zakončenie chytil Danko.

Postupový výsledok si zverenci Michala Gašparíka už postrážili a po bezgólovej remíze postúpili do finále národného pohára, v ktorom sa stretnú 1. mája o 15:00 v Košickej futbalovej aréne s Ružomberkom.