Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Mikovič: Stačí pohľad na sériu s Podbrezovou, tam je všetko napísané

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.4.2024, 11.10, Ján Král

Kapitán Spartaka verí v prvomájovú inváziu trnavských fanúšikov do Košíc.

Spartakovec Mikovič: Stačí pohľad na sériu s Podbrezovou, tam je všetko napísané

Martin Mikovič sa teší z postupu do finále pohára. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti Spartaka majú na dosah zápis do histórie klubu. Dvakrát po sebe ešte iná trnavská futbalová generácia pohár nevyhrala, im sa tento výkon môže podariť ešte vylepšiť. Na dosah majú tretí triumf.


Účasť v prvomájovom finále v Košiciach, kde sa stretnú s Ružomberkom, potvrdili bezgólovou remízou na pôde Podbrezovej. V súčte oboch semifinálových duelov Slovnaft Cup-u so železiarmi boli o gól lepší ako súper a postúpili do ďalších bojov.


„Bol to veľmi ťažký zápas, čo sme aj očakávali, pretože Podbrezová nemala čo stratiť. Hrala na veľkú emóciu a mala kvalitu, prvý polčas sme ustáli so šťastím, mali veľa situácií, ktoré keby skončili gólom, možno by to vyzeralo inak. Prvý polčas sme prežili, druhý sme opäť našou organizáciou hry súpera nepúšťali do vyložených šancí,“ hodnotili zápas obranca Kristián Koštrna, ktorý nastúpil tentoraz v strede defenzívnej línie.

ŠUPA technika
reklama


„Som šťastný za Spartak, za celú kabínu a všetkých ľudí, čo pracujú v klube, lebo je to niečo neskutočné trikrát po sebe sa dostať do finále. Už nás delí len jeden krôčik od toho, aby sme napísali históriu,“ pridal.


Domáci sa po stretnutí rozčuľovali pre neuznaný gól Bartoša, predchádzal mu však faul Kabonga na Koštrnu v pokutovom území pred zahratím inkriminovaného rohového kopu.


„Podľa mňa to bol čistý faul. Osobne som ho strážil a sotil ma predtým, ako som kopol do lopty. Jednoznačne správne neuznaný gól,“ vravel Koštrna.

 


Spartakovci sa hlavne v prvom polčase dostali pod veľký tlak. Podbrezová vyvinula veľké úsilie a defenzívny blok Trnavy trhala po útokoch aj štandardkách. Výbornými zákrokmi však spoluhráčov podržal brankár Dominik Takáč, zrejme najlepší trnavský hráč v danom stretnutí.


„Chalani sa tešili so mnou z výkonu, sme však jeden tím, zvládli sme to spolu,“ zachoval pokoru a tímovosť pri hodnotení Takáč. 
Štadión v Podbrezovej je posadený na kopci nad obcou, spoza hôr mu svietilo do očí zapadajúce slnko, pri marení viacerých šancí súpera mal náročnú úlohu.


„Nebol som na to úplne pripravený, nebolo to príjemné a neprajem to žiadnemu brankárovi. Bol to boj,“ vravel trnavský gólman.

 


Spokojnosťou žiaril aj trnavský kapitán Martin Mikovič. „Ďakujeme všetkým, čo nám priali. Pozývam všetkých fanúšikov Trnavy na finále, dúfam, že to bude veľká invázia do Košíc,“ poslal odkaz verným pred rozhodujúcim duelom národného pohára.


„Verím, že negatívna séria s Ružomberkom sa skončí práve vo finále. Dnes však musím pochváliť Podbrezovú, klobúk dole, ako nás zatlačila. Toľko situácií, čo mali, Taki nás skvele podržal... Som rád za celý klub, bojovnosť, nasadenie. Viem, že hra nevyzerala dobre v prvom polčase, niekedy to šťastie stálo pri nás. Som rád, že sme postúpili. S Podbrezovou máme sériu, môžu hovoriť, že hrajú pekne, ale stačí sa pozrieť na sériu a tam je to všetko napísané,“ dodal Mikovič.

 

Spartakovci mali v hľadisku početnú podporu, po zápase si s fanúšikmi užili ďakovačku. Foto: Lukáš Grinaj

 

Lístky na finále v predaji

Slovenský futbalový zväz už spustil predaj vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u. Pre fanúšikovské tábory sú určené sektory B a D za bránkami, predaj na tieto miesta je v kompetencii jednotlivých klubov. Trnavčania majú sektor D, lístky do neho sa dajú kúpiť výlučne cez tento link. Cena je 12 eur. 


Vstupenky pre širokú verejnosť na tribúny A a C sú v predaji v sieti Maxiticket.sk a stoja 16 eur.


„V prípade, uvoľnenia kapacít 1. alebo 2.kategórie, budú tieto vstupenky uvoľnené do online predaja pre širokú verejnosť,“ dodáva zväz.


Finále je na programe v stredu 1. mája o 15:00 v Košickej futbalovej aréne, ktorú prednedávnom už dostavali do finálnej podoby.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama