Trnavské rybníky
reklama

Parkovisko pred Tescom je cez deň plné, supermarket hľadá riešenie situácie

AKTUALITY - Trnava | 18.4.2024, 14.03, prispievatelia

Na parkovisku je počas dňa čoraz väčší problém zaparkovať.

Parkovisko pred Tescom je cez deň plné, supermarket hľadá riešenie situácie

Nájsť voľné parkovacie miesto bolo vo štvrtok na pravé poludnie takmer nemožné. Foto (6x): Ján Král

Cukrovar bývanie
reklama

 

Rozšírenie rezidentského parkovania v Trnave do ďalšej zóny spôsobilo problémy s parkovaním pred supermarketom Tesco na Veternej ulici.

 

Zóna s označením R9, do ktorej patrí aj sídlisko Na hlinách a ďalších 15 ulíc, bola spoplatnená od 8. apríla. Vodiči odvtedy vo veľkom využívajú blízke bezplatné parkovisko vo vlastníctve spoločnosti Tesco.

 

Aj keď je veľkokapacitné, záujemcovia o návštevu predajne sa sťažujú na čoraz väčší problém s parkovaním.

Víno Tirnavia
reklama

 

„Situáciu s parkovaním pri našej predajni Tesco na Veternej ulici v Trnave evidujeme a momentálne prebieha komunikácia ohľadom možných riešení. V Tescu sú pre nás zákazníci na prvom mieste, preto neustále investujeme do zlepšovania ponuky a množstva inovácií s cieľom prinášať stále lepší zážitok z nakupovania,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Tesco Mária Zerzanová.

 

Do rezidentskej zóny R9 patrí aj sídlisko Na hlinách, ktoré je dlhodobo lokalitou s najhorším pomerom bytov a parkovacích miest.

 

Už viac ako desaťročie sa tu pripravuje výstavba parkovacieho domu, začiatok výstavby je zatiaľ v nedohľadne.

 

Pôvodne tu mal už parkovací dom stáť, stavať ho mal súkromný investor, ktorému mestské zastupiteľstvo schválilo predaj pozemku s rozlohou 3500 metrov štvorcových za jedno euro.

 

Keď v dohodnutom termíne s výstavbou nezačal, mesto s ním v roku 2015 spoluprácu ukončilo.

 

Značnú časť parkoviska pred Tescom využívajú vodiči vo veľkom aj v noci. Týka sa to už nielen plochy bližšie k OMW, ale aj pri Arkadii. 

 

 

Mesto Trnava vyhlásilo v lete 2020 architektonickú súťaž návrhov na parkovací dom Na hlinách a pred dvoma rokmi podpísalo s víťazným ateliérom zmluvu na projektovú dokumentáciu. Kedy sa s výstavbou začne zatiaľ nie je jasné.

 

Trnavská radnica chystá v súčasnosti zmeny v parkovacej politike, ich výsledkom má byť menej rezidentských zón a zjednodušenie celého systému.

 

Mestské zastupiteľstvo bude o novom všeobecne záväznom nariadení rokovať 30. apríla. Vo vozidlami najviac vyťažených zónach by rezidentské parkovanie aj po schválení nového nariadenia malo zostať zachované.

 

 

Ďalšia fotogaléria z parkoviska pred Tescom

 

 

 

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama