Trnavské rybníky
reklama

Spartaku sa doliečujú hráči, kotol bude hnať Trnavčanov z netradičného miesta

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.4.2024, 08.05, Ján Král

Spartak v nedeľu privíta v najslávnejšom ligovom derby bratislavský Slovan.

Spartaku sa doliečujú hráči, kotol bude hnať Trnavčanov z netradičného miesta

Takto sa tešili po postupe cez Podbrezovú členovia realizačného tímu Spartaka (zľava) Martin Bohunický, Marián Hodulík a Tomáš Prisztács. Foto: Lukáš Grinaj 

Púpavy pri aleji
reklama

 

Trnavská futbalová radosť bola v stredu obrovská, v nedeľu môže byť podobná. Futbalisti Spartaka zvládli postup cez Podbrezovú do finále národného pohára, ak by v nedeľu vyhrali aj ligové derby nad Slovanom Bratislava, bol by to silný červeno-čierny týždeň.


„V Podbrezovej sme zažili infarktový zápas, pre mňa ako Trnavčana je to ohromná vec dostať sa tretíkrát za sebou do finále pohára. Vďaka patrí celému tímu, ako ďaleko sme to dotiahli,“ vraví asistent trénera Spartaka Marián Hodulík.


Hráčom dal hlavný kouč Michal Gašparík ako súčasť odmeny za postup do finále jeden deň voľna, na veľké „prestoje“ však nebol čas, už v nedeľu totiž pokračuje boj o druhé miesto v lige. 

ŠUPA technika
reklama


„Musíme sa dobre pripraviť na nedeľu, pretože liga je stále otvorená. Máme náskok pred súpermi, ktorý musíme aj domácim zápasom potvrdiť. Čaká nás derby so Slovanom, liga je pre nás rovnako ako pohár veľmi dôležitá. Druhé miesto v tabuľke sa nám ešte v súčasnom realizačnom tíme nepodarilo, bola by to čerešnička na torte. Chceme pre to spraviť maximum,“ pokračoval Hodulík.


Slovan v predošlom kole potvrdil zisk majstrovského titulu, derby je však vždy o prestíži, nedá sa vypustiť, súperi teda pôjdu opäť na hranu.


„Derby je motiváciou pre každého jedného hráča, po tejto stránke netreba ani hráčov špeciálne pripravovať. So Slovanom bývajú ťažké zápasy, ktoré ak dopadnú v náš prospech, tak je to senzačné. Očakávaná je dobrá návšteva, spravíme všetko, aby sme ľudí potešili a boli sme po víťazstve na súperovom ihrisku úspešní aj na domácej pôde.“


Spartakovcom sa postupne vracajú do tréningového procesu zranení hráči. V tréningovom procese už sú Paur, Štetina a Bernát. Do duelu so Slovanom však zrejme nezasiahnu, aspoň nie od začiatku.


„Mysleli sme si, že sa niektorí hráči doliečia, ale budeme s nimi počítať napokon až na ďalšie zápasy. Pôjdeme s tým, čo máme stopercentne zdravé. Ohľadne Štetinu zvažujeme, že by išiel aspoň na lavičku, primárne si ho však chystáme na ďalšie stretnutia,“ dodal Hodulík.


Naopak, v trnavskej zostave by nemal chýbať Martin Šulek. Univerzálny obranca podáva spoľahlivé výkony, čo potvrdil aj v posledných súbojoch.


„Zápasy so Slovanom sú vždy vyhrotené na ihrisku, v hľadisku aj medzi lavičkami. Každý chce derby vyhrať, a aj keď je už Slovan majstrom, vždy sa hrá o víťazstvo a duel má svoj náboj,“ hovorí Martin Šulek.


Severná tribúna musí zostať v stretnutí pre trest od disciplinárky Slovenského futbalového zväzu uzavretá. Ultras budú mať kotol preto v severovýchodnom rohu, kapacita štadióna sa výrazne zníži.


„Podpora ľudí je pre nás dôležitá, hlavne na konci zápasu, keď už dochádzajú sily. Potom aj únavu ľahšie zvládate,“ verí v dobrú atmosféru trnavský obranca.


Aktuálne má Spartak na druhom mieste tabuľky šesťbodový náskok pred Žilinou a Dunajskou Stredou. Hrá sa ešte o päťnásť bodov, andeli majú teda karty v boji o druhú priečku dobre rozdané, avšak ešte nič nemajú isté.


„V prvej šestke je podstatné neprehrávať a zbierať body. Zápas so Slovanom nebude kľúčový, hráme ešte aj so Žilinou a Dunajskou Stredou a v týchto súbojoch sa zrejme rozhodne,“ dodal Šulek.


Súboj Spartak Trnava – Slovan Bratislava má výkop v nedeľu 21. apríla o 17:30. Lístky sú v predaji online.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama