Futbal, 2. liga: Malženice urobili zásadný krok k záchrane, zdolali Dolný Kubín

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 20.4.2024, 20.10, Ján Král

Malženice už majú od zostupovej priečky odstup ôsmich bodov.

Futbal, 2. liga: Malženice urobili zásadný krok k záchrane, zdolali Dolný Kubín

Futbalista Spartaka Jakub Paur (v zeleno-bielom sleduje let lopty) ukázal po zranení hlad po futbale, v drese Malženíc podal kvalitný výkon, ktorý okorenil golom. Foto: Ján Král

Futbalisti Malženíc urobili dôležitý krok k záchrane v druhej lige. Svojho najväčšieho konkurenta o udržanie sa v súťaži z Dolného Kubína zdolali 3:0.

Dynamo malo počas celého zápasu navrch, aj v druhom polčase vysoko napádalo súpera a nenechávalo mu čas na rozohrávku.

Tesne pred prestávkou aktivitu Malženíc korunoval otváracím gólom Paur, ktorý nastúpil za zeleno-bielych v rámci spolupráce so Spartakom Trnava.

Okrem neho nastúpili z trnavských áčkarov aj brankár Rusov a ako striedajúci prišli v druhom dejstve na pľac na posledných 25 minút Štefánik a Poznar.

Pokoj do malženických radov vniesol v 74. minúte Azevedo, keď sa na šestnástke dostal k lopte a pohotovou strelou rozjasal domáce publiku.

Výsledok pečatil po prihrávke z pravej strany na päťku z otočky Poznar.

Dynamo tak odskočilo päť kôl pred koncom Dolnému Kubínu už na osem bodov. Už v stredu 24. apríla o 15:00 pokračuje

MONACObet ligy ďalším kolom, Malženice budú o 15:00 hrať na ihrisku béčka bratislavského Slovana. Anglický týždeň zavŕšia v nedeľu 28.4. o 10:30, keď privítajú doma Humenné.

Tomáš Poznar strieľa tretí gól Malženíc. Foto: Ján Král