Futbal, 8. liga A: Zeleneč v šlágri remizoval s Dolnou Krupou, Biely Kostol nezaváhal

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.4.2024, 18.34, prispievatelia

V šlágri kola medzi prvým Zelenčom a druhou Dolnou Krupou sa zrodil nerozhodný výsledok, to využil Biely Kostol, ktorý po víťazstve poskočil na druhé miesto.

Biely Kostol si poradil s Križovanmi, na fotografii uniká domáci Martin Čmehýl futbalistovi Križovian Romanovi Šuranovi. Foto: Ján Král

Vedúci Zeleneč stratil dobre rozohraný zápas s Dolnou Krupou, šláger kola priniesol remízu 3:3. Domáci viedli po štvrťhodine hry 2:0, keď presne mierili Tomáš Baranec a Martin Kubiček.

V úvode druhej časti hry Dolná Krupá vyrovnala zásluhou Richarda Horvátha a Norberta Hegyiho.

Zeleneč išiel opäť do vedenia v 86. minúte gólom Radoslava Klandúcha, no už o dve minúty stanovil konečný výsledok Dávid Kondrc.

Trnavská Slávia prechádza jarou ako nôž maslom, zvíťazila aj v piatom vystúpení po zimnej prestávke. Tentoraz vybojovala tri body v Suchej za výhru 3:0. Góly padali až v záverečnej polhodine duelu, dvakrát sa presadil Patrik Moravčík, jeden zásah pridal Martin Orlovský.

Biely Kostol zvíťazil v gólovej prestrelke s Križovanmi hladko 5:2. Základ triumfu položil už v úvode, po 24 minútach viedol trojgólovým rozdielom. Po dva góly za víťazný celok zaznamenali Peter Hoblík a Dušan Mrva. Práve prvý menovaný strelec a takisto stredopoliar Marián Samák museli pre zranenia striedať už v úvodnej 45-minútovke.

Dolné Orešany rozhodli o úspešnom výsledku s Modrankou už v úvodných 18 minútach, po ktorých mali trojgólový náskok zásluhou Adama Voleka a dvojgólového Dominika Bindicsa. Modranka znížila v 86. minúte, keď sa do listiny strelcov zapísal Michal Karol. Ešte viac zdramatizovať duel mohol v 90. minúte Marek Karol, no nepremenil pokutový kop.

Košolná zvíťazila v Hrnčiarovciach 2:0, pričom góly strelila v záveroch oboch polčasov. Na konci prvého dejstva sa presadil Tomáš Chudjak, poistku pridal v závere stretnutia Tomáš Mrva.

Voderady išli do vedenia proti Smoleniciam už v 1. minúte, keď presne mieril Patrik Páleník. Upokojujúci zásah pridal v 85. minúte Ondrej Hraška.

Dôležitú výhru v boji o záchranu zaznamenalo posledné béčko Bolerázu, ktoré triumfovalo v Dechticiach pomerom 4:2. Po štvrtej výhre v sezóne sa strata Slavoja na predposledné Smolenice znížila na dva body.

8. liga A – 18. kolo

Biely Kostol – Križovany 5:2 (3:0)
Góly: 9. Ľ. Adámek, 20. a 24. Hoblík, 53. a 57. Mrva (druhý z pen) – 55. Krištof, 60. Hornaček (pen)
BIELY KOSTOL: Hanzel – Ľ. Adámek, Malina, Supek, Daniš, Balažovič, Trubač, Hoblík, Mrva, Čmehýl, Samák (Jánoška, Pösinger, Diakov)
KRIŽOVANY: Bzdil – Ma. Šiška, Šuran, Dano, Hornaček, Táčovský, Horský, Záhumenský, Krištof, Sabo, Mi. Šiška (Hutta, Guskovič)

Dolné Orešany – Modranka 3:1 (3:0)
Góly: 1. a 18. Bindics, 15. Volek – 86. Mi. Karol
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Vojčík, Augustín, Volek, Bečka, Illéš, Novák, Hronský, Kamenický, Šaštinský, Bindics (Baranovský, Illeš, Štibraný)
MODRANKA: Gurovič – Kavoň, Kocian, A. Kohút, Zvolenský, Šige, Ma. Karol, Mi. Karol, Moncman, Mlej, Mackura (Holka, M. Kohút)

Hrnčiarovce – Košolná 0:2 (0:1)
Góly: 45. Chudjak, 90. Mrva
HRNČIAROVCE: Hornáček – Lukačik, Sedlický, Turanský, Jedinák, Cipro, Kankara, Banič, Kralovič, Serbák, Kubiček (Kredatus, Vozár, Kvetan, Púchly, Pilíšek)
KOŠOLNÁ: D. Hudek – Martinkovič, Danišovič, R. Hudek, Mrva, Matovič, Homoľa, P. Greguš, Čavara, Chudjak, Madzík (Bobok, Timona, R. Greguš)

Suchá – Slávia Trnava 0:3 (0:0)
Góly: 62. a 88. Moravčík (prvý z pen), 72. Orlovský
SUCHÁ: Sloboda – Bron, Kopčan, Popovič, Jankovič, Moncman, Slovák, Macko, Bako, Tibenský, Lastovička (Šust, Januš, Fridrich, Hujsi)
SLÁVIA: Barut – Okruhlica, Lukačovič, Polešenský, Kopúnek, Orlovský, Rogovský, Zelenay, Glós, Adámek, Moravčík (Jankech, Sochor, M. Hrebíček)

Voderady – Smolenice 2:0 (1:0)
Góly: 1. P. Páleník, 85. Hraška
VODERADY: Hrúza – Bachratý, Fatranský, Chovanec, Katona, P. Páleník, Nagy, Lacuška, M. Ivančík, Rosypál, Pilka (Hraška, A. Ivančík, Trubač)
SMOLENICE: Mikláš – Hrdlička, Ružička, Lipták, Kadlec, Belanský, Rangelov, Schwarz, Vajsábel, Tamás, Poór (Belica, Brázdovič)

Dechtice – Boleráz B 2:4 (1:2)
Góly: 22. Heltko, 89. Cmero (pen) – 11. P. Daniš, 36. Marek Daniš, 67. Edeh, 76. Vangel
DECHTICE: L. Remenár – M. Remenár, Janotka, Holec, S. Jankovič, Komadel, M. Maška, P. Maška, Prvý, Heltko, Cmero (Kúdela, Uváček, Kováč, Holícky)
BOLERÁZ: Kormúth – Petranský, P. Daniš, Puschenreiter, Turoň, Edeh, Vangel, Mi. Daniš, Drozda, Marek Daniš, Mišo (Martin Daniš, Mažgut, Hlavatý, Lehuta, Vittek)

Zeleneč – Dolná Krupá 3:3 (2:0)
Góly: 12. Baranec, 15. Kubiček, 86. Klandúch – 47. R. Horváth, 55. Hegyi, 88. Kondrc
ZELENEČ: Gottstein – Bánovec, Bartovič, Katona, Bednárik, Bukovec, Baranec, Belko, Zlatohlávek, Formanko, Kubiček (Bogner, Klandúch, Melicher)
DOLNÁ KRUPÁ: Levársky – E. Horváth, Hetteš, Hrčka, R. Gažo, Vyskoč, Sucháň, Peško, S. Boledovič, Hegyi, Michálek (R. Horváth, Slabý, Kondrc, Slezák)