Futbal, 9. ligy: Špačince remizovali s Bíňovcami, Slovenská Nová Ves zdolala Naháč

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.4.2024, 22.01, Ján Král

Súťaž sa po tomto kole rozdelí na skupinu bojujúcu o postup a skupinu o umiestnenie.

Futbal, 9. ligy: Špačince remizovali s Bíňovcami, Slovenská Nová Ves zdolala Naháč

Tento rohový kop sa obrane Špačiniec v dueli s Bíňovcami podarilo odvrátiť. Foto: Ján Král

V šlágri záverečného kola základnej časti A-skupiny 9. ligy A remizovali Špačince s Bíňovcami 2:2. Hostia sa ujali vedenia po góle kapitána Ivana Kostolanského a po zmene strán po rohovom kope pridali druhý gól.

Domáci však nezložili zbrane, Jozef Chudý korigoval a Hrebenár v 67. minúte vyrovnal. V závere mali domáci šance, dvakrát zvonila konštrukcia bránky, Bíňovce podržal aj brankár Ryšavý.

V susedskom derby medzi béčkom Brestovian a Dolnými Lovčicami sa tešili hostia a to i napriek tomu, že od 26. minúty hrali bez vylúčeného Krištofa. V 67. minúte ale otvoril skóre Veigl, krátko na to pridal druhý gól Ďuriš a domáci Krivošík dokázal v závere už len korigovať na 1:2.

Menoslov účastníkov skupiny o postup doplnila Slovenská Nová Ves. V rozhodujúcom dueli s Naháčom vyhrala 3:1.

Buková prehrávala v 16. minúte s Vlčkovcami o dva góly, napokon však duel otočila a zvíťazila 3:2.

16 2 2 12 30:47 8

Druhý gól Bíňoviec padol po rohu, center sa od brvna odrazil na päťku, kde sa najlepšie zorientoval Daniel Tománek a zblízka skóroval. Špačince reklamovali ruku, gól však platil. Foto: Ján Král

9. liga - B-skupina: Divoká prestrelka v Šulekove

Koplotovce si pripísali ďalšie tri body, tesné víťazstvo s Pastuchovom zariadil Sumer v záverečných momentoch duelu.

Kľačany remizovali 1:1 s Dolným Lopašovom, na gól Špernogu reagoval domáci Srnka.

Divokú prestrelku videli diváci súboja Šulekovo – Bojničky. Vedenia sa ujali hostia, v 32. minúte už ale viedli domáci 2:1, aby v 52. minúte prehrávali 2:4. Misky váh sa znova naklonili na domácu stranu a v 75. minúte bolo 5:4. Záverečná päťminútovka bola neskutočná, najprv gól na 5:5, Trávniček upravil na 6:5, aby v 87. minúte Mihina stanovil na konečných 6:6.

9. liga – B-skupina – 14. kolo:

Koplotovce – Pastuchov 1:0 (0:0)
Gól: 86. Sumer (pen)

Šulekovo – Bojničky 6:6 (2:3)
Góly: 25. Tomovič, 32. a 86. Trávniček, 58. T. Kolony, 60. a 75. Jakubovič – 17. Dekan, 40. a 43. Škoda, 52. Pavelka, 85. Vyhlídal, 87. Mihina

Ako ďalej v 9. lige?

Súťaž bude pokračovať nadstavbovou časťou. Prvé štyri tímy z A a B skupiny sa spolu stretnú v osemčlennej skupine o postup s prepočtom bodov len zo vzájomných zápasov postupujúcich družstiev do nadstavby.

V nadstavbe o postup potom odohrajú stretnutia dvojkolovo len družstvami, ktoré tam budú zaradené podľa umiestnenia po základnej časti z druhej skupiny.

Zostávajúce družstvá z obidvoch skupín odohrajú stretnutia jednokolovo bez započítania bodov zo základnej časti o konečné