Trnavské rybníky
reklama

Hádzanári Trnavy v derby porazili Cífer, Péchy strelil jedenásť gólov

ŠPORT - Hádzaná | 21.4.2024, 14.14, Ján Král

O týždeň budú hrať Trnavčania opäť doma, pred duelom s Vajnormi chystajú oslavu 30. výročia zisku majstrovského titulu.

Hádzanári Trnavy v derby porazili Cífer, Péchy strelil jedenásť gólov

Lukáš Péchy bol na neudržanie. Z pozície spojky strieľal jeden gól za druhým. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Derby pre Trnavu! Hádzanári HBC zdolali v 16. kole prvej ligy Sokol Cífer 29:26. Trnavčania viedli v 12. minúte už o štyri góly, o šesť minút to už ale neplatilo a skóre bolo 8:8. Do prestávky však domáci znova zapli a vypracovali si náskok 16:12.


Vedenie si udržiavali aj po zmene strán, v 54. minúte síce hostia znížili a rozdiel dvoch gólov, závere si ale už Trnava postrážila a napokon doviedla duel do víťazného konca.


"S Cíferom je to vždy derby, nechýbajú emócie, prišlo veľa ľudí, bola dobrá atmosféra. Teším sa, že sme vyhrali, bol to ťažký zápas, Cífer bojoval do konca, ale zvládli sme to. Vyhrali sme o tri góly, každé víťazstvo sa počíta, sme za to radi," komentoval zápas Lukáš Péchy.

ŠUPA technika
reklama

 

Hádzanár Hlohovca a slovenský reprezentant nastúpil za rodnú Trnavu druhýkrát v sezóne. Zaskvel sa jedenástimi gólmi.


"Predstavoval som si svoju hru lepšie, spravil som dosť chýb, ale zase na nedeľu 10:30 to bolo fajn," zasmial sa.

 

V tomto ročníku už trnavský dres neoblečie, túto kapitolu však do budúcna nevidí ako uzavretú. 


"Túto sezónu to už asi nevyjde, čo bude v nasledujúcej je teraz ťažké povedať. Uvidíme, kde budem hrávať ja, ako sa nám bude dariť, podľa toho bude záležať, či prídem alebo nie, každopádne, rád by som si za Trnavu znova zahral," vyjadril sa.

 

Tréner Cífera Jaroslav Nemček sa vrátil do známeho prostredia, v Trnave trénersky pôsobil v minulej sezóne. Foto: Ján Král

 


Na strane Cífera bol kľúčovou postavou desaťgólový Marek Jankovič. V konečnom efekte ale jeho nástrel na body nestačil.


"Videli sme obojstranne dobrý zápas, nechýbalo nasadenie, emócie. Trochu nás limitovalo, že nám chýbali traja kľúčoví hráči Tománek a Demovič z Modry a Glasa, ktorému sa obnovilo zranenie. S nimi by sme potrápili domácich oveľa viac. Museli sme striedať menší počet hráčov. Trnava si víťazstvo zaslúžila, ale chlapcom môžem len poďakovať za výkon a za prístup k zápasu," hovoril po stretnutí tréner Cífera Jaroslav Nemček.


"V závere to bolo o dva góly, Trnava napokon využila svoju prevahu na lavičke, my sme išli už na kyslíkový dlh, z čoho plynuli aj naše chyby v obrane. Stále sme ale verili, že s výsledkom vieme niečo spraviť," pridal.


Nemček v minulej sezóne pôsobil pri trnavskom tíme ako asistent trénera Vladimíra Teplanského. Vrátil sa do známeho prostredia, navyše, veď za Trnavu svojho času aktívne hrával.


"Osobne som sa na zápas tešil, stretol mnoho známych, veril som, že bude dobrý zápas pred peknou kulisou, som spokojný."


Trnava sa posunula na tretie miesto tabuľky pred Bratislavskú hádzanárskú akadémiu, pravda, tá má ešte večerný zápas k dobru. Hrá však na palubovke druhej Dunajskej Stredy, takže je možné, že Trnavčania pôjdu do záverečných bojov z bronzovej priečky.
Cíferu patrí predposledná deviata priečka.

 

"Chceme stabilizovať káder, aby sme boli stabilným a kvalitným členom súťaže a posúvali sa v tabuľke vyššie. O rok by sme chceli hrať niekde v strede, uvidíme, ako sa nám podarí zostaviť káder na budúci ročník," dodal k plánom do budúcnosti Nemček.


HBC Trnava bude hrať doma aj budúcu nedeľu 28. apríla. O 10:30 privíta v Mestskej športovej hale Vajnory.

 

Pôjde o posledný domáci duel sezóny a klub duel zároveň spojí s oslavou 30. výročia zisku prvého slovenského titulu. Pred duelom prídu na hraciu plochu trnavskí majstri, ktorí v roku 1994 vybojoval pre slovenský Rím ligový triumf.

 

 

1. liga hádzanej mužov – 16. kolo:

HBC Trnava – Sokol Cífer 29:26 (16:12)
HBC: Augustín, Just – Karkuš, Mančuška 5, Daniel, Govedarica, Laho 3, Opálek, Benczy, Jurkovič 5, Dudžák, Péchy 11, Mikovič, Ruman 4, M. Baran 1, Djordjevič. Tréner: Matúšek.
CÍFER: Marušinec, Pista, Šimko – Popluhár, Kobela, Minárik, Čík 2, Majerník 4, Mokoš 1, Gbelec 2, Paloncy 3, Súsedka 2, Jankovič 10, Grich 2
Pok. Hody: 3/0 – 4/2, tresty: 3 – 5, diváci: 500

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama