Futbal, 5. liga: Piešťany s ďalšou remízou, Hlohovec aj Horná Krupá zvíťazili

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.4.2024, 20.53, prispievatelia

Vedúce Piešťany na pôde druhého Prečína zaznamenali už druhú remízu v rade 1:1. Na ich pohodlnom náskoku v čele tabuľky to nič nezmenilo.

Útočník Hornej Krupej Martin Guldan (na fotografii pri spracúvaní lopty) strelil jeden z gólov do siete Podolia. Foto: Ján Král

V zápase prvého s druhým to dlho vyzeralo na bezgólovú remízu. Domáci sa však v 82. minúte ujali vedenia gólom Blaška a zdalo sa, že Piešťany po poriadne dlhom čase budú z ihriska odchádzať bez bodu. Lenže v 90. minúte kopali pokutový kop, ktorý premenil kapitán Gula. Vzápätí po rozohratí v strede ihriska rozhodca odpískal koniec zápasu.

V Hlohovci sa vedenia ujalo Partizánske, domáci vyrovnávali Srncom v samom závere prvého polčasu. V druhom polčase sa v 55. minúte dostal na ihrisko Doboš, ktorý vystriedal Poláka, už o minútu poslal domácich do vedenia. Príležitosť zvýšiť vedenie mal potom Sedlák, ktorý však nepremenil pokutový kop. Hlohovec však skóroval ešte raz, na konečných 3:1 upravil Rojas.

Horná Krupá bez väčších problémoch zvíťazila nad Podolím. O dva góly v prvom polčase sa postarali Guldan a Olšinský, potom si domáci výsledok ustrážili až do konca zápasu.

Vrbové odchádzalo z Domaniže s trojgólovou prehrou.