Futbal, 2. a 4. liga: Malženice tesne prehrali, Jaslovské Bohunice remizovali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 25.4.2024, 10.28, prispievatelia

Vedúce Komárno síce iba remizovalo 1:1 v Považskej Bystrici, paradoxne svoj náskok pred druhým Prešovom zvýšilo, pretože ten prehral v Púchove 2:3. Z tretej pozície sa doťahuje Petržalka, po výhre 2:0 nad Spiškou Novou Vsou už stráca na východniarov len dva body.

Futbal, 2. a 4. liga: Malženice tesne prehrali, Jaslovské Bohunice remizovali

Nicolas Kurej vyrovnával na Pasienkoch na 1:1. Foto: Ján Král

Futbalisti Malženíc prehrali v 26. kole druhej ligy, ktoré sa hralo netradične v stredu, na pôde béčka bratislavského Slovana 2:3.

Na Pasienkoch išli hneď v prvej minúte do vedenia domáci, keď sa po rohu odrazila lopta na šestnástku, odkiaľ ju cez hradbu tiel napálil bez prípravy do siete Kramár.

Malženice rýchlo odpovedali, v piatej minúte na roh najvyššie vyskočil Kurej a hlavou vyrovnal skóre.

Už v 12. minúte znova viedli belasí, po štandardke sa nepodarilo obrane odvrátiť loptu do bezpečia a Isaac pohotovo zblízka napol malženickú sieť druhýkrát.

Tesne pred prestávkou vyrovnal Paur, keď po prihrávke z ľavej strany bol pri lopte na päťke skôr ako obranca Slovana.

Po zmene strán sa dvakrát červenalo. V 58. minúte išiel za druhý žltý faul predčasne pod sprchy domáci Kramár, v 72. minúte videl hneď červenú kartu za ostrý zákrok pri autovej čiare Paur.

Kalich horkosti vypili Malženice do dna v 90. minúte, keď Kušnír z priameho kopu rozhodol o výsledku 3:2.

Zostrih zápasu si môžete pozrieť TU.

2. liga – 26. kolo:

Slovan Bratislava B – Malženice 3:2 (2:2)
Góly: 1. Kramár, 12. Isaac, 90. Kušnír – 5. Kurej, 45. Paur
ŽK: Kramár, Spáčil, Gála - Šarmír
ČK: 58. Kramár - 72. Paur
Rozhodovali: Valent – Vass, Tokoš
Diváci: 66
SLOVAN: Hrdina – Kramár, Szalma, Marušin, Tóth, Marko, Koseček (60. Hornyák), Kušnír, Mišovič (88. Ferleťák), Božik (69. Maroš), Isaac (69. Spáčil)
MALŽENICE: Rusov – Rusnák (46. Rehák), Krajčovič (46. Horvát), Rýzek, Kurej – Šarmír (90. Slovák), Benovič – Azevedo (64. Kotlár), P. Karhan, Chovan (77. Rapavý) - Paur

Futbal, 4. liga: Jaslovské Bohunice si v dohrávke podelili body s Patou

Jaslovské Bohunice v dohrávke 21. kola 4. ligy privítali na svojom ihrisku futbalistov Paty. Do vedenia išli ako prví hostia, keď sa v 65. minúte presadil Mário Strakoš.

Konečnú deľbu bodov za remízu 1:1 zabezpečil Jaslovským Bohuniciam v závere zápasu z pokutového kopu Martin Machovič.

ŠK Blava po piatom nerozhodnom výsledku v sezóne zostáva naďalej na jedenástom mieste tabuľky 4. ligy.