Futbal, 8. liga B: Brestovany zakopli vo Veselom, novým lídrom sú Šúrovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.4.2024, 19.22, prispievatelia

Po 19. kole 8.ligy B prišlo k zmene na pozícii lídra, nováčik zo Šúroviec využil zaváhanie lídra z Brestovian a o bod ho preskočil.

Samuel Ďuriš strelil jeden z gólov Šúroviec v stretnutí s Chtelnicou. Foto: Ján Král

Vedúci tím súťaže z Brestovian prekvapivo nebodoval vo Veselom, v ktorom podľahol 1:2. Do vedenia išli ako prví hostia, keď sa v 25. minúte zapísal do listiny strelcov Matúš Cibulka. Veselé vyrovnalo v 67. minúte zásluhou Mareka Klúčovského, obrat domácich dokonal v závere zápasu Marek Duračka.

Šúrovce využili ponúknutú príležitosť a po domácej výhre 4:0 s Chtelnicou sa dostali na vedúcu priečku tabuľky. Skóre otvoril v 23. minúte Christopher Salviany, po prestávke pridali ďalšie trefy Samuel Ďuriš, Nikolas Bango a Jakub Richnák.

Podobný priebeh mal aj súboj medzi Dubovanmi a Ostrovom. Skóre otvoril pred koncom úvodného dejstva Lukáš Masaryk, ktorý pridal v druhej časti hry aj druhý zásah. Víťazstvo domácich v záverečnej štvrťhodine prikrášlili Matúš Krajčo a Jakub Filin.

Jediný gól rozhodol stretnutie v Leopoldove, kam pricestoval Zavar. Hrdinom duelu sa stal v 76. minúte hosťujúci Peter Blanárik.

Marko Priebracha zachránil Prašníku na domácej pôde remízu 3:3 s Moravanmi nad Váhom gólom v závere zápasu. Hosťom, ktorí hrali od 40. minúty v oslabení po vylúčení Radoslava Belana, nepomohli k plnému bodovému zisku ani dva góly Milana Klasovitého.

Trakovice zvíťazili nad Borovcami tesne 3:2. Hostí poslal v 6. minúte do vedenia Peter Herceg, domáci Ivan Krajčovič nevyužil v 22. minúte možnosť vyrovnať z bieleho bodu. Po prestávke Trakovice otočili skóre tromi trefami, druhý zásah Petra Hercega zo záveru zápasu už iba kozmeticky upravil konečný výsledok.

Bratia Peter a Pavol Hercegovci patria k ikonám Boroviec. Peter (vľavo) strelil v Trakoviciach dva góly, na body to však nestačilo. Krst nových klubových súprav tak nebol úplne podľa predstáv.

8. liga B – 19. kolo

Dubovany – Ostrov 4:0 (1:0)
Góly: 44. a 66. Masaryk, 77. M. Krajčo, 85. Filin
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, M. Kollár, Boldiš, Masarik, Š. Strečanský, O. Strečanský, Filin, D. Krajčo, Masaryk, M. Krajčo (Pažík, Hochel, Jurda)
OSTROV: Hajdín – Holubek, Pikulík, N. Hrčka, T. Hrčka, Valo, Sipos, Legiň, Bartoš, Loussif, Hlatký (Urbánek, Magulic)

Veselé – Brestovany 2:1 (0:1)
Góly: 67. Klúčovský, 90. M. Duračka – 25. Cibulka
VESELÉ: Ševečka – Rácz, Bartovic, Michalčík, Kukuč, Bokor, Valla, R. Duračka, Konečný, M. Duračka, Klúčovský (Sereda, Jakubec, Konček)
BRESTOVANY: Krajčovič – Salviany, Formanko, Cibulka, Liso, A. Zlatohlávek, Hutár, Dorčiak, D. Zlatohlávek, Tandlmayer, Vyskoč (Tokoš, Oláh)

Trakovice – Borovce 3:2 (0:1)
Góly: 55. Nemec, 60. I. Krajčovič, 83. Jančička – 6. a 90. Pe. Herceg
TRAKOVICE: Sahraoni – Bujtár, Mat. Ščasnovič, Chudý, Jančička, Nemec, P. Husár, Janovič, Kačinec, I. Krajčovič, Mar. Ščasnovič (Ľ. Ščasnovič, Matúšek)
BOROVCE: Mucha – Vavrinec, Kapičák, Dadík, Pe. Herceg, Michalak, Dechet, Doktor, Žitňanský, Čaty, Urban (Chobot, Štefanka)

Prašník – Moravany 3:3 (1:1)
Góly: 20. I. Balcír, 62. O. Bielik (pen), 90. M. Priebracha – 33. a 74. Klasovitý (druhý z pen), 49. Jánošík
ČK: 40. Belan (Moravany) po 2. ŽK
PRAŠNÍK: Hečko – R. Bielik, Konkuš, M. Priebracha, I. Balcír, O. Bielik, P. Priebracha, Grivalský, Žilka, V. Hruška, Sapák (Nosko, Jankech, M. Balcír)
MORAVANY: Lamini – Bíro, Vetrík, Čáp, Belan, Jakubek, Halanda, Jánošík, Mihálik, Hlbocký, Klasovitý (Moravčík, Frankovič)

Leopoldov – Zavar 0:1 (0:0)
Góly: 76. Blanárik
LEOPOLDOV: Škoda – Holik, Kavuliak, Golány, Ondriga, Cibrín, Piovarči, Švestka, Lukáčik, Dudák, Sýkora (Endrle, Glos)
ZAVAR: Adamec – Chlebík, Hanzel, Táčovský, Martin Záremba, Švikruha, Bednár, Ďuriš, Blanárik, Cvičela, Vyskoč

Šúrovce – Chtelnica 4:0 (1:0)
Góly: 23. Salviany, 50. Ďuriš, 80. Bango, 88. J. Richnák
ŠÚROVCE: Moravec – Klačo, Sedláček, Jobek, Martin Sabo, Šabík, Bohunický, Ďuriš, Marek Sabo, Študenc, Salviany (Bango, J. Richnák, Bodiš, Holič, M. Richnák)
CHTELNICA: Pavelský – A. Pripko, Jakáb, Ja. Slabý, Kosmál, Kyselica, Mikuš, Brisuda, Tomáška, Soják, Hrčka (A. Slabý, Vajay, Piešťanský, Lukáčik)