Hádzaná: Herný prejav Cíferčanov na favorizovaných Záhorákov nestačil

ŠPORT - Hádzaná | 29.4.2024, 13.03, prispievatelia

Hádzanári Cífera podľahli druhému celku tabuľky.

Najlepšiemu cíferského hráčovi Marekovi Jankovičovi, ktorý doteraz nastrieľal v súťažnom ročníku 110 gólov, sa snažia pri streľbe zabrániť hosťujúci hráči Mário Prevaj a Marián Jaššo. Foto: Marián Pavlík

Proti favorizovanému celku Záhorákov zo špici tabuľky (sú iba o skóre na druhom mieste za Dunajskou Stredou) podali Cíferčania bojovný a obetavý výkon.

V prvých dvadsiatich minútach s nimi zohrali vyrovnanú partiu. Ešte v 23. minúte bol nerozhodný stav 10:10 a hostia o svojom 2-gólovom vedení rozhodli v poslednej minúte prvého polčasu.

Hráči TJ Sokol Cífer opäť ťažili z výbornej hry svojich najväčších opôr na palubovke - Mareka Jankoviča a Michala Paloncyho.

Po prestávke sa už prejavila väčšia skúsenosť a kvalitný herný prejav Záhorákov, ktorí v 42. minúte zvýšili svoje vedenie na rozdiel deviatich gólov (13:22).

Tento náskok si udržiavali až do 46. minúty (16:25). Zverenci domáceho trénera Jaroslava Nemčeka ešte zmobilizovali posledné sily a ostatných minútach vďaka usilovnosti všetkých svojich hráčov skorigovali nepriaznivý stav na prijateľnejšiu prehru o päť gólov.

V poslednom 18. kole nastúpia hráči TJ Sokol Cífer v nedeľu 4. mája na palubovke MŠK Považská Bystrica B.

Medzi stabilné opory TJ Sokol Cífer sa radí aj Peter Gbelec. Takto strieľa jeden zo svojich troch gólov do siete Záhorákov.

Je dobojované... Päťgólová prehra iste nepotešila ani cíferského gólmana Lukáša Marušinca (s číslo 64 v ružovom drese v popredí).