Trnavské rybníky
reklama

Finále, trofeje - to je niečo nezabudnuteľné! Spartak chce pohárový hetrik

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.4.2024, 06.30, Ján Král

Na Spartak čaká na Sviatok práce najdôležitejší zápas sezóny. V Košiciach mu fanúšikovia vytvoria domáce prostredie.

Finále, trofeje - to je niečo nezabudnuteľné! Spartak chce pohárový hetrik

Roman Procházka počas pondelkového tréningu. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Finále! Už v stredu 1. mája odohrajú futbalisti trnavského Spartaka rozhodujúci duel aktuálneho ročníka Slovnaft Cup-u.

 

V Košickej futbalovej aréne nastúpia od 15:00 proti Ružomberku. Červeno-čierni vyhrali národnú pohárovú súťaž v posledných dvoch ročníkoch a majú chuť na hetrik.


V pondelok si Trnavčania zatrénovali na Štadióne Antona Malatinského, taktický tréning si v domácich podmienkach dajú aj v utorok dopoludnia a následne vyrazia do Košíc. 

ŠUPA technika
reklama


V metropole východného Slovenska už trénovať nebudú, tréner Michal Gašparík podvečer absolvuje oficiálnu tlačovku, hráči sa zatiaľ len poprechádzajú po hracej ploche.

 

Ubytovaní budú na hoteli „v bubline“, dokonca aj bez vlastných klubových funkcionárov. Hráči budú mať absolútny pokoj a možnosť venovať všetku pozornosť zápasu.

 

 

Procházka je pripravený nastúpiť

S výpravou už cestuje aj Roman Procházka, ktorý pre svalové zranenie vynechal ostatné duely. Na súpiske pre duel v Žiline nefiguroval, v nedeľu ale odohral prvý polčas za druholigovú farmu z Malženíc a gólom z priameho kopu prispel k remíze 1:1 s Humenným.


„Trénoval som celý minulý týždeň, cítil som sa fajn, nemal som problém so svalom. Rád som si zahral časť zápasu za Malženice, zdravotne som pripravený, fyzicky takisto. Nevypadol som až tak na dlho ako sa očakávalo, po zranení som začal rýchlo behať. Po kondičnej stránke som sa v zápase za Malženice cítil dobre, myslím si, že som dosť dobre pripravený,“ povedal Roman Procházka.


Stredopoliar andelov vo svojej kariére dlho čakal na zisk trofeje. Podarilo sa mu to po návrate do Spartaka, keď červeno-čierni vyhrali pohár na Tehelnom poli.

 

O rok si úspech zopakovali v domácich podmienkach. Tretí triumf v rade by bol z ríše najkrajších príbehov...


„Bolo by príjemné, keby sme každý rok vyhrali nejakú trofej. Na prvú som čakal strašne dlho, potom prišli dve po sebe. Ak sa podarí tretia, budem veľmi rád. Preto hrám futbal, finálové zápasy, trofeje, to je niečo nezabudnuteľné!“

 

 

Biele dresy, čierne trenírky

Spartakovci vybehnú na finále v bielych dresoch, čiernych trenírkach a bielych štulpniach. Celú sadu zápasového oblečenia už pripravila klubová rekvizitárka Oľga Kobetičová


„Biele sa perie náročne, vyčistiť štucne od trávy a zeminy, to je strašná robota, keď ešte aj prehráme, robím to s jedom. Naopak, ak chlapci vyhrajú, robím to s radosťou,“ vraví Kobetičová. 


Rituál pred zápasmi nemá: „Brankárom iba jemne popľujem rukavice pre šťastie,“ usmeje sa niekdajšia výborná futbalistka. Pred finále je optimisticky naladená.


„Tipujem, že vyhráme 2:1. Na iné nemyslím, beriem len výhru, ale bude to ťažké. Zápas si pozriem doma pri televízii. Sledujem všetky, čo už mám robiť, keď ma nikam nechcú zobrať...“ prehodila z vesela.

 

 

Fanúšikovská invázia do Košíc

Do Košíc vycestuje podporiť svoj klub aj enkláva fanúšikov. Sektor za bránkou je takmer vypredaný, ďalšie stovky priaznivcov Spartaka budú na tribúnach pozdĺž ihriska. Dá sa očakávať, že v Košiciach bude Trnavu dopredu hnať tri až štyritisíc hrdiel.

 

Podporovatelia červeno-čiernych cestujú autami, vlakovými linkami aj autobusmi, v deň zápasu si dajú o 13:00 zraz v centre Košíc na Námestí osloboditeľov, odkiaľ sa presunú pripravenou hromadnou dopravou k štadiónu.

 

Poznávacím znakom fanúšikov budú jednotné biele tričká, ktoré si dali pri príležitosti finále vyrobiť, špeciálne kúsky k finále pripravil aj oficiálny fanshop. "Všetci ideme v bielom, bez výnimky," vyhlásili Ultras Spartaka.

 

Gól v Podbrezovej správne neuznali

Známe je už aj rozhodcovské obsadenie finálového duelu. Ako hlavný povedie súboj Ivan Kružliak, asistovať mu budú František Ferenc a Martin Vitko. VAR bude mať v rukách Michal Očenáš, asistovať mu bude Filip Glova.


Mimochodom, rozhodcovia boli témou po semifinálovej odvete medzi Podbrezovou a Spartakom. Domáci sa hnevali na neuznaný gól z úvodu stretnutia, klub dokonca podal sťažnosť.

 

Komisia rozhodcov po preskúmaní situácie dala za pravdu rozhodnutiu arbitrov.


Rozhodca stretnutia pochybil v tom, že nepostrehol sotenie  domáceho Kabonga do brániaceho Koštrnu bezprostredne pred zahraním rohu. 


„Z uvedeného dôvodu mala byť realizácia kopu z rohu pozastavená a po zjednaní nápravy kop z rohu opakovaný. Následne bol dosiahnutý gól družstvom domácich, avšak faulovaný brániaci hráč H24 (Koštrna, pozn. red.) nemal možnosť zapojiť sa do hry, keďže sa po sotení protihráčom ocitol vplyvom tohto priestupku na zemi. Po VAR intervencií rozhodca vzhliadol situáciu na OFR a následne ju vyhodnotil správne v zmysle pravidiel futbalu. K priestupku (soteniu súpera) došlo ešte pred zahraním kopu z rohu a teda rozhodca správne nechal nadviazať na hru opätovným zahrávaním kopu z rohu. Dosiahnutý gól bol správne neuznaný,“ uviedla v stanovisku k predmetnému momentu komisia rozhodcov.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama