Trnavské rybníky
reklama

Tréner Spartaka Gašparík: Máme skúsenosti, podporu fanúšikov, chceme vyhrať!

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.4.2024, 13.59, Ján Král

Pred stredajším finále Slovnaft Cup-u (1.5. o 15:00 v Košiciach) sme hovoril s trénerom Spartaka Trnava Michalom Gašparíkom.

Tréner Spartaka Gašparík: Máme skúsenosti, podporu fanúšikov, chceme vyhrať!

Michal Gašparík dáva pokyny hráčom na tréningu. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama


Ako vyzerajú posledné dni spartakovcov pred finále?
- Od semifinále, na ktoré sme sa veľmi sústredili a na ktoré sme minuli veľa energie, to majú všetci v hlavách. Na jednej strane je cítiť nervozita, všetkým na tom záleží, chceme byť úspešní, pred finále sú vždy v očakávania, dni vyzerajú vnútri v hlavách realizačného tímu aj hráčov inak ako obvykle. Je to o jednom zápase, ktorý ak zvládnete, máte trofej.

 

 

Po predošlom finále so Slovanom ste prezradili, že ste hráčov nastavovali už od ligovej prehry, že finále vyhráte a presviedčali ste ich o tom. Aj teraz ste zvolili podobnú mentálnu prípravu?
- V Žiline sme v sobotu hrali o veľa, ale aj tak sme pretáčali zostavu. Priorita je, aby všetci hráči boli zdraví a odpočinutí na finále. Už vtedy asi chalani tušili, kto bude vo finálovej zostave. Hneď na druhý deň sme začali s taktickými tréningmi na Ružomberok. Hneď po Žiline tak vedeli základnú zostavu. Spravili sme všetko, aby sme boli na finále čo najlepšie pripravení, aj sme obmenili zostavu. Potom to bolo cítiť aj na výkone v Žiline, chceme však finále vyhrať.

 

 

Djurič a Burke v pondelok netrénovali. Ako sú na tom?
- Djurič má svalové zranenie, Burke chýba dlhodobejšie. Ostatní sú všetci pripravení. 

ŠUPA technika
reklama

 

 

Štetina po zranení ešte nehral. Rátate s ním do zápasu?
- Už proti Slovanu bol na lavičke a rátali sme, že sa pôjde rozohrať za Malženice alebo nastúpi v Žiline. Skomplikovalo sa to tým, že dostal angínu, znova nám z tréningového procesu vypadol, ale už je v pohode a rátame s ním aj pre zápas.

 

 

Procházka odohral v nedeľu polčas za Malženice, proti Humennému aj skóroval z priameho kopu. Nedávno ste o ňom hovorili ako o dôležitom prvku zostavy, je teda možné, že sa objaví v štartovacej jedenástke?
- Za Malženice podal dobrý výkon, cítil sa dobre, okorenil to gólom. Je stopercentne pripravený na finále. Je možné, že nastúpi v základe. Hra nám s ním fungovala viac ako bez neho, druhá vec je jeho mentálne nastavenie pre takýto duel, jeho skúsenosť a s Ružomberkom potrebujeme dostať na ihrisko aj čo najviac vysokých hráčov. Súper to má dosť založené na nakopávaných a centrovaných loptách či štandardných situáciách. 

 

 

Na Ružomberok sa vždy dôkladne pripravujete, máte ich prečítaných, čo však treba spraviť inak, aby ste zlomili nepriaznivú sériu bez víťazstva s týmto súperom?
- Myslím si, že sme ešte lepšie pripravení. Máme ich dokonale zmapovaných a máme aj kľúč, ako by sme ich chceli poraziť. Povedali sme si koncept zápasu, ako by to z našej strany malo vyzerať. Samozrejme, vždy treba ísť na to s rozumom. Verím však, že nám veľmi pomôže dobré ihrisko. Naše posledné dva zápasy s Liptákmi skreslila nekvalitná hracia plocha. Na dobrom trávniku vieme hrať oveľa lepšie a kombinačnejšie. Na to sa spoliehame. Finále sa hrá na jeden zápas, rozhoduje emócia. Fanúšikovská základňa bude na našej strane, máme tiež skúsenosti s pohárovými i finálovými zápasmi.

 

 

Sektor Spartaka za bránkou je takmer vypredaný, ďalšie stovky priaznivcov Spartaka budú na ostatných tribúnach. Celkovo sa odhaduje, že do Košíc príde 3500 až 4000 trnavských fanúšikov. Stavíte teda na podporu z hľadiska?
- Jednoznačne, to musí byť motívom zápasu. V Košiciach budeme mať domáce prostredie, hráči musia byť v hlavách nastavení a hrať presne ako sme s nimi hrali v domácich podmienkach. Doma sme bývali o dosť lepší ako Ružomberok, len sme nezvládli individuálne momenty v zápase, z ktorých nás vytrestali. Teraz už si chyby nemôžeme dovoliť, potrebujeme si ich silné stránky postrážiť, musíme to ale vpredu zlomiť našou kvalitnou ofenzívou.

 

 

Trénujete aj penalty?
- Pripravovali sme sa na penalty aj pred semifinále, trénovali sme ich v pondelok, budeme sa na ne pripravovať aj v utorok. Treba rátať aj s predĺžením, i preto som potreboval niektorých hráčov v Žiline pošetriť. Vieme, ako sme rozhodovali predĺženia v predošlých ročníkoch, aké je dôležité mať fyzicky dobre pripravených a odpočinutých hráčov. 

 

 

Už teraz ste v slovenskom pohári držiteľom rekordu medzi trénermi, keďže nik iný dvakrát po sebe nevyhral so Spartakom pohár. Teraz máte dokonca šancu na hetrik. Bolo by to úžasné, čo poviete?
- Zapísali by sme sa do klubovej histórie hrubším písmom... Som z toho aj nervózny, všetkým nám na tom záleží, mne tiež. Sezóna sa opäť vyvíja tak, že sme sa sústredili na pohár. Zažili sme v ňom náročné jarné zápasy na ihriskách súperov a zvládli sme ich, vrátane vybičovaného semifinále. Zostáva však ešte jeden krok, v ktorom máme zároveň šancu v desiatom dueli konečne zdolať Ružomberok a dvihnúť nad hlavu pohár pre víťaza.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama