Trnavské rybníky
reklama

Začína sa sezóna vonkajších terás, jedna bude aj na Námestí SNP

AKTUALITY - Trnava | 30.4.2024, 12.14, prispievatelia

Mesto Trnava má už dlhé roky stanovenú sadzbu za prenájom pozemkov pod sezónne terasy pri kamenných prevádzkach len 20 centov za meter štvorcový a deň.

Začína sa sezóna vonkajších terás, jedna bude aj na Námestí SNP

Počasie už vonkajším terasám praje. FOTO: pm

Cukrovar bývanie
reklama

 

V Trnave si už zabezpečilo prenájom pozemkov mesta na umiestnenie sezónnych terás približne 60 prevádzkovateľov reštaurácií, kaviarní, cukrární a ďalších prevádzok.

 

Nie všetci si už vonkajšie terasy pri prevádzkach aj zriadili, najviac ich obvykle pribúda v máji. Mesto Trnava inkasuje za prenájom pozemkov už dlhé roky 20 centov za meter štvorcový a deň.

 

Už tradične najväčšiu terasu má známa pizzéria na Hlavnej ulici. Za prenájom pozemku s rozlohou 134 metrov štvorcových zaplatí jej prevádzkovateľ do konca októbra 5739 eur.

Munipolis
reklama

 

Priemerná suma za sezónny prenájom miesta pod terasu sa pohybuje okolo 1 500 eur. Rôzna je aj dĺžka obdobia prenájmov, niektorí podnikatelia podpisujú zmluvy do polovice alebo do konca októbra, niektorí si trúfajú terasy prevádzkovať až do polovice novembra.

 

Najviac sezónnych terás bude na Hlavnej ulici, ale budú aj na Štefánikovej, Jeruzalemskej či Kapitulskej ulici. Nebudú chýbať ani mimo centra mesta, napríklad na Starohájskej, Limbovej alebo Na hlinách. Po prvýkrát bude jedna z terás umiestnená aj na nedávno zrekonštruovanom Námestí SNP.

 

V Trnave od obnovy Hlavnej ulice v roku 2014 platia pravidlá, ktoré stanovujú, ako majú exteriérové terasy vyzerať. V centre mesta platia špeciálne podmienky, napríklad na Hlavnej ulici musia byť stoly a stoličky priamo na dlažbe, neprípustné sú akékoľvek pódiá aj koberce.

 

Okrem toho majú byť sedenia odsunuté od budov najmenej dva metre. Mimo centra mesta sú podmienky na zriadenie terás miernejšie.

 

Všeobecné podmienky pre umiestňovanie a prevádzkovanie exteriérových sedení v Trnave v umožňujú ich prevádzku len v období od 1. marca do 15. novembra.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama