Trnavské rybníky
reklama

Využite koberce ako odolnú podlahovú krytinu

SERVIS - Dom a záhrada | 30.4.2024, 17.41, reklamný článok

Koberce stále nevyšli z módy. Aj keď sa čoraz viac domácnosti uchyľujú k podlahám a parketám, koberec v niektorých miestnostiach vie byť stále mimoriadne funkčným a estetickým doplnkom. 

Využite koberce ako odolnú podlahovú krytinu

Ilustračné foto: luliia / stock.adobe.com

Plánujete si zariadiť predsieň či terasu? Určite nepodceňte problematiku podlahy alebo koberca. Predsa len ide o miesto, s ktorým príde každá vaša návšteva do kontaktu, v prípade terás zase o lokalitu, kde zrejme bude tráviť najviac času. Ako teda v tomto prípade postupovať?

 


Koberce do predsiene udrú návštevám do očí ako prvé

Aj priedsieň či chodba si zaslúži byť útulne a príjemne zariadená. Čo sa týka výberu podlahy, základom je odolnosť. Práve tu musíme bojovať s kamienkami, rôznymi znečisteniami, ale aj opätkami či padajúcimi predmetmi.

 

Preto by mala byť podlaha ľahko čistiteľná a jednoduchá na údržbu. Zabudnúť nemôžeme ani na odolnosť voči vlhku a vode či dokonca snehu. A to môže byt pri podlahách problémom.

 

Vyriešiť to môžete umiestnením koberca na podlahu. Aj tu je základom úspechu jeho ľahké očistenie. Dnes sa pri ich výrobe využívajú tie najmodernejšie technológie a materiály, ktoré doslova špinu a iné nečistoty odpudzujú alebo ich môžete jednoducho odstrániť.

 

Veľmi populárne koberce do predsiene sú behúne so svoju mäkkým a hrejivým povrchom, ale aj neobmedzenými možnosťami pri farebných a veľkostných prevedeniach. 

 


Ako je to s kobercami na terasu?

Nejde o typickú podlahu, ktorá sa v týchto priestoroch využíva. S kobercami na terasu sa dá ale pracovať podobne ako s tým interiérovým. Rozdiely ale badáme v materiáli.

 

Preto si pri nich dávajte pozor, či disponujú UV stabilitou, čo im umožní udržať si farbu a hlavne nezrednú. Vhodné sú umelé vlákna ako polypropylén alebo polyamid, z ktorých sú vyrobené, pre ich vodeodolnosť.

 

Problémy nenastávajú ani pri údržbe, na čo vám postačí metla a voda s mydlom. Dbajte aj na podklad terasy, problematická môže byť dlažba, po ktorej sa môže pri kontakte s vodou koberec šmýkať. 


Výber koberca nemusí byť len dizajnovou vecou, dnes už ponúkajú aj väčšiu odolnosť.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama