Trnavské rybníky
reklama

Fanúšikovia Spartaka plnia košické ulice, pred finále sú víťazne naladení

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.5.2024, 11.14, Ján Král

Spartakovci budú mať vo finále slovenského pohára na tribúnach veľkú podporu.

Fanúšikovia Spartaka plnia košické ulice, pred finále sú víťazne naladení

Terasy košických podnikov zapĺňajú fanúšikovia Spartaka. Foto (7x): Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Košice zaplavili fanúšikovia futbalového Spartaka. Prvomájové finále Slovnaft Cup-u si nenechajú ujsť kvantá priaznivcov trnavského Spartaka. Očakáva sa, že v hľadisku ich bude približne 3500 až 4000.


Tribúna za bránkou, kde bude kotol trnavských fanúšikov, je v podstate vypredaná. Červeno-čierni skupovali vstupenky aj na hlavné tribúny. 


Sociálne siete od rána plnia fotografie a videá fanúšikov prepravujúcich sa z Trnavy do metropoly východu vlakmi, na autách či autobusoch. Zábava bola očividne v rannom vlaku, kde k chorálom hral do rytmu na akordeóne jeden z fanúšikov.

ŠUPA technika
reklama

 

Stovky priaznivcov pricestovali do Košíc už v predvečer duelu. Obsadili terasy, reštaurácie a bary, kde potiahli až do neskorých nočných hodín.


„Prišli sme si pre víťazstvo, Ružomberok padne!“ povedal nám jeden z členov početnej fanúšikovskej skupiny Underclock D(e)ads Miloš


Medzi fanúšikmi, ktorí sú v Košiciach, je aj bývalý obranca Spartaka Ivan Cíferský. Klubový odchovanec momentálne pôsobí ako hrajúci tréner v Bučanoch.


„Vyhráme 2:1 alebo 3:1. Veľmi by ma potešilo, keby rozhodujúci gól strelil môj dobrý kamarát Roman Procházka,“ povedal Cíferský.

 

Fanúšikovia sa už stretávajú v centre Košíc.

 


Práve s Procházkom boli spolu v jednom ročníku v mládežníckych tímoch Spartaka. Neskôr sa obaja dostali do A-mužstva, Cíferský hral časom aj v Šali, za Starú Ľubovňu a druhú českú ligu za Sezimovo Ústí.


Fanúšikovia Spartaka budú mať v Košickej futbalovej aréne (KFA), ktorá je dejiskom stretnutia, o komfort postarané. Štadión len nedávno dokončili do finálnej podoby a slávnostne ho otvárali cez uplynulý víkend v dueli Košíc so Zlatými Moravcami.


Keďže je krásne slnečné počasie a nápoje pôjdu na dračku, organizátori doobjednali beerjet na rýchlejšie čapovanie pív, ktorý pre KFA dodáva trnavský podnikateľ Peter Čahoj. Ani on nechýba v Košiciach a je víťazne naladený. „Iné ako výhru neberieme,“ usmial sa.

 

Vo výjazdovom tričku je aj Martin Škrtel.

 

Pešia zóna v Košiciach.

 


V hľadisku nebude chýbať Martin Škrtel, ikonického futbalista sme tiež zazreli v meste v spoločnosti jeho priateľov už v utorok.

 

Prvomájové predpoludnie je v Košiciach zatiaľ pokojné, terasy na pešej zóne okupujú priaznivci Spartaka odetí v drvivej väčšine v bielych tričkách. Pricestovali nielen ultras ale aj chlapi každého veku s rodinami, ženy a deti nevynímajúc.


Zraz majú verní Spartaku o 13:00 na Námestí osloboditeľov, odkiaľ sa autobusmi prepravia k štadiónu.


Zápas má výkop o 15:00, v priamom prenose ho odvysiela TV Joj Šport.

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama