Futbal: Piešťany, Horná Krupá aj Vrbové vyhrali, Červeník si vybojoval finále

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.5.2024, 09.19, prispievatelia

Počas štátneho sviatku bola na programe predohrávka posledného 30. kola 4. a 5. ligy. Spoznali sme tiež prvého finalistu Bestrent Cup-u.

Ján Gabriš strelil jeden z dvoch postupových gólov Červeníka. Foto: Ján Král

4. liga: Boleráz, Jaslovské Bohunice ani Trebatice vo vloženom kole nebodovali

Bolerázu jarná časť nevychádza podľa predstáv a potvrdil to aj súboj v Trenčianskych Stankovciach, kde Slavoj prehral 1:2. Skóre otvoril už v druhej minúte domáci Martin Ďuráči, na čo v 25. minúte odpovedal Matej Mišo.

Víťazný gól dosiahol domáci celok v 62. minúte, kedy sa presadil Michal Sedláček.

Boleráz po prehre padol na siedme miesto tabuľky.

Nedarilo sa ani Jaslovským Bohuniciam, ktoré z predposledných Trstíc odišli s porážkou rozdielom triedy 0:3. Hrdinom duelu sa stal strelec hetriku Ladislav Botló, ktorý prvý zásah dosiahol v 17. minúte, ďalšie dva pridal v rozmedzí 55. a 58. minúty.

ŠK Blava naďalej patrí jedenásta priečka tabuľky 4. ligy.

Trebatice na domácej pôde tesne nestačili na Levice po výsledku 2:3. Domácim nevyšiel hlavne záver úvodného dejstva, keď medzi 30. a 43. minútou inkasovali všetky tri trefy, do streleckej listiny sa zapísali Kristián Petrík a dvakrát Adam Kosák.

Iskierku nádeje Trebaticiam vykresal v 58. minúte Erik Zula, na čo nadviazal v 65. minúte Samuel Valo, no vyrovnávajúceho zásahu sa domáci futbalisti nedočkali.

Trebatice sa prepadli o jednu pozíciu na aktuálnu štrnástu, keď ich preskočil práve ich ostatný súper.

4. liga – 30. kolo

Trenčianske Stankovce – Boleráz 2:1 (1:1)
Góly: 2. Ďuráči, 62. Sedláček – 25. Mišo
BOLERÁZ: Székely – Dzíbela, Hlavna, Kovársky, Brestovanský, Kozák, Konečný, Akbar, Vangel, Mišo, Martinka (Magdolen, Edeh, Planeta)

Trstice – Jaslovské Bohunice 3:0 (1:0)
Góly: 17., 55. a 58. Botló
JASLOVSKÉ BOHUNICE: Š. Horváth – Karhan, Malovec, Machovič, Tománek, Cíferský, Bakoš, Strečanský, Lančarič, Minarovič, Baláž (Púchlo, Hlavatovič, Zemko)

Trebatice – Levice 2:3 (0:3)
Góly: 58. Zula, 65. S. Valo – 30. Petrík, 36. a 43. Kosák
TREBATICE: Baláž – Burza, Blaško, Adeyemi, Schmitt, Zolvík, Š. Valo, S. Valo, M. Valo, Hečko, Zula (Arroyave, Danko, Domin)

5. liga: Piešťany zvýšili svoj náskok, bodovalo aj Vrbové a Horná Krupá

Futbalisti 5.ligy si uctili 1. mája – sviatok práce na ihriskách, predohrali si 30. kolo. Piešťany zvýšili svoj náskok na čele tabuľky pred Prečínom na deväť bodov. Kým mužstvo z kúpeľného mesta priviezlo tri body z Kanianky, Prečín odchádzal z Domaniže naprázdno.

Horná Krupá pridala k svojej sérii výborných výsledkov ďalší zápas, vyhrala na ihrisku Brvnišťa. Ujala sa vedenia gólom Sudina, domáci do polčasu stihli vyrovnať. V druhom išla do vedenia opäť Horná Krupá, skóroval Guldan a víťazstvo hostí spečatil v 82. minúte Baláž, ktorý len pár minút predtým prišiel na ihrisko.

Piešťanom sa strelecky prebudil Espinoza. Po víkendovom góle do siete Chynorian sa postaral o víťazstvo v Kanianke hneď dvoma presnými zásahmi. Oba padli v záverečnej štvrťhodine a znamenali ďalšie tri body pre lídra tabuľky.

Vrbové malo tiež dvojgólového strelca, víťazstvo nad Podolím nimi zabezpečil Andrej Kaman. Podolie, mužstvo z dna tabuľky, zaznamenalo v druhom polčase čestný úspech, ale Vrbové si už tri body nenechalo vziať.

5. liga severozápad – 30. kolo - predohrávka

Brvnište – Horná Krupá 1:3 (1:1)
Góly: 41. Decký – 37. Sudin, 77. Guldan, 82. Baláž
HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Fogel, Javorek, Hrčka, Olšinský, Dobiš, Sudin, Haberl, Orihel, Šoka, Guldan (Baláž, Mego)

Vrbové – Podolie 2:1 (0:0)
Góly: 48. a 54. Kaman – 66. Bobocký
VRBOVÉ: Košinár – Sedlák, Stolárik, Kaman, Spál, Kubica, Lenický, Antal, Rangel, Krajinčák, Majgot (Natčin, Prievozník, Dunajčík)

Kanianka - Piešťany 0:2 (0:0)
Góly: 75. a 89. Espinoza
PIEŠŤANY: Červenka – Sloboda, Ďurina, Gula, Stanek, Kusý, Kovchar, Guemache, Allina, Štefanka, Espinoza (Badáň, Ostrovský)

Do finále oblastného pohára ide Červeník

V stredu sa hralo aj prvé semifinále Bestrent Cup-u. Do finále pohárovej súťaže Oblastného futbalového zväzu Trnava postúpili futbalisti Červeníka, ktorý po góloch Nemca a Gábriša vyhrali nad Siladicami 2:1. Za hostí korigoval po prestávke z penalty Babic.

Druhý finalista vzíde z budúcotýždňového súboja Šúrovce - Bučany, duel sa uskutoční 8. mája o 17:00.

Červeník - Siladice 2:1 (2:0)
Góly: 6. Nemec, 31. Gábriš - 49. Babic (pen)
ČERVENÍK: M. Krajčovič - Nemec, P. Vančo, Kopún, Gatci, Krigovský, J. Gábriš, Nemček, Uhrík, Reho, Kubička (Táčovský, Blaško, Žemla)
SILADICE: Dúcky - Rau, Jarábek, Vido, Mesároš, Dvorský, O. Sekereš, D. Bališ, Hecht, Babic, F. Lančarič (Horváth, Kadlec, M. Lančarič)