Trnavské rybníky
reklama

Slzám sa neubránili mladý Kóša ani skúsený Mikovič: Mrzí to kvôli fanúšikom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.5.2024, 12.15, Ján Král

Hráči vzdali poklonu fanúšikom Spartaka, ktorých pricestovalo do Košíc asi 4000.

Slzám sa neubránili mladý Kóša ani skúsený Mikovič: Mrzí to kvôli fanúšikom

Fanúšik utešuje Sebastiana Kóšu. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Prehru niesli ťažko. Spartakovci mali po prehre vo finále Slovnaft Cup-u s Ružomberok sklonené hlavy. Mladý stopér Sebastian Kóša ale aj skúsený kapitán Martin Mikovič nedokázali skryť slzy sklamania.

 

Finále pohára Trnave výsledkovo nevyšlo, napriek tomu, že bola v zápase lepším tímom, prehrala s Ružomberkom 0:1.


"Zápas sme si prehrali sami po našej vlastnej chybe. Za celý duel si súper nevypracoval žiadnu šancu, my sme im ponúkli gól. To som ešte nevidel, aby sme nepremenili za zápas toľko šancí. Mali sme duel vo vlastných rukách a pustili sme ho," hovoril po stretnutí Sebastian Kóša.

ŠUPA technika
reklama


Trnave sa s Liptákmi dlhodobo nedarí, pod vedením trénera Michala Gašparíka nad súperom ešte nevyhrala. Pohár bol už desiaty takýto vzájomný zápas.


"Neviem si to už vysvetliť, v zápasoch s Ružomberkom sme lepší, príde nejaká nešťastná situácia, keď sa im odrazí lopta, alebo im ponúkneme gól. Tak to asi je, na toho súpera nám nejde," pokračoval Kóša.

 

Tréner brankárov Pavel Kamesch objal plačúcich Kóšu a Mikoviča. Foto: Lukáš Grinaj

 


Trnavský stredný obranca bol prvým, ktorý sa vybral za fanúšikmi poďakovať im za celozápasovú mohutnú podporu. Pridali sa ďalší hráči. Priaznivci mužstvu napriek prehre zatlieskali. 


"Naši fanúšikovia sú najlepší na Slovensku, je to neskutočné, že cestujú na druhý koniec Slovenska päť - šesť hodín, len aby nás prišli povzbudiť. Príde ich štyri - päť tisíc, čo je neskutočné a sme im za to ohromne vďační, takisto za atmosféru, ktorú vytvorili. Osobne ma veľmi mrzí, že sme im nedokázali dopriať radosť zo zisku pohára," hovoril s chvejúcim sa hlasom Kóša.

 

Sklamaný Martin Mikovič v spoločnosti zdravotného personálu Spartaka - lekára Viliama Vadrnu a fyzioterapeutky Lenky Jurišičovej. Foto: Lukáš Grinaj

 


Obrovské sklamanie sa zračilo aj na tvári Martina Mikoviča. "Je to ťažké aj vzhľadom na priebeh zápasu. Dáme si takýto gól... Boli sme blízko, ale pokazili sme to a musíme zagratulovať súperovi," smutne konštatoval.


Do zápasu dal všetko, jazdil po ľavej čiare, neodtiahol nohu ani zo súbojov, ktoré zaváňali zranením. Pre mužstvo odovzdal maximum.


"Zo začiatku sme mali dobré šance, nevyužili sme ich. Mužstvo išlo na doraz. Keď sa aj nejaké veci nepodarili, to je normálne, ale bola tam dnes veľká túžba," pokračoval.

 

Sklamanie trnavských hráčov. Foto: Peter Kollár

 


Medzi fanúšikmi je obľúbený, jeho kamaráti z fanúšikovskej skupiny Zátvor dokonca doniesli do Košíc vlajku s jeho fotografiou a nápisom Navždy červeno-čierny.


"Kvôli fanúšikom nás prehra najviac hnevá, merali na finále dlhú cestu. Mali dovolenky, obetovali štátny sviatok a išli cez celú republiku za nami. V tíme nie je jeden človek, ktorého by finálová prehra nehnevala kvôli ľuďom. Vytvorili úžasnú atmosféru, klobúk dole, ďakujeme im a zároveň sa im ospravedlňujeme, že sme nedokázali vyhrať. Hnevá to aj nás," dodal smutne Mikovič.


Spartakovci budú musieť teraz zabojovať o miestenku v pohárovej Európe v lige. Už v sobotu 4. mája o 15:30 hrajú doma a opäť s Ružomberkom.

 

Reakcia brankára Spartaka Dominika Takáča po prehre vo finále:

 

Rešpekt pre fanúšikov Spartaka aj od Ružomberčanov

Kým spartakovci boli sklamaní, Ružomberčania oslavovali. "Ani neviem, čo sa vlastne stalo... Ešte to celé vstrebávam, ale som neskutočne šťastný. Odohrali sme náš typický hnusný zápas. Dali sme šťastný gól a žiadny sme nedostali. Zvíťazili sme 1:0 a na priebeh sa už nikto nebude pýtať. Trnava nás trochu zatlačila, mala viac z hry, ale my sme si počkali na našu šancu. Premenili sme ju v tom najdôležitejšom momente a teraz sme šťastní. Máme pohár a čo sa bude diať ďalej, to radšej ani neprezradím," vravel pred novinármi kapitán Liptákov Marek Zsigmund.


"Bolo to krásne finále na krásnom štadióne. Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom a zároveň vyjadriť rešpekt aj tým trnavským, pretože úžasne podporovali svoje mužstvo. Bolo to skvelé," dodal stredopoliar Ružomberka.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama