Konečne to vyšlo! Spartak aj bez vylúčeného Ďuriša zdolal Ružomberok

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.5.2024, 17.27, Ján Král

Trnavčania preťali nepriaznivú sériu s Ružomberkom, súpera porazili v jedenástom súťažnom zápase.

Kristián Koštrna uniká cez Mariána Chobota. Foto: trnavskyhlas.sk

Pred stretnutím Spartaka s Ružomberkom prítomní na štadióne držali minútu ticha za zosnulú 17-ročnú futbalistku Komárna Lillu Petrókovú, ktorá skolabovala počas zápasu v Dunajskej Strede.

Zápas začali Trnavčania aktívne, zatlačili súpera na jeho polovicu a vypracovávali si šance. Už v 3. minúte hlavičkoval po centri do náručia Ťapaja stopér Ujlaky.

Krátko na to musel brankár Liptákov riešiť strelu Daniela, ktorý o čosi neskôr ideálne prihral zo strany nabiehajúcemu Oforimu, ktorému však v rozhodujúcej chvíli lopta preskočila nohu.

Trnavský nápor pokračoval, po Danielovom centri trafil Azango zblízka žrď, Oforiho zakončenie zblokovala obrana na roh.

V 27. minúte vysunul Azango prihrávkou do šestnástky Procházku, ktorého ranu Ťapaj vyrazil na roh, ktorý Procházka rozohral na Koštrnu, ktorý poslal ideálny center do šestnástky na hlavu Zeljkoviča a ten poslal Trnavu do vedenia.

Všetko vyzeralo pre Spartaka idylicky až do 38. minúty, keď Ďuriš v súboji o loptu uderil lakťom Malého a po intervencii videorozhodcu mu hlavný arbiter Očenáš ukázal červenú kartu.

Trnavčania sa zatiahli a dovtedy neškodný Ružomberok sa dostal do hry. Do prestávky však pohrozili hostia iba strelou Gabriela, ktorá však nemala presnosť.

Obaja tréneri cez polčas reagovali na dianie na ihrisku viacnásobným striedaním, Gašparík stiahol Oforiho s Danielom a na ihrisko poslal Šuleka s Paurom. Trnavčania prešli pri obrannom postavení do formácie 5-3-1.

Kouč hostí Smetana zmenil rozostavenie z 5-4-1 na 4-2-3-1, na trávnik poslal Boďu a Chriena, do stredovej formácie Lavrinčíka.

Trnavčania v druhom polčase bránili výsledok v blokovej obrane, Ružomberok potvrdil, že je síce dobrým defenzívnym mužstvom, no hra proti zhustenej obrane mu robí veľké problémy.

Do priestoru bránky trafili hostia až v 78. minúte, keď sa na šestnástke obtočil Boďa, Takáč si však s jeho nedôrazným pokusom poradil.

Spartakovci podkúrili súperovi zo štandardiek, po jednej z nich chýbalo pár centimetrov k zakončeniu Ujlakymu, po ďalšej hlavičkoval nepresne Procházka.

Tréner Ružomberka poslal na záverečných osem minút na hrot útoku stopéra Masla. Po rohovom kope musel Takáč boxovať jedovku Domonkosa.

Trnavčania víťazstvo 1:0 udržali a získali z pohľadu boja o pohárovú Európu veľmi dôležité tri body do tabuľky.

Niké liga – 8. kolo nadstavby – skupina o titul:

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Góly: 27. Zeljkovič
ŽK: Tučný, Mojžiš, Lavrinčík
ČK: 38. Ďuriš (Spartak)
Rozhodovali: Očenáš – Jekkel, Pacák
Diváci: 3117
SPARTAK: Takáč – Koštrna, Štetina, Ujlaky, Mikovič (90+. Poznar) – Zeljkovič – Azango (66. Bainovič), Ofori (46. Paur), Procházka (90+. Bolaji), Daniel (46. Šulek) – Ďuriš. Tréner: Gašparík.
RUŽOMBEROK: Ťapaj – Domonkos, Gabriel, Malý, Mojžiš (46. Chrien), Tučný (74. Šefčík) – Gerec, Múdry, Zsigmund (46. Lavrinčík), Chobot (82. Maslo) – Jackuliak (Boďa). Tréner: Smetana.

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: „Bohužiaľ sme neodohrali dobré stretnutie, ukázalo sa, že keď nemáme stopercentné nastavenie a prístup niektorých, tak takéto zápasy nemôžeme zvládať. Treba priznať, že Spartak bol dobre pripravený, viac od začiatku chcel. Aj keď nám zápas nahral vylúčením, neboli sme schopní nič vymyslieť, dostať sa do ich šestnástky, bolo to bez nápadu, invencie, všetko nám trvalo. Škoda, že sme premárnili takú šancu, mohli sme tu urvať viac. Ale Spartak dobre bránil, bol po strede živý, hrali aktívne, kvalitne, stopercentne si to zaslúžia.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Prvé, čo som si povedal, že my nemôžeme mať normálny zápas s Ružomberkom, vždy sa niečo prihodí, teraz to bola červená karta. Chalani sa po pohári zmobilizovali, vedeli, aký dôležitý je pre nás tento zápas. Výborne k tomu pristúpili, mali sme tam zakončenia, nakoniec sme to zlomili gólom po štandardke. Červená karta bola úplne zbytočná, chalani to ale odmakali, odpracovali, dodržali taktiku, pozície, pridali svoju skúsenosť. Konečne sme to zlomili na našu stranu a máme dôležité body do tabuľky.“