Futbal, 7. liga: Drahovce zdolali Siladice, Červeník porazil Bučany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.5.2024, 19.27, prispievatelia

Červeník po tesnom víťazstve nad Bučanmi naďalej vedie tabuľku. Cífer dominoval v Kátlovciach a vrátil sa v tabuľke na druhú priečku, Siladice aj Veľké Orvište odchádzali z ihrísk súperov bez bodov.

Marián Kolony po zlomenine nohy opäť strieľa góly za Červeník. V tejto sezóne napol siete súperov zatiaľ štyrikrát. Foto: Ján Král

Drahovce strelili Siladiciam jediný gól, štandardnú situáciu v druhom polčase využil Tomáš Onder. Tento gól stačil Drahovciam na víťazstvo nad súperom, ktorý bojuje o čelo tabuľky.

Zato Cífer v Kátlovciach gólmi nešetril, do brány domácich ich nasúkal päť. O jediný presný zásah Kátloviec sa postal v druhom polčase Hlavatovič.

Nezvyčajný priebeh mal zápas Maduníc so Zvončínom. V prvom polčase diváci gól nevideli, v druhom ich padlo až šesť. Najskôr góly strieľali len Maduničania, presne tri, v posledných minútach zápasu sa strelecky prebudil aj Zvončín, ktorý dokázal tromi gólmi vyrovnať. A to aj napriek tomu, že od 53. minúty hral bez vylúčeného Leonarda Lukáča.

Aj Majcichov sa v Horných Orešanoch strelecky prebudil až v záverečnej časti zápasu. Body si spod Malých Karpát viezol napriek tomu, že od 55. minúty hral bez vylúčeného Tomáša Tančoka.

Krakovany možno až prekvapujúco hladko porazili Veľké Orvište 3:0 gólmi Gažíka, Šurina a Šimona Pažíka.

Bohdanovce odchádzali s tromi bodmi z Ružindola, o góly sa postarali v 55. minúte Mackovčín z pokutového kopu a striedajúci Vyskoč.

7. liga - 20. kolo:

Kátlovce – Cífer 1:5 (0:2)

Góly: 58. Hlavatovič – 20. a 25. Matlák, 46. Lukovič 50. Synak, 65. Fajkus

KÁTLOVCE: Kostolanský – Hupka, Babečka, Bohunický, Hlavatovič, Hanzel, M. Sliva, D. Sliva, Hlavatovič, Vyhlidal, Pavlík (Červeňanský, Kadlečík, Boc, Čapkovič

CÍFER: Tollarovič – Ochaba, Burian, Húževka, Domorák, Sagan, Synak, Matlák, Blaško, Lukovič, Grosman (Kolenič, Korbelič, Fajkus)

Červeník – Bučany 2:1 (1:0)

Góly: 21. Reho, 51. Kolony – 81. Braniša (pen)

ČERVENÍK: Kubatka – Nemec, Kolony, krigovský, Gábriš, Uhrík, reho, Kubička, Táčovský, Vančo, Martinkovič (Blaško, Štefunko, Žemla, Ješko, Nemček)

BUČANY: Polóny – Gottwald, Balun, Cíferský, Fančovič, Orolín, Habes, Zázik, Sedlák, Jančovič, Lenchur (Braniša)

Drahovce – Siladice 1:0 (0:0)

Góly: 79. Tomáš Onder

DRAHOVCE: Nitka – Németh, Zajac, Vančo, Cesnek, Babečka, T. Onder, Jánošík, M. Onder, Kosa, Tomaga (Duchaj, Hargaš, Rusnáčik)

SILADICE: Dúcky – Jarábek, Rau, Vido, Trnovec, Dvorský, Sekereš, Bališ, Kadlec, Hecht, Babic (Lančarič, Varga)

Krakovany – Veľké Orvište 3:0 (1:0)

Góly: 32. Gažík, 68. Šurin, 76. Š. Pažík

KRAKOVANY: Mihálik – Potrok, Michálek, Rechtorík, Holán, Ďuračka, Gažík, Šurin, Š. Pažík, Andrísek, M. Pažík (Franko, Straka, Valo)

VEĽKÉ ORVIŠTE: Hrynov – Zelenay, Daniš, M. Vavrinec, Šiška, Janík, Ballon, Baraniak, Pavlovič, Veľký, Zdenek (J. Vavrinec, Juríček, Weselowski, Šajter)

Madunice – Zvončín 3:3 (0:0)

Góly: 47. Strecký, 65. Cubillos, 73. Galbička – 79. Brečka, 88. Glasa, 90. Jurovatý

ČK: 53. Lukáč (Zvončín)

MADUNICE: Jamrich – Žuffa, Lulovič, Kurinec, Strecký, Švančara, Hargaš, Belica, Cubillos, Masnica, Kollár (Mráz, Kolarik, Galbička, Patron, Kabát)

ZVONČÍN: Strmenský – Vyskoč, Mihalovic, Brečka, Ševčík, Blejštil, Hmam, Glasa, Lukáč, Jurovatý, Kučera (Čambor)

Horné Orešany – Majcichov 0:2 (0:0)

Góly: 72. Jasovský, 88. Chorvát

ČK: 55. Tančok (Majcichov)

HORNÉ OREŠANY: Pekarovič – Malý, Ostrovský, Nascimento, Blažo, Šulc, Da Silva, Gonos, Brestovanský, Hurek, Maron (Gomes)

MAJCICHOV: Hegyi – Scheip, Chynoradský, Morvay, Marek, Gergely, Tančok, Kalivoda, Koricina, Jasovský, Škultéty (Parák, Chorvát, Šturdík)