Trnavské rybníky
reklama

Zeljkovič zlomil negatívnu sériu. Legenda ho žiadala o gesto pre deti, neváhal

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.5.2024, 11.53, Ján Král

Od Slovinca chce tréner Gašparík, aby bol nebezpečný pri hlavičkách. Proti Ružomberku to vyšlo.

Zeljkovič zlomil negatívnu sériu. Legenda ho žiadala o gesto pre deti, neváhal

Gól Adriana Zeljkoviča. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Trnavský Spartak zažil pozitívnu sobotu. Najprv potvrdili mladší dorastenci remízou 0:0 s bratislavským Slovanom zisk majstrovského titulu v kategórii do 17 rokov, popoludní potešilo fanúšikov klubu A-mužstvo, ktoré zdolalo Ružomberok 1:0 a pretrhlo tak nelichotivú sériu s Liptákmi.


Andeli vyhrali nad Ružou na jedenásty pokus, vôbec prvýkrát pod vedením trénera Michala Gašparíka, ktorý je pri mužstve už viac ako tri roky.


„Chalani sa po pohári zmobilizovali, vedeli, aký dôležitý je pre nás tento zápas. Výborne k tomu pristúpili, boli sme aktívni, mali sme zakončenia, trafili sme aj tyč, nakoniec sme to zlomili gólom po štandardke. Červená karta bola úplne zbytočná, chalani to ale dobre dohrali, odmakali, odpracovali, dodržali taktiku, pozície, systémovosť, pridali svoju skúsenosť. Napokon sme si to bez šancí Ružomberka postrážili. Konečne sme to zlomili na našu stranu a máme dôležité body do tabuľky,“ vravel po stretnutí tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Obraz hry sa zlomil v 38. minúte, keď videl za úder lakťom červenú kartu útočník Spartaka Michal Ďuriš. Dovtedy herne dominujúci Trnavčania sa stiahli a prešli do brániaceho režimu. Napriek tomu zápas kontrolovali.


„Prvý polčas sme končili v rozostavení 5-3-1, už vtedy nám začali lietať do šestnástky centre. V druhom polčase sme zatiahli Kuba Paura do stredovej formácie a hrali sme bez útočníka. Tým sme chceli eliminovať súpera viac, aby nedávali toľko centrovaných lôpt, pri ktorých sú nebezpeční. Na konci sa tlak zvyšoval, ale skúsenosťou a dobrou organizáciou sme si to ustrážili a nepustili Ružomberok do šancí,“ komentoval kouč Spartaka.


Pozitívom pre Trnavčanov je aj ďalšie čisté konto brankára Dominika Takáča, k čomu tiež pomohol dobrý výkon andelov v defenzíve.


„Získali sme veľmi dôležité tri body, každý v klube vie, že sme ich potrebovali získať, asi bolo jedno ako. Sme šťastní, že sme vyhrali. Do červenej karty sme hrali veľmi dobre, mali sme veľa šancí, oni nič. Vylúčenie zmenilo obraz hry, museli sme lepšie brániť a hrať defenzívnejšie,“ konštatoval obranca Kristín Koštrna.


Tréner Ružomberka Ondřej Smetana spokojný, na rozdiel od Trnavčanov, nemohol byť. „Bohužiaľ sme neodohrali dobré stretnutie, ukázalo sa, že keď nemáme stopercentné nastavenie a prístup niektorých, tak takéto zápasy nemôžeme zvládať. Treba priznať, že Spartak bol dobre pripravený, viac od začiatku chcel. Zápas nám nahral vylúčením do karát, mali sme potom prevahu, no aj keď sme menili rozostavenie a menili by sme ho ďalej, neboli sme schopní nič vymyslieť, dostať sa do ich šestnástky. Bolo to bez nápadu, vlastnej invencie, kreativity, všetko nám trvalo. Škoda, že sme premárnili takú šancu, mohli sme tu získať viac, aj keď asi ťažko, keďže Spartak dobre bránil, bol po strede živý, jeho hráči pôsobili aktívne, kvalitne. Výhru si stopercentne zaslúžia,“ poznamenal kouč Liptákov Smetana.

 

 

Z ihriska bez dresu

O výsledku rozhodol moment z 27. minúty. Procházka rozohral roh nečakane až na za šestnástkou stojaceho Koštrnu, ten poslal ideálny center na vzdialenú tyč, kde z úrovne päťky pohotovo hlavičkou skóroval Adrián Zeljkovič.


„Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas s protivníkom, ktorého sme dlho neporazili. Som šťastný, že sa to podarilo tentoraz a pomohol som tímu gólom. Teraz sa sústredíme na záverečné dva zápasy, do ktorých dáme maximum,“ uviedol Zeljkovič.


Defenzívny stredopoliar je reprezentantom Slovinska do 21 rokov, načrel už aj do A-tímu svojej vlasti. V Trnave patrí k oporám, tréner Gašparík ho často chváli, na jednej z tlačoviek však povedal, že vzhľadom na jeho vysokú postavu od hráča chce, aby bol ešte nebezpečnejší pre súperov zo vzdušného priestoru.


„Na tréningu na tom pracujeme, hlavou som sa presadil trikrát túto sezónu, teším sa z toho, že som spravil progres,“ reagoval futbalista Spartaka.


Po zápase hráčov zaplavili fanúšikovia z detského sektoru. Viacerí futbalisti Spartaka schádzali do kabín bez zápasového dresu, Zeljkovič nebol výnimkou. 


„Martin Mikovič, náš kapitán, naša legenda, ma požiadal, či by som venoval dres jednému dieťaťu, bez okolkov som tak urobil,“ usmial sa Zeljkovič.


Na trnavský Spartak čaká v ďalšom kole cesta do Dunajskej Stredy (12. mája o 17:30), sezónu uzavrie domácim duelom s Podbrezovou (18.5. o 17:00).

 

Andeli sa zrejme v záverečných zápasoch budú musieť zaobísť bez Michala Ďuriša, ktorého pre vylúčenie neminie trest od disciplinárky, otázny je štart Erika Daniela, ktorému sa obnovilo zranenie členka. O barlách chodí po zranení vo finále pohára Martin Bukata.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama