Futbal, 4. liga: Boleráz pokoril Jaslovské Bohunice, Trebatice nebodovali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.5.2024, 19.37, prispievatelia

Dvadsiateštvrté kolo štvrtej ligy prinieslo regionálne derby medzi Bolerázom a Jaslovskými Bohunicami, ale aj ďalšie navýšenie náskoku vedúcich Nových Zámkov. Klub z juhu Slovenska má päť kôl pred koncom súťaže náskok 11 bodov a už v budúcom kole môže spečatiť postup do tretej najvyššej súťaže.

Futbalisti Bolerázu sa v regionálnom šlágri tešili z troch bodov. Foto: Ján Král

V regionálnom derby medzi Bolerázom a Jaslovskými Bohunicami uspeli domáci futbalisti, ktorí zvíťazili 3:1. Boleráz poslal do vedenia pred odchodom do kabín Peter Kozák.

Náskok Slavoja zdvojnásobil v 48. minúte Samuel Akbar, na čo zareagoval o štyri minúty kontaktným gólom Ondrej Cíferský. Konečný výsledok stanovil v 69. minúte Michal Kovársky.

Pre Slavoj išlo iba o druhý trojbodový zápis v jarnej časti súťaže. V tabuľke to znamená posun o jedno miesto vyššie na aktuálne šieste, Jaslovské Bohunice zostali na jedenástej priečke.

Trebatice nezabodovali v Lednických Rovniach, kde prehrali tesne 1:2. Dvojgólový náskok domácim zabezpečil Peter Vavruš, jediný zásah hosťujúceho celku prišiel v 69. minúte, kedy pokutový kop premenil Erik Zula.

Trebaticiam naďalej patrí 14. pozícia štvrtoligovej tabuľky.