Futbal, 8. liga A: Béčko Bolerázu zaskočilo Zeleneč, Dechtice zdolali Sláviu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.5.2024, 20.06, prispievatelia

Futbalisti Zelenča majú aj po prvej prehre v sezóne všetko vo vlastných rukách, naďalej vedú súťaž o 12 bodov.

Najlepší strelec súťaže Ľuboš Heltko z Dechtíc sa presadil aj proti trnavskej Slávii. Na konte má už 21 gólov. Foto: Ján Král

Prekvapenie kola sa zrodilo v Zelenči, kde domáci líder súťaže prvýkrát v sezóne prehral, cenný skalp si pripísali hráči posledného bolerázskeho béčka, ktorých posilnili viacerí hráči A-tímu (Ondruš, Turoň, Magdolen, Vangel, Drozda, Mišo).

Hostí poslal do vedenia už v 5. minúte Erik Drozda. Na tento zásah odpovedal favorit duelu v 27. minúte, kedy z penalty nezaváhal Tibor Zlatohlávek. Tri body Bolerázu zabezpečil v 56. minúte Ján Magdolen zo štandardnej situácie.

Druhé miesto si upevnili futbalisti Bieleho Kostola, ktorí v derby nedali šancu Modranke. Domáci zvíťazili hladko 5:0 a náskok na lídra súťaže znížili na 12 bodov. Strelecky sa zaskvel Dušan Mrva, ktorý si pripísal hetrik.

Na tretie miesto poskočili Voderady, ktoré preskočili Dolnú Krupú po výhre 2:1 vo vzájomnom súboji. Víťazným zásahom sa prezentoval Ivan Lacuška, ktorý súperovho brankára prekonal v 62. minúte.

V derby medzi Suchou a Dolnými Orešanmi sa tešili domáci futbalisti po výsledku 3:1. Na strane víťazov si strelecké konto zveľadili Tomáš Jankovič, Marek Slovák a Miroslav Hujsi, čestný gól hostí zaznamenal Dominik Bindics.

Dechtice pripravili prvú jarnú prehru trnavskej Slávii, na výsledku 5:2 mali najväčší podiel dvojgóloví Ľuboš Heltko a Filip Cmero. V 35. minúte nepremenil penaltu domáci Marek Komadel, Slávia dohrávala od 42. minúty v početnej nevýhode po vylúčení Erika Zelenaya.

Križovany položili základ výhry v Hrčiarovciach v rozmedzí 20. a 26. minúty, kedy skórovali Martin Sabo a dvojgólový Alex Haršányi. Prvá komplikácia pre hostí prišla v 38. minúte, kedy sa predčasne pod sprchy porúčal Marek Vrábel. Domácich v druhom polčase vrátil do hry trefami v 49. a 68. minúte Tomáš Sedlický, v 68. minúte bol navyše vylúčený aj druhý hráč Križovian Martin Šturdík, no na rezultáte sa vo zvyšku súboja už nič nezmenilo.

Smolenice využili proti Košolnej jasnú prevahu už v prvom polčase a skórovali trikrát. V druhom polčase zahodili množstvo šancí a pridali iba dva góly, pričom ten posledný padol z pokutového kopu po faule hosťujúceho brankára.  V záverečných minútach zápasu Košolná znížila z pokutového kopu na záverečných 5:1.

8. liga A – 20. kolo

Suchá – Dolné Orešany 3:1 (1:0)
Góly: 40. Jankovič, 59. Slovák, 87. Hujsi – 77. Bindics
SUCHÁ: Sloboda – Pospíšil, Moncman, Slovák, Bako, Tibenský, Lastovička, Ručka, Bron, Jankovič, Kopčan (Hujsi, Konečný, Fridrich)
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Vojčík, Štibraný, Volek, Illéš, Zajíc, Novák, Hronský, Šaštinský, Baranovský, Bindics (Kovačič)

Dechtice – Slávia Trnava 5:2 (3:2)
Góly: 8. a 44. Heltko, 45. a 70. Cmero, 50. Komadel – 39. Sochor, 45. Polešenský (pen)
ČK: 42. Zelenay (Slávia)
DECHTICE: L. Remenár – Holec, Komadel, P. Jankovič, M. Remenár, Prvý, Kováč, P. Maška, M. Maška, Heltko, Cmero (Kúdela, Janotka, Krivánek, Masarovič)
SLÁVIA: B. Hrebíček – Okruhlica, Polešenský, Kopúnek, Jankech, Orlovský, Sochor, Zelenay, Glós, Adámek, Moravčík (Grman, Grodovský)

Hrnčiarovce – Križovany 2:3 (0:3)
Góly: 49. a 68. Sedlický – 20. Sabo, 23. a 26. Haršányi
ČK: 38. Vrábel po 2. ŽK, 68. Šturdík (obaja Križovany)
HRNČIAROVCE: Hornáček – Kvetan, Kováč, Turanský, Kralovič, Sedlický, M. Banič, Jakabovič, Kredatus, Veselý, Kubiček (Vozár)
KRIŽOVANY: Matloň – Kapitán, Mi. Šiška, Vrábel, Ma. Šiška, Haršányi, Horský, Šuran, Sabo, Matula, Hornaček (Hutta, Baláž, Guskovič)

Smolenice – Košolná 5:1 (3:0)
Góly: 1., 38. a 78. Kadlec (tretí z pen), 6. Rangelov, 68. Tamás – 85. R. Hudek (pen)
SMOLENICE: Mikláš – Hrdlička, Kadlec, Belanský, Rangelov, Schwarz, Vajsábel, Tamás, Poór, Smolek, Lipták (Taranda, Svitek, Brázdovič, Belica)
KOŠOLNÁ: R. Greguš – Danišovič, R. Hudek, Matovič, Zachar, P. Greguš, Čavara, Chudjak, D. Hudek, Madzík, Timona (Bobok, Mrva)

Voderady – Dolná Krupá 2:1 (1:0)
Góly: 33. Čiernava, 62. Lacuška – 49. Michálek
VODERADY: Popovič – P. Páleník, Fatranský, Chovanec, Katona, Živický, Nagy, Lacuška, Pilka, Rosypál, Čiernava (Bachratý, M. Ivančík, A. Ivančík)
DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – M. Gažo, Hetteš, E. Horváth, Hrčka, R. Gažo, Sucháň, Peško, Slabý, Michálek, Kondrc (R. Horváth)

Zeleneč – Boleráz B 1:2 (1:1)
Góly: 27. Zlatohlávek (pen) – 5. Drozda, 56. Magdolen
ZELENEČ: Ochaba – Kankara, Katona, Bukovec, Bednárik, Baranec, Zlatohlávek, Formanko, Klandúch, Kubiček, Bánovec (Susko, Melicher, Bogner)
BOLERÁZ: Ondruš – Petranský, P. Daniš, Puschenreiter, Turoň, Magdolen, Vangel, Mi. Daniš, Drozda, Mišo, Marek Daniš (Hlavatý, Martin Daniš, Mikulka, Krajčovič)