Trnavské rybníky
reklama

Bežci mieria do Dolnej Krupej, v obci chystajú tradičný beh

ŠPORT - Atletika | 6.5.2024, 09.01, prispievatelia

Trať má 10 kilometrov, štart aj cieľ budú na futbalovom ihrisku.

Bežci mieria do Dolnej Krupej, v obci chystajú tradičný beh

Štart aj cieľ behu bude vo futbalovom areáli Dolnej Krupej. Foto: Región Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

V obci Dolná Krupá, neďaleko Trnavy organizujú už 8. ročník behu Krupanská desiatka. O prvenstvo môžu zabojovať všetky vekové kategórie.

 

Športové podujatie, ktoré každoročne organizuje Bežecký klub Dolná Krupá spoločne s obcou, sa začína v sobotu 11. mája 2024 o 9:00 v areáli futbalového ihriska.

 

„Krupanská desiatka sa výborne uchytila a nadviazala na úspešné roky tradície Krupanskej dvadsiatky. Toto podujatie je sviatkom pre amatérskych aj poloprofesionálnych bežcov a každoročne sa zapájajú aj školáci. Je to výzva k pohybu pre všetkých Dolnokrupčanov," hovorí Drahomír Horváth, predseda BK Dolná Krupá.

ŠUPA technika
reklama

 

Ako prvé odštartujú mládežnícke kategórie z materskej a základnej školy o 10:00. Tie budú súťažiť iba na futbalovom ihrisku.

 

Hlavná súťaž, beh na 10 kilometrov sa začína o 12:00, trať vedie centrom obce, cez kaštieľsky park, obecné háje a polia. Štart aj cieľ je na futbalovom ihrisku.

 

Súťažiť sa bude v niekoľkých kategóriách. Deti v kategóriách A, B, C a D rozdelených podľa veku na chlapcov a dievčatá.

 

Dospelých organizátori rozdelili tiež podľa veku: Muži 16-39 rokov, 40-49 rokov, 50-59 rokov a Muži 60 a viac rokov, Ženy 16-39 rokov, 40-49 rokov a Ženy 50 a viac rokov. 

 

Zaregistrovať sa dá online prostredníctvom webu Bežeckého klubu Dolná Krupá. Online registrácia za zvýhodnenú cenu 10 eur je možná len do utorka 7. mája. Cena na mieste, v deň konania súťaže je 15 eur.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama