Trnavské rybníky
reklama

Trnavský rínek bude už v máji, prinesie priateľskú atmosféru aj bohatý program

AKTUALITY - Trnava | 6.5.2024, 10.16, prispievatelia

Podujatie sa už tradične uskutoční na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša v Trnave.

Trnavský rínek bude už v máji, prinesie priateľskú atmosféru aj bohatý program

Trnavský rínek pravidelne pritiahne do centra mesta tisícky Trnavčanov. Foto: Kamarian Photography

Cukrovar bývanie
reklama

 

18. mája sa Kapitulská ulica a jej okolie premenia na trhovisko, na ktorom nájdete lokálne produkty, chutné občerstvenie, bohatý kultúrny program a najmä prežijete sobotu v príjemnom prostredí. 

 

Okrem priateľského a uvoľneného ovzdušia je Trnavský rínek typický naozaj kvalitným výberom predajcov. Na Rínku tak nájdete predovšetkým slovenské výrobky a poctivú ručnú tvorbu.

 

V tretiu májovú sobotu si tu dokážete zadovážiť naozaj všetko: od oblečenia pre deti i dospelých, cez potraviny, kvetiny, knihy, keramiku, šperky a doplnky, ale aj umelecké predmety a dekorácie.

Dni zdravia
reklama

 

Súčasťou Rínku je pravidelne aj Burza starožitností, kde sa dajú kúpiť platne, knihy a rôznorodé starodávne doplnky.  Chuťové bunky si prídu na svoje v gastro zóne, kde vám pripravia jedlo od výmyslu sveta, slané, sladké, domáce i svetové.

 

Tento rok odprezentuje na Trnavskom rínku svoju činnosť až 18 neziskových organizácií z sociálnej, environmentálnej i dobrovoľníckej sféry. 

 

A aký by to bol Rínek bez sprievodného programu? O dobrú náladu sa postarajú speváčky Lara Abou HamDam a Karin Sarkisjan so svojimi živými vystúpeniami.

 

Ide o súčasť spolupráce Trnavského rínku s festivalom Fjúžn, ktorý v tento deň prinesie do Trnavy aj ďalší sprievodný program na tému cudzincov na Slovensku. Takto môžete napríklad absolvovať zaujímavé workshopy alebo si pozrieť výstavu fotografií.

 

Pripravené budú i komentované prechádzky Trnavou - nielen jej historickou časťou, ale aj spojené s pozorovaním trnavského vtáctva či spoznanie neďalekého karnera.

 

Na podujatí nechýbajú ani hudobné vystúpenia. Foto: Kamarian Photography

 

 

Počas celej soboty budú prebiehať rôzne aktivity aj v parčíku na Kapitulskej, napríklad montessori pre deti, zábavné aktivity pod hlavičkou trnavského divadla či rozličné výtvarné aktivity. Dianie z Rínku vo svojich živých vstupoch sprostredkuje Trnavské rádio. 


Rínek je jedinečné podujatie, typické pre svoju neopakovateľnú atmosféru, a to hlavne vďaka organizátorom, predajcom, vystupujúcim a predovšetkým vďaka vám - našim návštevníkom. Tešíme sa na vás! 

 

Trnavský rínek organizuje nezisková organizácia Bronco v spolupráci s mestom Trnava.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama