Hádzaná: Muži obsadili štvrté miesto, dorastenci vyhrali svoju súťaž

ŠPORT - Hádzaná | 7.5.2024, 13.54, Ján Král

Hádzanárska sezóna je na konci. Muži v poslednom kole prehrali, dorastenci v poslednej sekunde získali majstrovský titul

Muži HBC Trnava po záverečnom zápase sezóny v Malackách. Foto: HBC

Víťazom prvej ligy v hádzanej mužov sa stal B-tímov družstva Záhoráci Stupava/Malacky. V záverečnom zápase zdolal trnavské HBC 27:24.

Rovnaký počet 30 bodov získala v súťaži aj Dunajská Streda, o víťazovi súťaže tak rozhodovali vzájomné zápasy. V oboch triumfoval tím z Malaciek.

Nakoľko však A-tím Záhorákov hrá najvyššiu súťaž, baráž s Modrou o účasť v ďalšom extraligovom ročníku bude hrať druhá Dunajská Streda.

Trnavčania nastúpili na záverečný duel sezóny v oklieštenom zložení, vstup do zápasu im nevyšiel a v 7. minúte prehrávali 1:5, potom však vstali a do 15. minúty vyrovnali na 6:6.

Duel sa prelieval, znova zapli domáci a vypracovali si trojgólový náskok 10:7, na prestávku sa napokon išlo za stavu 13:11.

Nástup do druhého dejstva opäť nezachytil Trnavčanov v najlepšom rozpoložení, v 34. minúte bolo už 17:11.

HBC potom síce znížilo, Záhoráci si však už víťazstvo postrážili a napokon zvíťazili po výsledku 27:24.

V zápase sa strelecky darilo Tomášovi Lahovi, autorovi desiatich gólov. Na domácej strane dominoval deväťgólový Jaroslav Petráš.

"Chýbalo nám šesť hráčov, povolali sme troch dorastencov, s nimi nás bolo deväť hráčov do poľa. A práve mladíci príjemne prekvapili, Poklop hral na pravej spojke. Bol s nami prvýkrát, dal dva góly, urobil sedmičky, hral veľmi dobre. Veľmi dobre hral na pivote Dudžák, Blaho z krídla aj skóroval. Chlapci pritom dopoludnia mali v Malackách dorastenecký zápas, po ktorom išli domov a naspäť s nami. Spravili na cestách 240 km hore - dole a hrali vynikajúco," chválil tréner Trnavy Richard Matúšek.

"Vzhľadom na zostavu som sa pred duelom obával, aby sme vysoko neprehrali, ale prekvapili sme a hrali sme dobre," dodal.

Trnavčania obsadili v tabuľke konečné štvrté miesto s päťbodovou stratou na víťazných Záhorákov. Z osemnástich duelov vyhrali zverenci trénerskej dvojice Richard Matúšek – Peter Lužák 12 duelov, raz remizovali a päťkrát prehrali. Dosiahli aktívne skóre 532:463.

"Mužov trénujem po dlhšej prestávke, v minulej sezóne som však videl všetky domáce zápasy. Kvalita súťaže išla v porovnaní s predošlým ročníkom markantne hore. V mnohých celkoch hosťovali hráči z extraligy, ktorí nemali vo svojom tíme potrebné vyťaženie. Výrazne sa to odzrkadlilo aj na náročnosti duelov," vyzdvihol Matúšek.

Záhoráci Stupava/Malacky B – HBC Trnava 27:24 (13:11)
ZÁHORÁCI: Ceľuch, J. Rybár – Adamkovič, Frýbert 2, Kubovič 4, Jánoš, Nemčovič, Konečný 4, Ichman, Prevaj 4, Walter, Jurík 2, Majerčík 1, Petráš 9, Ferenčík, Jaššo 1. Tréner: M. Rybár.
HBC: Augustín, Šatura, Just – Mančuška 3, Poklop 2, Blaho 1, Bočkay, Laho 10, Benczy 2, Dudžák, Mikovič 4, M. Baran 2. Tréner: Matúšek.

Majstrovský tím trnavského hádzanárskeho dorastu. Foto: HBC

Dorastenci HBC Trnava v sobotu spečatili víťazstvo v druhej spojenej lige dorastencov. Víťazstvo na palubovke tímu Záhoráci Stupava/Malacky dosiahli v poslednej sekunde, keď nariadenú sedmičku premenil Artur Botka.

Okamžite vypukli obrovské oslavy, Trnavčania totiž vyhrali súťaž o bod pred Pezinkom.

Záhoráci Stupava/Malacky – HBC Trnava 33:34 (17:16)
HBC: Adam Struhár – David Krchňák, David Blaho 4, Filip Minárech 1, Šimon Pavlík 3, Tomáš Blažek 14, Daniel Markotán, Roman Poklop 3, Artur Botka 9, Andrej Kocián, Šimon Mucha, Darijan Kadanec, Damián Sekera, Tomáš Dudžák. Tréner: Vladimír Teplanský.