Trnavské rybníky
reklama

Spartak si zazmluvnil mladý talent, 16-ročný reprezentant podpísal profi zmluvu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.5.2024, 10.42, Ján Král

Mladý reprezentant ukazuje v Spartaku kvality.

Spartak si zazmluvnil mladý talent, 16-ročný reprezentant podpísal profi zmluvu

Tobias Daniel. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava si zmluvne podchytil klubový talent. Prvú profesionálnu zmluvu vo svojej kariére dostal len 16-ročný Tobias Daniel. Mladý stopér bol oporou mladšieho dorastu, ktorý pred pár dňami potvrdil zisk majstrovského titulu v kategórii do 17 rokov.


„V Spartaku som od štyroch rokov a som veľmi rád, že som dostal takúto príležitosť,“ vyznal sa Tobias Daniel po podpise zmluvy.

 

Mladíka už má v merku tréner A-mužstva Michal Gašparík, ktorý sa nedávno pochvalne vyjadril o tejto vekovej kategórii Spartaka.„Musím na sebe stále pracovať a nepoľavovať, aby som sa prebojoval do áčka. Ešte ma čaká devätnástka, takže musím byť trpezlivý, ale nenamietal by som, ak by sa mi tú čakaciu dobu podarilo o čosi skrátiť,“ pokračoval odchovanec Spartaka.

ŠUPA technika
reklama


V áčku Spartaka je Erik Daniel, s Tobiasom sú však len menovci. Otcom mladého talentu je Jaroslav Daniel, ktorý robí vedúceho mužstva práve v kategórii U17.

 

Tréner tímu Patrik Malý má pre súbojového a pozične solídne hrajúceho stopéra len slová chvály.


„Tobias je obrovský talent, má len 16 rokov, už teraz hrával proti o rok starším hráčom. Myslím si, že môže dosiahnuť niečo na štýl Sebastiana Kóšu. Má výborné futbalové vlastnosti, je rýchly, v určitých fázach hry mi pripomína Martina Škrtela. Ide o ortodoxného stopéra, ktorý má kvalitu a som rád, že ho máme v klube,“ povedal Patrik Malý.


Podpis zmluvy pečatil za klub prezident Spartaka Peter Macho. „Tobias Daniel každým týždňom v zápasoch sedemnástky dokazoval svoj talent a patril medzi kľúčových hráčov tejto kategórie. Vidíme v ňom potenciál, aj preto sme sa rozhodli ponúknuť mu profesionálnu zmluvu, aby sa mohol naplno venovať iba futbalu. Sme presvedčení, že raz svoj talent zúročí v Spartaku,“ povedal Macho.

 

Podpis zmluvy. Tobias Daniel (uprostred) v spoločnosti svojho otca Jaroslava a prezidenta Spartaka Petra Macha (vpravo). Foto: Lukáš Grinaj

 


Tobias Daniel je tiež súčasťou reprezentačného výberu Slovenska, ktorý postúpil na európsky šampionát U17 na Cypre. Konečná nominácia zatiaľ nie je zverejnená, Daniel by však v nej nemal chýbať rovnako ako ďalší členovia spartakovskej sedemnástky – David Bukovský, Martin Turanský a Filip Trello. 


Slováci sa v skupine postupne stretnú so Švédskom (21.5. o 17:00), Talianskom (24.5. o 17:00) a Poľskom (27.5. o 17:00).

 

Spartak hľadá nové talenty

V A-tíme Spartaka figurujú viacerí odchovanci, medzi najmladšími sú Patrick Karhan, Marek Ujlaky a Martin Rýzek. Klub dal jasne najavo, že do budúcna počíta aj s Tobiasom Danielom. Ich príbeh môže byť inšpiráciou pre ďalších mladíkov, ktorí snívajú o profesionálnom futbale.


Klub aktuálne pripravuje výber talentov do prípraviek. Chlapci a dievčatá s ročníkom narodenia 2013 – 2017 pozývajú v utorok 14. mája o 16:45 na futbalové ihrisko na Ulici Kornela Mahra, kde bude aj za účasti hráčov A-tímu prebiehať výber najlepších.


Rodičia majú dieťa vopred prihlásiť prostredníctvom tohto online formuláru. Na tréning si treba priniesť vlastnú športovú výstroj.

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama