Zápas dohrávali o dve hráčky menej, napriek tomu futbalistky Spartaka zvíťazili

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.5.2024, 20.17, prispievatelia

Hráčky Spartaka ukončili negatívnu päťzápasovú sériu bez výhry proti Liptáčkam, výhru 2:1 vydreli v samom závere duelu, ktorý dohrávali v oslabení o dve hráčky.

Zápas dohrávali o dve hráčky menej, napriek tomu futbalistky Spartaka zvíťazili

Trnavská radosť po výhre nad Ružomberkom. Foto: Lukáš Greguš

V strede týždňa mali futbalistky trnavského Spartaka na programe dohrávku úvodného nadstavbového kola, na domácej pôde v Jaslovských Bohuniciach privítali Ružomberok, ktorý po víkendovej výhre nad Myjavou stále živil šance na premiérový majstrovský titul.

Po bezgólovom úvodnom dejstve prišiel prvý zlomový moment v úvode druhej 45-minútovky, krajná obrankyňa červeno-čiernych Soňa Servátková pre zranenie nemohla pokračovať v hre, no keďže na lavičke už nebola k dispozícii žiadna náhradníčka, Spartak musel takmer celý druhý polčas odohrať v početnej nevýhode.

Navyše, už o tri minúty Ruža využila presilovku, keď sa z nábehu za obranu nemýlila Darina Hrúziková. Andelky sa z dvoch rán v krátkom čase dokázali otriasť, odmenou im bol vyrovnávajúci presný zásah, keď prízemný center z ľavej strany poslala v páde do siete Paulína Tonkovičová.

Liptáčky na súpera zatlačili, Trnavčanky boli nebezpečné najmä z brejkov a štandardiek. V závere riadneho hracieho času musela po súboji v blízkosti autovej čiary pre zranenie kolena z hry odstúpiť aj Paulína Tonkovičová, červeno-čierne tak posledné minúty dohrávali v podčíslení o dve futbalistky.

K dispozícii však mali štandardnú situáciu, ktorú rozohrala Klaudia Tyčiaková. V následnej skrumáži v šestnástke Ružomberka sa najlepšie zorientovala Ela Žigová a na začiatku nadstaveného času poslala Trnavčanky do vedenia.

Tesný náskok si už hráčky Spartaka ustrážili a po oduševnenom výkone sa tešili z cenného triumfu nad Ružomberkom v pomere 2:1.

„Sme radi, že sme dokázali zvíťaziť, emócie boli veľké. Mrzí nás však, že sme za tri body zaplatili krutú daň, zranili sa nám dve hráčky. Verím, že to nebude nič vážne a dajú sa čím skôr dokopy. Prvý polčas bol slušný z obidvoch strán, oba tímy sa snažili hrať. V druhom dejstve dievčatá nezlomil inkasovaný gól ani zranenie spoluhráčky, zomkli sa, odmakali to, za čo boli odmenené vyrovnaním. V závere po štandardke sme boli konečne dôrazní a zásluhou Ely Žigovej sme dotlačili loptu do siete,“ povedal k stretnutiu tréner Trnavčaniek Matej Chocina.

Viktória Čeriová doviedla tím z pozície kapitánky k cennému víťazstvu aj napriek početnej nevýhode. Foto: Ľubomír Horňák

Obranu Spartaka tradične dirigovala kapitánka Viktória Čeriová, hrajúca 50. súťažný duel v červeno-čiernom drese.

Mimochodom, aj pri jej premiére v úvodnom kole minulej sezóny vyhrali Trnavčanky nad Ružomberkom 2:1 po obrate gólom v nadstavenom čase druhého polčasu. Až doteraz išlo o posledný trojbodový zápis futbalistiek z malého Ríma v konfrontáciách s Liptáčkami.

„Zápas bol veľmi náročný, máme anglický týždeň, boli sme v oklieštenej zostave. Povzbudil nás duel na Slovane, kde sme aj napriek prehre podali dobrý výkon. Doma sa nám hrá dobre, takže sme išli za víťazstvom. V poslednom čase máme streleckú smolu, často triafame tyčky, ak by sme dokázali šance viac využívať, mohli sme sa vyvarovať drámy na konci. Po zranení Sone sme sa stiahli, hrali sme zo zabezpečenej obrany na brejky. Stále sme však vedeli pohroziť zo štandardiek, preto som verila, že sa nám môže podariť loptu dotlačiť do brány. Som veľmi rada za tri body, a že sa to podarilo takýmto spôsobom pri okrúhlom štarte, tak čo viac si môžem priať?“ zhodnotila víťazný duel kapitánka trnavských futbalistiek Viktória Čeriová.

Trnavčanky sa najbližšie stretnú opäť s Ružomberkom, tentoraz na pôde súpera v obci Ľubochňa. Duel šiesteho nadstavbového kola je na programe v sobotu 11. mája, úvodný výkop je naplánovaný na 11:00.

„Je to celkom netradičné, že behom troch dní hráme dvakrát s tým istým súperom. Bude to náročný zápas, na ťažkom teréne. Potrebujeme preniesť dnešné nastavenie, dnešnú emóciu, bojovnosť a môžeme aj tam uhrať dobrý výsledok. Musíme si odpočinúť, čaká nás už iba jeden tréning a pôjdeme tam s cieľom nadviazať na dnešný súboj,“ dodal k najbližšiemu meraniu síl lodivod ženského áčka Spartaka Matej Chocina.

DEMIŠPORT liga – nadstavba – skupina o titul – dohrávka 1. kola

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:1 (0:0)
Góly: 66. Tonkovičová, 90+. Žigová – 55. Hrúziková
ŽK: -
Rozhodovali: Pavlovič – Jančovič
Diváci: 40
TRNAVA: Nemochovská – Servátková, Pivarčiová, M. Čeriová, Belicová, V. Čeriová, Žigová, Tyčiaková, Martišková, Tonkovičová, Cedulová (46. Konečná). Tréner: M. Chocina.
RUŽOMBEROK: J. Králiková – Žihľavníková, Bruníková, Harezníková, Adamčiaková, Kovaliková, Pivarníková, Hrúziková, Sirejová (55. Líšková), Maslová, Havalec. Tréner: J. Súkeník.

Juniorky remizovali, žiačky zvíťazili

Mládežníčky Spartaka vycestovali na dohrávku prvého kola nadstavbovej skupiny o postup na finálový turnaj do Banskej Bystrice, kde sa stretli s Hamšíkovou akadémiou.

V zápase tímov do 19 rokov gól nepadol, juniorky Spartaka tak naďalej zostávajú na piatom mieste tabuľky o dva body za svojim ostatným súperom.

Žiačky trnavského Spartaka potvrdili dominanciu v súťaži a so súperkami zo stredného Slovenska si poradili pomerom 10:0. Hetrikom sa prezentovala Michaela Hudecová, po dva zásahy si pripísali Vivien Mikulková a Simona Amrichová, po góle pridali Pamela Tanková, Timea Majanová a Fruzsina Oroszi.

Na čele tabuľky majú Trnavčanky do 15 rokov, ktoré naďalej nestratili v sezóne ani bod, trojbodový náskok pred Žilinou.

Mladé Trnavčanky najbližšie vycestujú do Žiliny, kde sa predstavia v nedeľu 12. mája na umelej tráve v mestskej časti Strážov najskôr o 10:00 juniorky, po nich sa o 12:00 dostanú do akcie žiačky.

Hamsik Academy Banská Bystrica WU19 – Spartak Trnava WU19 0:0
TRNAVA: Bukrotinová – Reháková, Stanková, Hečková, Polačková, Krištofiaková, Eckerová, Gáliková, Lehocká, Zacharová, Hankociová (Krupová, Halásová). Trénerka: V. Čeriová.

Hamsik Academy Banská Bystrica WU15 – Spartak Trnava WU15 0:10 (0:5)
Góly: 4. Tanková, 15. Majanová, 17. Oroszi, 30., 43. a 64. Hudecová, 40. a 44. Mikulková, 55. a 60. Amrichová
TRNAVA: Prešinská – Vlčková, Vejčíková, K. Králiková, Amrichová, Tančoková, Majanová, Oroszi, Tanková, Hudecová, Jankovičová, Huttová, Pavlíková, Polačiková, Kopáčiková, Rampašeková, Mikulková, Danielová. Tréner: R. Halada.