Trnavské rybníky
reklama

Spartak potrebuje v Dunajskej Strede bodovať, ide o pohárovú Európu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.5.2024, 14.02, Ján Král

O dve pohárové miestenky bojujú tri tímy - Spartak Trnava, Žilina a Dunajská Streda.

Spartak potrebuje v Dunajskej Strede bodovať, ide o pohárovú Európu

Michal Gašparík počas piatkového tréningu. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Predposledné kolo aktuálnej sezóny Niké ligy bude poriadne dramatické z pohľadu boja o pohárovú Európu. Môže dať odpovede na to, kto bude hrať v novom ročníku Konferenčnú ligu, pravda, rozhodovať sa možno napokon bude až  v poslednom kole.


Slovan si ako víťaz súťaž zahrá Ligu majstrov, Ružomberok ide po triumfe v Slovnaft Cup-e do Európskej ligy. Druhý a tretí tím ligovej súťaže bude hrať Konferenčnú ligu.


Keďže pri rovnosti bodov rozhodujú v tabuľke na konci sezóny vzájomné zápasy, Spartak potrebuje neprehrať v Dunajskej Strede, aby udržal DAC v tabuľke pod sebou.

ŠUPA technika
reklama

 

V prípade remízy by potreboval následne ešte aspoň bod s Podbrezovou. Ak vyhrá, má miestenku v medzinárodných súťažiach istú.


Andelom môže zahrať do karát aj zakopnutie Žiliny v Ružomberku, stále sú tam však nepríjemné premenné, nakoľko so Žilinou má horšie vzájomné zápasy.


"Všetci pociťujeme tlak. Tak ako sme mohli mať všetko, nemusíme mať nič. Mohli sme vyhrať pohár a byť druhí, vykryštalizovalo sa to tak, že sme v pohári vo finále prehrali a Žilina s Dunajskou Stredou v lige naskočili na víťaznú vlnu. Veľmi dobre sa nám podarilo reagovať po pohárovom zápase, keď sme s Ružomberkom tri dni po finále dokázali v lige vyhrať a to aj napriek tomu, že sme hrali šesťdesiat minút o jedného menej. Cítim z mužstva, aj keď má v sezóne za sebou už vyše 50 zápasov, že je v ňom energia a odhodlanie ísť do Európy. Do Dunajskej Stredy sa teda ideme popasovať o dobrý výsledok," hovorí pred nedeľným duelom na Žitnom ostrove tréner Spartaka Michal Gašparík.


V porovnaní s trénerskými predchodcami priniesol tréner Xisco Muňoz do herného prejavu Dunajskej Stredy väčší dôraz na pevnú defenzívu.

 

Oproti dvom jarným duelom v Trnave sa hra DAC zmenila, v  predošlých dueloch tímu sedela hra s piatimi obrancami, resp. troma stopérmi. 


"Predtým bol DAC viac pasívnejší, teraz je sebavedomejší a viac využíva pressing ako predtým. Dostali sa im do formy kľúčoví hráči ako napr. Trusa, ktorý je v životnej forme, dáva rozhodujúce góly a robí podstatné body. Pre mužstvo je vždy dôležité, ak máte takého hráča v tíme. O to sa môžu oprieť, kvalita v Dunajskej Strede je nesporná. Pri takom úvodnom hľadaní sa pri novom trénerovi si to už sadlo."


Trnavský kouč nemôže v závere sezóny počítať s Michalom Ďurišom, ktorý dostal disciplinárny trest za udretie lakťom súpera v predošlom dueli s Ružomberkom. Nezahrá si dva týždne, do 19. mája.


"Musíme reagovať na výpadok najlepšieho strelca tímu, nahradiť Miša Ďuriša nie je ľahké a to hlavne teraz, keď máte kľúčový zápas, možno dva, pred sebou. Vyberieme si Poznara alebo Paura a veríme, že budú platnými a pomôžu nám aj v ofenzíve, ale potrebujeme, aby pracovali aj pre defenzívu tímu. Budú to mať ťažké proti päťčlennej obrannej formácii a silným stopérom, budú sa s tým musieť vysporiadať."


Zdravotný stav tímu nie je ideálny. Určite nenastúpi Martin Bukata, ktorý chodí od finále pohára o barlách.


"Máme ďalšie otázniky v zostave z pohľadu zdravotného stavu. Nechcem však prezrádzať, hoci sú to škrty do zostavy. Taký je futbal, hlavne keď máte veľa zápasov za sebou. Verím, že sa s tým ale vysporiadame," dodal šéf trnavského realizačného tímu.


Stretnutie Dunajská Streda - Spartak Trnava má výkop v nedeľu o 17:30, v priamom prenose ho prinesie TV Dajto.

 

Aktuálna tabuľka Niké ligy:

1   

 

ŠK Slovan Bratislava

  30 22 4 4 70:28 70        

2

 

FC Spartak Trnava

  30 17 3 10 42:28 54        

3

 

MŠK Žilina

  30 16 6 8 51:41 54        

4

 

FK DAC 1904 Dunajská Streda   

  30    14    10    6         45:30      52        

5

 

MFK Ružomberok

  30 12 10 8 36:37 46        

6

 

FK Železiarne Podbrezová

  30 10 4 16 47:54 34

----

7

 

MFK Dukla Banská Bystrica        

  30     14    8     8         48:37      50        

8

 

AS Trenčín

  30 12 9 9 44:32 45        

9

 

MFK Skalica

  30 10 6 14 32:36 36        

10

 

MFK Zemplín Michalovce

  30 5 9 16 26:46 24        

11 

 

FC Košice

  30 6 6 18 25:55 24        

12

 

FC ViOn Zlaté Moravce

  30 2 5 23 19:61 11      

 

Krv fanúšikov pôjde aj do Bratislavy

Na zápas sa v Dunajskej Strede sa chystajú aj fanúšikovia Spartaka. V piatok boli hromadne darovať krv, podujatie Červeno-čírna kvapka krvi Ladislava Kunu sa uskutočnilo už 61-krát.

 

Mnohí fanúšikovia prišli darovať krv oblečení v klubových dresoch. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

V mene klubu prišlo aj s darcami v predošlých dňoch venovať najvzácnejšiu tekutinu na svete 64 darcov. Ako informovali organizátori, značná časť krvi poputuje na operáciu Pavla z Dolných Orešian do bratislavskej Nemocnice sv. Michala. 


"Do Trnavy merali cestu aj fanúšikovia z Nitry, Chynorian, či Šajdíkovych Humeniec. Najväčšia bola sedem členná enkláva z Hájskeho. K tejto humánnej akcii sa pridala aj mama stopéra Spartaka Sebastiana Kóšu pani Marta a PR manažér klubu Patrik Velšic. Hráči teraz neprišli, pripravujú sa na dôležitý duel v Dunajskej Strede. Klub už tradične venoval každému darcovi vstupenku na posledné ligové kolo s Podbrezovou," informoval Štefan Horváth, ktorý v mene fanklubu akciu zastrešuje.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama