Futbal, 8. liga B: Šúrovce remizovali v Dubovanoch, Brestovany znížili stratu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.5.2024, 17.03, prispievatelia

Futbalisti Brestovian v 21. kole 8. ligy B využili bodovú stratu Šúroviec a pred budúcotýždňovým vzájomným duelom znížili stratu na lídra na jeden bod.

O výsledok kola sa postarali Brestovany. Foto: Ján Král

Vedúci tím ligy zo Šúroviec v týždni postúpil do finále oblastného pohára, no rýchlo sa musel preorientovať späť na ligovú súťaž, kde ho čakal náročný súboj v Dubovanoch.

Hostia napokon ratovali bod v závere, keď v 85. minúte vyrovnal na konečných 1:1 Patrik Sklenár. Domáci Jakub Filin nepremenil v 18. minúte za bezgólového stavu pokutový kop.

Stratu Šúroviec využili Brestovany, ktoré bez väčších problémov zvíťazili v Borovciach 7:1, keď už po úvodnom dejstve viedli štvorgólovým rozdielom. Po dva zásahy za víťazné mužstvo si pripísali Róbert Šiška a Ľuboš Tandlmayer, čestný gól domácich zaznamenal v 89. minúte Peter Urban.

Veľké Kostoľany zabodovali naplno v Leopoldove po výsledku 3:0. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal najlepší ligový kanonier Dávid Moravanský, ktorý svoj sezónny nástrel zaokrúhlil na číslo 30.

Rovnakým výsledkom uspeli aj futbalisti Zavara vo Veselom. Po bezgólovom prvom polčase nasmeroval hostí k triumfu Matej Chlebík, na ktorého nadviazali Jakub Ďuriš a z pokutového kopu Peter Blanárik.

Z popredných tímov tabuľky nebodovali Moravany, ktoré prehrali v Trakoviciach 1:2. Skóre otvoril v 13. minúte hosťujúci Milan Klasovitý, o obrat domácich sa postarali Matúš a Ivan Krajčovičovci. V samom závere stretnutia videl červenú kartu hráč Moravian Juraj Hlbocký.

V gólovej prestrelke medzi Prašníkom a Chtelnicou uspeli hostia, ktorí zvíťazili 4:3. Domáci prehrávali dvakrát o dva góly, no v 84. minúte vyrovnal na 3:3 z druhej premenenej penalty strelec hetriku Ondrej Bielik. Domácim unikla deľba bodov v závere duelu, keď rozhodol o výhre hosťujúcich futbalistov Samuel Silný.

8. liga B – 21. kolo

Veselé – Zavar 0:3 (0:0)
Góly: 49. Chlebík, 62. Ďuriš, 68. Blanárik (pen)
VESELÉ: Strecký – Rácz, Sereda, Michalčík, Kukuč, Bokor, Valla, Bartovic, Konečný, M. Duračka, Verchola (R. Duračka, Hlúch, Konček, Jakubec)
ZAVAR: Adamec – Chlebík, Hanzel, Táčovský, Švikruha, Bednár, Ďuriš, Blanárik, Cvičela, Vyskoč, Krajčovič (Žitník)

Trakovice – Moravany 2:1 (1:1)
Góly: 40. M. Krajčovič, 74. I. Krajčovič – 13. Klasovitý
ČK: 90. Hlbocký (Moravany)
TRAKOVICE: Sahraoni – Bujtár, Hlatký, Ľ. Ščasnovič, Mat. Ščasnovič, Kačinec, Chudý, Jančička, Nemec, M. Krajčovič, I. Krajčovič (Žemla, M. Krajčovič, Blažo)
MORAVANY: Lamini – Vetrík, Čáp, Miklovič, Moravčík, Miškech, Jakubek, Jánošík, Halanda, Hlbocký, Klasovitý (Frankovič, Bíro, Belan)

Leopoldov – Veľké Kostoľany 0:3 (0:1)
Góly: 12. a 76. Moravanský, 59. Gula
LEOPOLDOV: Škoda – Holik, Šuliman, Kavuliak, Ondriga, Piovarči, Cibrín, Švestka, Endrle, Dudák, Doka (Krajčovič, Horúcka, Lukáčik)
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Čeliga, Gula, Mi. Jamrich, Ma. Jamrich, Jankovič, Mačica, Kolarovič, Poláček, F. Lopatka, Moravanský (Zemko, Adámek, Pekarovič)

Borovce – Brestovany 1:7 (0:4)
Góly: 89. P. Urban – 11. Dorčiak, 14. a 36. R. Šiška, 24. a 57. Tandlmayer, 66. D. Zlatohlávek, 75. Tokoš
BOROVCE: Drobný – Kapičák, Bača, P. Urban, A. Dadík, Michalak, Khac, M. Dadík, Škrabák, Ruľák, Dechet (Štefanka, Chobot, Pe. Herceg, J. Urban)
BRESTOVANY: Stríž – Dorčiak, Vyskoč, R. Šiška, Vidovič, Tokoš, Oláh, Tandlmayer, A. Zlatohlávek, Liso, Salviany (Jobek, Ciglian, D. Zlatohlávek, Ďuriš, Lipovský)

Prašník – Chtelnica 3:4 (0:1)
Góly: 56., 75. a 84. O. Bielik (druhý a tretí z pen) – 5. Mikuš, 53. Piešťanský, 66. Soják, 90. Silný
PRAŠNÍK: Hečko – R. Bielik, M. Priebracha, I. Balcír, O. Bielik, P. Priebracha, V. Hruška, Sapák, Jurkovič, Grivalský, Nosko (Jankech, Sudora, Banák)
CHTELNICA: Pavelský – Mikuš, Ja. Slabý, Brisuda, Kosmál, Piešťanský, Tomáška, Soják, Kyselica, Silný, Tomašovič (A. Slabý, Jo. Slabý, Hamrla)

Dubovany – Šúrovce 1:1 (1:0)
Góly: 31. Kusý – 85. Sklenár
DUBOVANY: Tonkovič – M. Kollár, Kusý, Masarik, P. Kollár, Filin, D. Krajčo, Masaryk, M. Krajčo, Pažík, Zivčák (Lukáč, Strečanský, Lužák)
ŠÚROVCE: S. Sabo – A. Sabo, Sedláček, Jobek, Bodiš, Klačo, Martin Sabo, Holič, Bohunický, Marek Sabo, J. Richnák (Gábor, Salviany, Sklenár, Študenc)

Voľno: Ostrov