Futbal, 4. liga: Trebatice zdolali lídra, uspeli aj Jaslovské Bohunice a Boleráz

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.5.2024, 20.15, prispievatelia

V 25. kole 4. ligy sa darilo tímom z nášho regiónu, Trebatice, Jaslovské Bohunice i Boleráz bodovali naplno. Prvý menovaný tím svojou výhrou oddialil postupové oslavy Nových Zámkov, štyri kolá pred koncom majú futbalisti z juhu Slovenska na čele tabuľky náskok 11 bodov pred druhým Gabčíkovom.

Futbal, 4. liga: Trebatice zdolali lídra, uspeli aj Jaslovské Bohunice a Boleráz

Jeden z gólov Bolerázu strelil Peter Brestovanský. Foto: Ján Král

Celok z Bolerázu zvíťazil v Gabčíkove, ktoré živilo teoretickú nádej na postup do vyššej súťaže. Do vedenia išli ako prví hostia, keď v 25. minúte skóroval Peter Brestovanský. Domáci vyrovnali v 40. minúte, keď vlastného brankára prekonal Daniel Martinka.

Ten istý hráč mieril v 55. minúte aj do správnej brány, čím posadil hostí opäť na koňa. Definitívnu podobu výsledku na 3:1 v prospech Bolerázu dal v 82. minúte Matej Mišo.

Slavoj sa v tabuľke vyhupol na štvrté miesto, o skóre pred Prievidzu a Trenčianske Stankovce.

Prehru Gabčíkova mohli využiť na spečatenie triumfu v súťaži futbalisti Nových Zámkov, ktorí potrebovali zvíťaziť v Trebaticiach. Domáci hráči však favorita zaskočili a zaknihovali cenné víťazstvo 2:1. Skóre otvoril v 10. minúte hosťujúci Dominik Fótyik.

Domáci mohli vyrovnať už o tri minúty neskôr, no Erik Zula nepremenil pokutový kop. V 19. minúte však bol opäť nerozhodný stav, presadil sa Toheeb Adeyemi Saka. Tri body domácemu mužstvu zabezpečil v 77. minúte Matúš Valo.

Trebaticiam trojbodový zápis pomohol k posunu na 13. miesto v štvrtoligovej tabuľke.

Darilo sa aj Jaslovským Bohuniciam, ktoré takisto zdolali súpera z hornej časti tabuľky, Trenčianske Stankovce na domácej pôde pokorili rezultátom 2:1.

ŠK Blava poslal do vedenia v 38. minúte striedajúci Timotej Baláž. Hostia po prestávke vyrovnali zásluhou Felixa Daniela Tomíka, no posledné slovo mali domáci, o ktorých víťazstve rozhodol v 61. minúte Samuel Bakoš.

Jaslovské Bohunice naďalej okupujú 11. priečku ligového pelotónu.