Futbal, 7. liga: Siladice zdolali Červeník, Cífer je už opäť prvý

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.5.2024, 20.39, prispievatelia

V šlágri kola Siladice zdolali Červeník a postarali sa tak o zmenu na čele tabuľky. Cífer celkom jasne vyhral vo Zvončíne a vystriedal Červeník na prvej priečke. K zmene došlo aj na opačnej strane tabuľky, Ružindol prepustil posledné miesto Horným Orešanom.

Samuel Lukovič pečatil víťazstvo Cífera vo Zvončíne na 3:0. Foto: Ján Král

Červeník sa v Siladiciach ujal vedenia už v 12. minúte gólom Patrika Nemca, lenže krátko na to, určite nechtiac, sa o vyrovnanie postaral vlastným gólom jeho spoluhráč Gatci.

Siladice stihli do prestávky streliť ešte jeden gól, postaral sa oň Dvorský. Bodku za zápasom urobil tretím gólom bývalý hráč Červeníka a v súčasnosti s 27. gólmi najlepší strelec ligy Michal Babic.

Na čelo tabuľky sa po víťazstve vo Zvončíne po dlhšom čase vrátil Cífer. Prvý polčas bol bez gólov, v druhom Cíferčania Blaško, Synak a Lukovič svojimi gólmi rozhodli o plnom bodovom zisku favorita.

Veľké Orvište zdolalo Horné Orešany, ale žiadna „nakladačka" to nebola. Hostia sa ujali vedenia v 13. minúte gólom Da Silvu, ale v druhom polčase sa už zobudili aj domáci. Vyrovnával Zdenek a o ich víťazstvo sa postaral Veľký.

Majcichov doma len remizoval s predposledným Ružindolom 2:2. Domáci ešte chvíľu pred koncom vyhrávali 2:1, ale Marek Ostrý v 90. minúte zabezpečil deľbu bodov.

Góly v závere zápasu padali aj v Bohdanovciach, kde pricestovali Drahovce. Domáci sa ujali vedenia v samom závere prvého polčasu gólom Daniša. Ďalšie padli až v 90. minúte, za Bohdanovce premenil pokutový kop kapitán Ivan Palšovič, za Drahovce premenil štandardku Cesnek.

V zápase Krakovany – Kátlovce bolo už v piatej minúte 1:1, ale lepší záver zápasu mali domáci. O ich tri góly sa v poslednej štvrťhodinke postarali dvojgólový Ďuračka a Machač.

7. liga – 21. kolo:

Siladice – Červeník 3:1 (2:1)

Góly: 14. Gatci (vlastný), 38. Dvorský, 78. Babic – 12. Nemec

SILADICE: Dúcky – Jarábek, Rau, Vido, Macura, Dvorský, Bališ, Sekereš, Kadlec, F. Lančarič, Babic (Repka, Trnovec, M. Lančarič)

ČERVENÍK: Kubatka – Nemec, Vančo, Táčovský, Gatci, Krigovský, Gábriš, Uhrík, Reho, Kubička, Nemček (Blaško, Štefunko, Žemla)

Zvončín – Cífer 0:3 (0:0)

Góly: 71. Blaško, 74. Synak, 90. Lukovič

ZVONČÍN: Strmenský – Mihalovic, Brečka, Glasa, Jurovatý, Kučera, Rumpel, Zelenský, Staráček, Lošonský, Vandák (Hmam, Blejštil)

CÍFER: Tollarovič – Ochaba, Burian, Húževka, Domorák, Sagan, Synak, Matlák, Blaško, Lukovič, Grosman (Korbelič, Fajkus, Hlúch)

Veľké Orvište – Horné Orešany 2:1 (0:1)

Góly: 65. Zdenek, 81. Veľký – 13. Da Silva

VEĽKÉ ORVIŠTE: Slovák – Janovský, Zelenay, Daniš, Pavlovič, Šiška, Janík, Ballon, Pavlovič, Veľký, Zdenek (J. Vavrinec, M. Vavrinec, Juríček)

HORNÉ OREŠANY: Kluka – Malý, Nascimento, Blažo, Šulc, Da Silva, Brestovanský, Hurek, Peško, Gomes, Turcár (Rábara)

Bučany – Madunice 5:2 (3:1)

Góly: 9. Jančovič, 26. Cíferský (pen.), 38. Lenchur, 66. Braniša, 87. Orolín – 2. Belica, 62. Hargaš

BUČANY: Polóny – Gottwald, Cíferský, Fančovič, Orolín, Sedlák, Jančovič, Braniša, Lenchur, Škarbala, Vavro (Suchoň)

MADUNICE: Jamrich – Žuffa, Kurinec, Strecký, Galbavý, Švančara, Hargaš, S. Mráz, Belica, Cubillos, Masnica (K. Mráz, Galbička, Nitriansky, Patron)

Majcichov – Ružindol 2:2 (1:1)

Góly: 6. Škultéty, 77.Chorvát – 42. Huraj, 90. Ostrý

MAJCICHOV: Hegyi – Zubčák, Štrbo, Chynoradský, Morvay, Marek, Kalivoda, Oboril, Koricina, Škultéty, Bunček (Parák, Chorvát)

RUŽINDOL: Bujzaš – Ilavský, Penyak, Palkovič, Tomašovič, Tomovič, Grígel, Ostrý, Backa, Huraj, Klenkovič (Turoň, Podolinčiak, Kubíček)

Krakovany – Kátlovce 4:1 (1:1)

Góly: 5. Šurin, 77. a 90. Ďuračka, 87. Machač – 3. Kadlečík

KRAKOVANY: Mihálik – Orviský, Michálek, Rechtorík, Valo, Ďuračka, Gažík, Šurin, Pažík, Andrísek, Machač

KÁTLOVCE: Kostolanský – R. Hlavatovič, Červeňanský, Babečka, L. Hlavatovič, Bohunický, Boc, Sliva, Vyhlidal, D. Sliva, Kadlečík (Pavlík, Rajnic)