Futbal, 8. liga A: Biely Kostol šesťbodovým týždňom znížil stratu na Zeleneč

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.5.2024, 20.55, prispievatelia

Futbalisti Bieleho Kostola v týždni zvíťazili 5:0 s Hrnčiarovcami, zaskvel sa najmä štvorgólový Dušan Mrva. V nedeľu získali tri body bez boja, pretože Dolné Orešany nedali dokopy dostatočný počet hráčov. Biely Kostol znížil stratu na lídra zo Zelenča na sedem bodov, ale hral o zápas viac.

Patrik Hrnčiar strelil za Križovany proti Zelenču dva góly, mohol dosiahnuť aj hetrik, nepremenil však penaltu. Foto: Ján Král

Zeleneč stratil ďalšie body v Križovanoch, kde remizoval 2:2. Do vedenia išli hostia v 7. minúte, keď sa z nariadenej penalty nemýlil Tibor Zlatohlávek.

Domáci otočili skóre dvoma zásahmi Patrika Hrnčiara, pričom ten istý hráč ešte nepremenil v 22. minúte za stavu 1:1 pokutový kop.

Konečnú deľbu bodov zaistil v 71. minúte Matej Katona. V závere duelu videl červenú kartu kouč hostí Jozef Kováč.

Trnavskej Slávii po skvelom vstupe do jarnej časti dochádza dych, nezvíťazila v treťom stretnutí v sérii. Na domácej pôde tentokrát nestačili na Hrnčiarovce, ktorým podľahli vysoko 0:4. Do streleckej listiny sa zapísali Ivan Jedinák, Miroslav Banič a dvojgólový Tomáš Sedlický.

Suchá si na domácej pôde poradila s Voderadmi najtesnejším výsledkom 1:0. Gólovo o víťazstve domáceho celku rozhodol v 36. minúte Marek Slovák. Suchá hrala od 62. minúty v oslabení po vylúčení Petra Baka, v 87. minúte sa počty hráčov vyrovnali, keď červenú kartu dostal aj hosťujúci Martin Bachratý.

V súboji tímov z dolných poschodí tabuľky sa tešili hráči bolerázskeho béčka, keď na domácom ihrisku pokorili Smolenice 3:0. Strelecky sa na triumfe podieľali Michal Kovársky a dvomi trefami Marek Planeta.

Rovnakým pomerom skončilo aj meranie síl medzi Košolnou a Dolnou Krupou. Základ úspechu položil v 15. minúte Lukáš Matovič, tri body domácim poistili v závere Vladimír Danišovič a Roman Hudek.

Modranka stratila dobre rozohraný domáci súboj s Dechticami, ktorým podľahla 2:4. Na gól hosťujúceho Filipa Cmera reagovali domáci zásahmi Nikolasa Zvolenského a Michala Karola. Hostia v záverečnej päťminútovke otočili skóre, keď dvakrát skóroval najlepší ligový strelec Ľuboš Heltko a svoj druhý gól v stretnutí pridal Filip Cmero.