Trnavské rybníky
reklama

V kádri Spartaka príde k zmenám, Gašparík chce priviesť kvalitu, nie kvantitu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.5.2024, 09.10, Ján Král

Futbalová sezóna vrcholí, v sobotu 18. mája o 17:00 sa hrá záverečné kolo Niké ligy. Spartak si v prípade víťazstva nad Podbrezovou zabezpečí miestenku v pohárovej Európe. Následne sa mužstvo rozpŕchne na dovolenky pred letnou prípravou. V klube medzitým riešia káder pre nový súťažný ročník, viacerým hráčom sa končia zmluvy a rokovania ešte prebiehajú. O plánoch a možných zmenách v tíme sme hovorili s trénerom Spartaka Michalom Gašparíkom, ktorý má v klube tiež kompetencie športového riaditeľa.

V kádri Spartaka príde k zmenám, Gašparík chce priviesť kvalitu, nie kvantitu

Tréner Spartaka Michal Gašparík. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Už v zime ste hovorili, že mnohým hráčom sa v Trnave končia zmluvy. Ako to vyzerá s kádrom?

- Máme v tom jasno. Dlho sme to tlačili pred sebou, pretože sme sa sústredili na postup do finále pohára a následne na finálový zápas. A teraz na posledné kľúčové zápasy v lige. Máme nejakú predstavu ako by mohol káder vyzerať.

 

Vieme, s ktorými hráčmi chceme zmluvy predĺžiť. Sú tam aj nejaké otázniky, sú tu aj hráči, ktorí majú vysoké požiadavky. Uvidíme, či budeme schopní sa s nimi dohodnúť. Ak nenastane zhoda, budeme musieť hľadať alternatívy. Na druhej strane, určite všetci vieme, že potrebujem oživiť tím a priniesť do neho čerstvú energiu. Na tom sa tiež pracuje.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Zmluvy sa končia aj oporám obrany Kristiánovi Koštrnovi a Lukášovi Štetinovi. Má klub záujem o ich zotrvanie?
- Áno, ale zatiaľ sme sa nedohodli. Angažovali sme Vojtěcha Kubistu, ktorý je použiteľný na pozícii šestky v prípade odchodu Zeljkoviča alebo ak nepríde k dohode s Lukášom Štetinom, môže hrať stredného obrancu. Uvidíme, ako to bude s Kikom Koštrnom. Ak sa nedohodneme, máme vytypovanú alternatívu z Čiech. Zmluvy chceme predĺžiť s Martinom Mikovičom a Dobrivojom Rusovom, ktorí sú odchovancami klubu. 

 

 

Akú obmenu očakávate v kádri?
- Predpokladám, že viac hráčov odíde ako príde. Po skupinovej fáze konferenčnej ligy vieme, že musíme znížiť rozpočet na výplaty, ktorý sa navýšil, keď sme narýchlo brali troch hotových hráčov pre účinkovanie v skupine. Od toho sa bude všetko odvíjať. Preferujem, aby prišlo možno menej hráčov, ale o to kvalitnejších. Takých samozrejme treba zaplatiť. V tomto je to stále otvorené, uvidíme, čo sa podarí, pretože to nie je ľahké dostať sem kvalitného hráča. Máme na to ešte dosť dlhý čas, mien máme vytypovaných dosť. Sú medzi nimi aj slovenskí hráči.

 

 

Zmluva sa končí Dominikovi Takáčovi. Je šanca, že by zostal v Trnave?
- To nevidím reálne, viem, že má aj konkrétne ponuky. Potrebuje zmenu, čo sám povedal. Nemáme mu to za zlé, veľmi a dlhodobo nám pomohol. Skôr vidím jeho budúcnosť tak, že sa sem raz určite vráti ako ešte skúsenejší brankár a ešte raz oblečie dres Spartaka. Nepredpokladám však, že to bude v blízkej budúcnosti.

 

 

Po Takáčovom odchode budete hľadať nového brankára alebo sa opriete o súčasných gólmanov?
- Zvažujeme aj príchod nového brankára, tiež je to v štádiu riešenia. Tréner brankárov Pavel Kamesch má na starosti, aby si vybral z našich brankárov. Budeme potrebovať štyroch, troch pre áčko, jeden bude chytávať na farme v Malženiciach.

 

 

Stopér Andrej Djurič je v Trnave na hosťovaní z CZ Belehrad. Uplatní si klub na neho opciu?
- Riešime to, je to otvorené, máme čas do konca mesiaca na uplatnenie opcie. Musíme však brať do úvahy aj to, že pre klub to nie je lacná záležitosť.

 

 

Hosťovanie sa končí aj Jánovi Bernátovi, zimný príchod Tomislava Krizmaniča bol podmienený skúšobnou dobou, počas ktorej mal presvedčiť. Jaheem Burke sa už v tíme dlhšie neobjavuje. Ako s nimi ďalej?
- Bernátovi sa končí hosťovanie, my aj on sme určite od jeho pôsobenia očakávali viac, za celý rok má štatistiku 1+0. Spoliehali sme sa, že nám vyplní medzeru na kreatívnej desiatke. Bohužiaľ, nedostal sa do ideálnej formy, aj keď odohral množstvo solídnych zápasov, nemal ich podložené číslami. U Burkeho nastali mimofutbalové veci, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Odlúčenie od rodiny v inom štáte mu nesadlo. Budeme sa ho snažiť posunúť niekam ďalej. Takisto by sme chceli nájsť hosťovanie Breznikovi. Stále v ňom vidíme potenciál, potrebuje ale pravidelne hrávať. Krizmanič mal smolu, že sa dostal do formy Procházka a v stredovej formácii boli ďalší kvalitní hráči. Keď stále hráte o dôležité body, nie je veľký priestor skúšať hráča. Rozlúčime sa s ním.

 

 

A čo Tomáš Poznar, Jakub Paur, Azeez Oseni a Samuel Štefánik?
- Oseni nenaplnil očakávania, nesadla mu kabína, prístup nebol taký, ako by sme potrebovali. Má ešte s nami zmluvu, aj v jeho záujme je, aby si našiel niečo nové, aby hrával. Ostatných menovaných sme zatiaľ neriešili, nechali sme ich otvorených, uvidíme ako sa bude vyvíjať situácia.

 

 

Klub pred pár dňami oznámil, že podpísal zmluvu so 16-ročným Tobiasom Danielom, ktorý je členom majstrovského kolektívu do 17 rokov. Vidíte v mládežníckych kategóriách hráčov, ktorých by ste zaradili povedzme už do blížiacej sa letnej prípravy?
- Uvažovali sme nad tým, že by sme do prípravy mohli zobrať povedzme troch najšikovnejších mladíkov, ktorých sme sledovali už aj v tréningovom procese A-tímu a mohli sme si o nich spraviť reálny obraz. Problém je, že štyria hráči z U17 idú na európsky šampionát, potom sa vracajú bez dovolenky, keď my už začíname prípravu a potom ideme na sústredenie do Slovinska, kde už potrebujeme mať určitý počet hráčov. Nemôžeme si dovoliť brať na sústredenie, ktoré nie je lacným špásom, veľký počet dorastencov. Uvidíme, ako to nakombinujeme, je to v štádiu riešenia, zvažujeme však, že niektorí naskočia do prípravy.

 

 

Máte vyšpecifikované, akou cestou sa chcete vybrať pri posilňovaní tímu?
- Chceli by sme, pokiaľ by to bolo možné, aby sme sa posilnili o slovenských a českých hráčov. Prvá lastovička je Vojtěch Kubista. Vytypovali sme si niekoľko mien zo Slovenska i českej ligy. Pracujeme na tom, uvidíme, čo sa nám podarí. Samozrejme, keď chceme posilniť kľúčovú pozíciu desinky, teda ofenzívneho stredového hráča, pravdepodobné je, že na túto pozíciu príde cudzinec. Uvidíme, či nájdeme hráča, ktorý bude spĺňať naše kritériá a zároveň dokážeme splniť jeho finančné požiadavky. Chceli by sme tiež zvýšiť konkurenciu na postoch krajných obrancov, aby sme zdynamizovali kraje zostavy.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama