Trnavské rybníky
reklama

Webová stránka Mesta Trnavy prešla redizajnom

AKTUALITY - Trnava | 13.5.2024, 13.43, prispievatelia

Pre návštevníkov má byť prehľadnejšia a praktickejšia.

Webová stránka Mesta Trnavy prešla redizajnom

Ilustračné foto: Mesto Trnava

Cukrovar Trnava
reklama

 

Mesto Trnava v pondelok sprístupnilo novú verziu svojej webstránky na adrese www.trnava.sk. Prináša nielen nový dizajn, ale najmä prehľadnejšie usporiadanie, jednoduché menu a praktické vyhľadávanie, ktoré návštevníkom pomôžu dostať sa k informáciám, ktoré potrebujú.

 

Hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová podčiarkla, že na rozdiel od predchádzajúcej verzie je nový web responzívny, čo znamená, že sa automaticky prispôsobí zariadeniu, na ktorom je zobrazený.

 

Po vizuálnej stránke nový web vychádza z dizajn manuálu mesta a dominujú na ňom kráľovská modrá a zlatá farba spolu s logom Trnavy.

Víno Tirnavia
reklama

 

Úvodnej stránke www.trnava.sk hneď pod horným menu dominuje vyhľadávač, do ktorého je možné zadať hľadaný výraz.

 

Vyhľadávacia lišta je súčasťou na každej podstránky webu. Hlavná stránka ďalej obsahuje skratky k rôznym témam, ktoré by mohli návštevníkov zaujímať, majú označenie Participácia, Mobilita, Investície, Podujatia, Bývanie a Rozpočet.

 

O niečo nižšie nasledujú Aktuality s článkami o dianí v samospráve. Pod nimi mesto dáva do pozornosti informácie ako odkaz na portál Plánuj mesto a na webovú aplikáciu DataMesta, mapu parkovania, tému Smart Trnava, zmeny klímy a For foreigners – Pre cudzincov. V Úradných oznamoch sú uvedené všetky povinne zverejňované informácie.

 

Na nový web boli podľa Veroniky Majtánovej prenesené prakticky všetky informácie a dokumenty z pôvodného. Vzhľadom k ich veľkému množstvu je možné, že sa vyskytnú aj isté nedokonalosti, ktoré ukáže až ostrá prevádzka.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama