Ženy Spartaka tentoraz nevyzreli na Ružomberok, žiačky opäť vyhrali

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.5.2024, 14.30, prispievatelia

Hráčky Spartaka čakal počas víkendu súboj na pôde Ružomberka, ktorý v týždni doma zdolali po góle v nadstavenom čase 2:1.

Klaudia Tyčiaková dala oba góly Trnavčaniek proti Ružomberku. Foto: Ľubomír Horňák

Prvý z dvojice vzájomných meraní síl s Ružomberkom v priebehu troch dní zvládli lepšie futbalistky Spartaka, no v druhom dejstve prišli pre zranenia o Soňu Servátkovú a Paulínu Tonkovičovú, ktoré im chýbali v súboji na Liptove.

V obci Ľubochňa, kde hráva Ruža svoje domáce zápasy, otvorili skóre v 29. minúte domáce futbalistky, keď chybu Spartaka využila Darina Hrúziková.

Tesne pred odchodom do kabín zvýšila náskok Liptáčok Ema Pivarníková, ktorá dotlačila loptu do siete po rohovom kope.

V 51. minúte červeno-čierne vrátila do hry Klaudia Tyčiaková pekne zahratým priamym kopom. V 66. minúte prinavrátila dvojgólový náskok Ružomberčankám Darina Hrúziková, ktorá sa nemýlila z nariadeného pokutového kopu.

Už o dve minúty sa o ďalšie zníženie Spartaka postarala Klaudia Tyčiaková svojim druhým zásahom v stretnutí.

Reakcia Ruže prišla v 73. minúte, keď hetrik zavŕšila Darina Hrúziková. Konečnú podobu výsledku na 5:2 dala v 77. minúte domáca Rebeka Žihlavníková.

„Po troch dňoch sme hrali opäť s Ružomberkom, no s opačným výsledkom. Ako už viackrát počas sezóny sme dostali zbytočné góly, tri sme si dali v podstate sami. Zrážame sa na kolená a potom sa ťažko so zápasom niečo robí. Volili sme zlé riešenia, kopili sme individuálne chyby, čomu sme sa v stredu vyvarovali. Oproti jesennému súboju v Ružomberku musím pochváliť rozhodcov, podali dobrý výkon,“ vravel po zápase lodivod Trnavčaniek Matej Chocina.

Janka Belicová v akcii. Foto: Ľubomír Horňák

Stabilnou súčasťou trnavskej zostavy je Janka Belicová operujúca na pozícii ľavej obrankyne. V jesennom súboji na Liptove bola kontroverzne vylúčená, tentokrát odohrala celý duel, no po zápase bola opäť sklamaná z prehry andeliek.

„Bol to náročný zápas na náročnom teréne. Neboli sme dôrazné v súbojoch, nevychádzali nám kombinácie, nedarilo sa nám v ofenzíve, čoho výsledkom bola naša prehra. Urobili sme chyby, ktoré súperky potrestali. V stredu sme pri našom triumfe hrali s väčším nasadením, po zranení spoluhráčok sme sa zomkli, na čo sme teraz, bohužiaľ, nenadviazali,“ zhodnotila duel v obci Ľubochňa reprezentantka Slovenska do 19 rokov Janka Belicová.

Červeno-čierne čaká najbližšie súboj s čerstvým úspešným obhajcom Slovenského pohára z Myjavy. Na domácej pôde v Jaslovských Bohuniciach ho privítajú v sobotu 18. mája o 11:00

V konfrontáciách dvoch Spartakov sú v aktuálnej sezóne úspešnejšie Kopaničiarky, všetky tri vzájomné duely vyhrali so sumárnym skóre 17:0.

„Budeme sa snažiť pripraviť tak, aby sme vyzerali lepšie ako v minulých zápasoch s Myjavou. Chceme, aby náš výkon spĺňal určité parametre. Posnažíme sa uhrať čo najlepší výsledok a hlavne chceme skórovať. Môj názor je, že hoci Myjavčanky sú aktuálne najlepšie na Slovensku, dá sa im dať gól, nie sú až tak výkonnostne odskočené, aby vyhrávali takými vysokými rozdielmi. Potrebujeme však stopercentné výkony našich dievčat, bude na každej jednej hráčke, ako sa pripraví a ako ten duel odohrá,“ dodal na záver kouč ženského družstva Spartaka Trnava Matej Chocina.

DEMIŠPORT liga – nadstavba – skupina o titul – 6. kolo

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 5:2 (2:0)
Góly: 29., 66. a 73. Hrúziková (druhý z pen), 45+. Pivarníková, 77. Žihlavníková – 51. a 68. Tyčiaková
ŽK: -
Rozhodovali: Uhorskai – Kováčiková
Diváci: 20
RUŽOMBEROK: J. Králiková – Žihľavníková, Bruníková, Harezníková, Adamčiaková (83. Nagyová), Kovaliková, Pivarníková, Hrúziková (83. Šingliarová), Žihlavníková (78. Ogureková), Maslová (58. Húsková), Havalec (78. Latiaková). Tréner: J. Súkeník.
TRNAVA: V. Králiková – Pivarčiová, M. Čeriová, V. Čeriová, Belicová, Polačková (83. Drahošová), Žigová, Tyčiaková, Martišková, Eckerová (59. Lehocká), Krištofiaková. Tréner: M. Chocina.

Žiačky pokračujú na víťaznej vlne, juniorky s prehrou

Dievčenské mládežnícke výbery Spartaka cestovali do Žiliny na súboje tretieho nadstavbového kola o postup na finálový turnaj.

V dueli družstiev do 19 rokov sa z výhry 2:0 tešili mladé Žilinčanky. Oba góly strelila už do prestávky Karolína Ďatková, pričom v prvom prípade išlo o premenený pokutový kop.

Juniorkám trnavského Spartaka patrí naďalej piate miesto v tabuľke, na štvrtý Slovan Bratislava strácajú tri body.

V prípade žiačok išlo o súboj dvoch vedúcich celkov tabuľky. Mladé Trnavčanky však svoje súperky jasne prevýšili a po výhre 7:1 si upevnili líderskú pozíciu.

Dvomi gólmi sa na triumfe Spartaka podieľali Pamela Tanková a Simona Amrichová, po zásahu pridali Lucia Zacharová, Fruzsina Oroszi a Michaela Hudecová. Jediný gól mladých šošoniek si dala Trnavčanka Ema Vejčíková nešťastne do vlastnej siete.

Hráčky Spartaka do 15 rokov vedú tabuľku bez straty bodov, na druhú Žilinu majú náskok šiestich bodov.

Dievčenské výbery Spartaka čaká najbližšie opäť Žilina, ktorú na domácej pôde privítajú v predohrávke posledného, šiesteho nadstavbového kola, keďže v úradnom hracom termíne budú Trnavčanky do 15 rokov bojovať na prestížnom medzinárodnom turnaji vo Švédsku.

Zápasy na trnavskej Slávii sú na programe vo štvrtok 23. mája, najskôr nastúpia o 15:30 žiačky a po nich o 17:30 juniorky. Futbalistky Spartaka do 15 rokov v prípade zisku aspoň jedného bodu definitívne potvrdia postup na finálový turnaj.

MŠK Žilina WU19 – Spartak Trnava WU19 2:0 (2:0)
Góly: 21. a 42. Ďatková (prvý z pen)
TRNAVA: Bukrotinová – Reháková, Stanková, Hečková, Polačková, Krištofiaková, Eckerová, Gáliková, Lehocká, Halásová, Navojská (Nemochovská, Krupová, Voleková). Trénerka: V. Čeriová.

MŠK Žilina WU15 – Spartak Trnava WU15 1:7 (0:4)
Góly: 42. vlastný Vejčíková – 6. a 10. Tanková, 8. a 79. Amrichová, 39. Zacharová, 52. Oroszi, 72. Hudecová
TRNAVA: Prešinská – Zacharová, Vlčková, Vejčíková, Polačiková, Amrichová, Tančoková, Majanová, Oroszi, Tanková, Hudecová, K. Králiková, Pavlíková, Kopáčiková, Rampašeková, Danielová. Tréner: R. Halada.