Trnavské rybníky
reklama

Do Noci múzeí a galérií sa zapojí aj trnavské múzeum, vstup bude bezplatný

AKTUALITY - Trnava | 14.5.2024, 15.32, prispievatelia

Počas akcie sprístupnia v Trnave aj niekdajší kostol klarisiek.

Do Noci múzeí a galérií sa zapojí aj trnavské múzeum, vstup bude bezplatný

Západoslovenské múzeum v Trnave. Foto: ZSM

Cukrovar
reklama

 

Západoslovenské múzeum v Trnave v sobotu 18. mája počas Noci múzeí a galérií sprístupní Kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý bude otvorený od 17:00 do 21:50.

 

Niekdajší kostol klarisiek je súčasťou múzea, pre verejnosť býva otvorený len príležitostne.

 

Okrem toho uvedie divadelné predstavenie Mesačné svetlo lásky inšpirované príbehom skladateľa Ludwiga van Beethovena, ktorý sa mohol odohrať v Dolnej Krupej a pre návštevníkov má pripravené aj ďalšie aktivity.

Víno Tirnavia
reklama

 

Ich dejiskom bude okrem hlavnej budovy múzea aj Múzeum knižnej kultúry a Dom hudby Mikuláša Schneidra Trnavského.


„Návštevníci si môžu pozrieť všetky expozície a výstavy v budovách múzea, napríklad aj najnovšiu expozíciu o histórii Trnavy a nedávno otvorenú výstavu Slovania – život a smrť. O informácie sa postarajú prítomní zamestnanci múzea. Ponúkame možnosť prehliadky múzea v podvečerných a večerných hodinách, keď sa bežne verejnosť do priestorov nedostane,“ povedala Simona Jurčová zo Západoslovenského múzea.


V budove múzea na Múzejnom námestí sa začína program o 17:00 zoologickým bádaním pod vedením Anny Šestákovej. Potom Divadlo Orlus uvedie hru Mesačné svetlo lásky.

 

O 20:00 predstaví Aneta Vlčková pripravovanú knihu Krehké svety, ktorá vyjde tento rok s finančným príspevkom FPU a jej autorka bude následne komentovať expozíciu Etnografia – materiálna kultúra trnavského vidieka.


V Múzeu knižnej kultúry bude od 17:00 komentovaná prehliadka novej výstavy Osemnáste storočie slovom a obrazom, v Dome hudby od 18:00 čítanie úryvkov z knihy Mikuláša Schneidra Trnavského Úsmevy a slzy.


„Najbližší víkend je v kultúrnych inštitúciách na celom Slovensku významnejší ako ostatné, preto som rád, že do obľúbeného podujatia Noc múzeí a galérií sa zapojili aj všetky župné. Múzeá a galérie v Trnavskom kraji pripravujú množstvo nových výstav a aktivít počas celého roka a počas podujatia to bude ešte zaujímavejšie. Chceme návštevníkom všetkých vekových kategórii ukázať, že kultúra je pestrá, obohacujúca a rozvíja náš pohľad na svet,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že vstupy do múzeí a galérií budú počas podujatia bezplatné.

 

SITA, red

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama